۰
plusresetminus

جمع‌آوری یک میلیارد و 700 میلیون ریال صدقه در آباده

تاریخ انتشارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آباده از جمع‌آوری بیش از یک میلیارد و 716 میلیون ریال صدقه در این شهرستان در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش حافظ نیوز، امیر باوندپوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آباده با بیان اینکه اعتماد مردم خیر و نوع‌دوست آباده به کمیته امداد مهم‌ترین عامل رشد کمک‌های مردمی بوده است، اظهار داشت: در چهارماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیارد و 716 میلیون ریال صدقه در این شهرستان جمع‌آوری شده که نشان دهنده رشد 10 درصدی کمک‌های مردمی نسبت به سال گذشته است.

وی با اشاره به اولویت ایتام نیازمند بیان کرد: صدقات جمع‌آوری‌شده در مواردی مانند بازسازی و تعمیرات مسکن مددجویان، تهیه جهیزیه نوعروسان، تأمین کالاهای اساسی، ودیعه مسکن و وام کارگشایی، وام اشتغال‌زایی، هزینه تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب زیرپوشش و کمک‌هزینه درمانی استفاده می‌شود.

باوندپوری همچنین با اشاره به وجود 14 هزار و 600 صندوق صدقه کوچک، متوسط و بزرگ در آباده تصریح کرد: با توجه به نقش مؤثر مشارکت مردمی در رفع و ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت در جامعه و خودکفایی خانوارهای زیرپوشش، کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توسعه این بخش می‌کوشد.

مدیر کمیته امداد آباده همچنین از انعقاد 22 تفاهم‌نامه همکاری با ادارات شهرستانی خبر داد و افزود: کمیته امداد آباده در سال همدلی و هم‌زبانی با هماهنگی ادارات، سازمان‌ها و نهادهای شهرستانی و در راستای ارائه خدمات بهتر، بیشتر و مؤثرتر به مددجویان 22 تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با ادارات مختلف شهرستانی مانند بهزیستی، آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش و پرورش، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، بسیج، بنیاد مسکن روستایی، پلیس‌راه، اصناف، صنعت و معدن و هلال احمر اظهار داشت: هلال‌احمر، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، راه و شهرسازی و بانک‌های سپه، تجارت، ملی، رفاه، صادرات، کشاورزی، توسعه و تعاون، ملت و رسالت نیز در این فهرست قابل اشاره هستند.

این مسئول یادآور شد: این تفاهم‌نامه‌ها در راستای آموزش، اشتغال، مسکن، تسهیلات بانکی، کاریابی و رسیدگی به وضعیت معیشتی مددجویان این شهرستان منعقد شده است.
 
کد مطلب : ۱۰۱۰۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما