۰
plusresetminus

ورود 18 میلیون دلار کالا به گمرگ منطقه ویژه اقتصادی لامرد

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
رئيس گمرك منطقه ويژه اقتصادي لامرد گفت: ارزش کالاهای ورودی ترانزیتی به این گمرک در سه ماهه نخست امسال بالغ بر 18 میلیون دلار بوده است .
ورود 18 میلیون دلار کالا به گمرگ منطقه ویژه اقتصادی لامرد
به گزارش حافظ خبر، عباس نجفی‌زاده در جمع خبرنگاران در لامرد گفت: طی سه ماه اول امسال، 18 میلیون دلار کالا در قالب 54 پروانه ترانزیت و با وزنی حدود 3400 تن وارد گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد شده است.او با بیان اینکه ارزش کالاهای وارد شده به این گمرک در سه ماهه نخست سال گذشته 184 میلیون دلار و وزن آنها 35 هزار تن بوده است، گفت: علت کاهش واردات کالا به این گمرک، تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز صنعتی مستقر در منطقه، طی سال قبل بوده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد که با بهره برداری از فاز نخست آلومینیوم جنوب تا پایان امسال، پیش بینی می شود که روند کاهش در واردات کالا تداوم یافته و شاهد صدور تولیدات صنایع آلومینیوم از منطقه ویژه اقتصادی لامرد باشیم.
رئيس گمرك منطقه ويژه اقتصادي لامرد  ادامه  داد: ازبدو  استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تاکنون میلیون ها تن کالا از طریق گمرکات شهید رجایی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، بازرگان، فرودگاه امام(ره)، منطقه ویژه اقتصادی شیراز و سایر مبادی رسمی ورودی، به این منطقه  وارد شده است.
او گفت: عمده کالاهای وارده شامل لوازم و تجهیزات خط تولید، ماشین آلات حفاری و بتن ریزی، سازه های فلزی، جرثقیل سقفی و دیگر تجهیزات مربوط به کارخانه آلومینیوم جنوب، نیروگاه برق و دیگر واحدهای مستقر در منطقه بوده، که نقش تعیین کننده ای در سرعت بخشی به فرایند احداث صنایع بزرگ در حال ساخت در این منطقه راهبردی دارند .
این مقام مسئول با اشاره به اهم اقدامات برای ارتقای سطح خدمات و استقرار رویه های مختلف گمرکی در  مجموعه متبوعش، افزود: ایجاد رویه های گمرکی، راه اندازی واحد حقوقی و قضایی،ایجاد انبار اختصاصی شرکت پالایش پارسیان سپهر، راه اندازی اتوماسیون اداری و حذف اسناد کاغذی، راه اندازی باسکول بصورت سیستمی، سامانه گارد ورود و خروج گمرک، افزایش پرسنل فنی و حصارکشی محوطه ۵۰ هکتاری گمرک طی یکسال اخیر به مرحله اجرا در آمده است .
نجفی زاده از پیگیری ساخت انبارهای گمرکی، ایجاد پنجره واحد تجارت فرامرزی در محدوده ۵۰ هکتاری، توسعه سامانه جامع امور گمرکی و تمام زیرسامانه های آن، ایجاد رویه ترانزیت داخلی جهت بهبود کار در انبار اختصاصی در این منطقه ویژه اقتصادی خبر داد .
  وی اضافه کرد: اواخر سال گذشته رویه حقوقی و قضائی در گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد عملیاتی شد و با پیگیری های  انجام شده و حمایت مدیر عامل این منطقه و تعامل مسئولان ارشد گمرک کشور و استان فارس، امسال نیز رویه های واردات قطعی، ورود موقت، خروج موقت، مرجوعی و ترانزیت مبدا برای واحدهای تولیدی مستقر در منطقه راه اندازی شد که این امر نقش برجسته ای در  افزایش فعالیت های اقتصادی و رونق تولید در این منطقه دارد .
نجفی زاده خاطرنشان کرد که تمام فرآیندهای ورود و خروج کالا در گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد تحت نظارت دقیق دستگاه‌‎های ذیربط انجام شده است.
ایسنا
کد مطلب : ۲۰۷۷۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما