۰
plusresetminus

تکذیب فراخوان کمک به باغ‌ گربه‌ها

تاریخ انتشاردوشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۴
خانواده زنی که اقدام به نگهداری بیش از 200 گربه در خانه باغ خود در محدوده کرج کرده و در حادثه آتش‌سوزی باغ جان باخته بود، انتشار هرگونه فراخوان در شبکه‌های مجازی برای تهیه و ارسال کمک درباره این حادثه را تکذیب کرد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از ایسنا، حوالی ساعت 6 صبح روز شنبه، شعله رئوفی زنی که اقدام به نگهداری بیش از 200 گربه در حیاط خانه باغ خود کرده بود به علت وقوع حریق در خانه‌اش جان خود را از دست داد. ساعاتی پس از این حادثه خانواده و نزدیکان این زن با حضور افرادی در محل حادثه روبرو شدند که اقدام به آوردن غذا و آب به این محل کرده که در پیگیری آنان مشخص شد فراخوانی در شبکه‌های مجازی و اجتماعی به این منظور منتشر شده است.

امیر آموزگار، فرزند مرحوم رئوفی در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: مادر من بر حسب علاقه‌ای که داشت اقدام به نگهداری بیش از 200 گربه کرده و حتی برای اینکه مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نشود به خانه باغی در کرج نقل مکان کرده بود. او با علاقه و هزینه شخصی از این حیوانان نگهداری می کرد، تا اینکه صبح شنبه به علت وقوع حریقی در محل زندگی‌اش متاسفانه فوت کرد و متاسفانه پس از آن انتشار فراخوانی برای کمک از سوی برخی افراد، ما را به دردسر انداخت.

فرزند مرحوم رئوفی در عین حال گفت: در برخی شایعات نیز آمده بود که پناهگاه گربه‌ها دچار حریق شده که این موضوع نیز صحیح نیست.

او با بیان اینکه ما نیازی به کمک دیگران نداریم و این فراخوان تنها برای ما که به تازگی مادر خود را از دست داده‌ایم ایجاد مزاحمت می‌کند، اظهار کرد: مرحوم رئوفی مشکلی به لحاظ مالی نداشت و پس از فوت وی هم مسوولیت نگهداری از این گربه‌ها به افراد دیگری که پیشتر برای نگهداری از این حیوانات با مرحوم رئوفی همکاری داشتند واگذار خواهد شد.

آموزگار درعین حال از پیگیری حقوقی برای برخورد با کسانی که اقدام به راه‌اندازی چنین کمپین و انتشار اخباری از این دست در فضای مجازی کرده‌اند، خبر داد و افزود:‌ما هیچ کمپینی برای این موضوع تشکیل نداده‌ایم و ضمن قدردانی از شهروندانی که قصد کمک به این حیوانان را داشتند از آنها می‌خواهم که از مراجعه به محل زندگی مادرم خودداری کنند.
کد مطلب : ۱۰۴۶۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما