۰
plusresetminus
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور خبر داد

تدوین و ابلاغ سند مدیریت اورژانس کشور تا پایان سال/ افتتاح پروژه های اورژانسی در فسا

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۹
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور، از توسعه ساختاری در 120 اورژانس بیمارستانی خبر داد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از گروه اجتماعی میزان، امین صابری‌نیا در مراسم بهره‌برداری از ساختمان پایگاه اورژانس شماره یک شهری و سامانه پزشک همراه 1050 در شهرستان فسا، از توسعه ساختاری در 120 اورژانس بیمارستانی خبر داد و گفت: سند مدیریت اورژانس کشور تا پایان امسال تدوین و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ می‌شود.

وی از تبدیل مراکز بهداشتی درمانی روستایی به اورژانس پیش بیمارستانی در کشور با هدف هم‌افزایی و نگاه به مناطق محروم خبر داد و افزود: این اقدام از جمله خدمات دولت تدبیر و امید در جهت خدمت‌رسانی به مناطق محروم کشور است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور در ادامه افزود: با انجام نقطه یابی در 44 نقطه از کشور، طرح اورژانس هوایی به فاصله هر 150 کیلومتر از سطح جاده های کشور را پوشش می‌دهد و تا سال آینده به صورت 100 درصد پوشش هوایی را در سطح کشور خواهیم داشت.

صابری نیا در خصوص به‌سازی آمبولانس‌های فرسوده نیز گفت: تا پایان امسال 800 دستگاه آمبولانس جدید به این ناوگان افزوده می‌شود که اورژانس شهرستان فسا نیز از این آمبولانس‌ها بهره خواهد برد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با اشاره به کمبود بیش از 10 هزار نیرو در اورژانس کشور گفت: برای اخذ مجوز جذب نیرو نیز با سازمان برنامه‌ریزی مکاتبه شده است.

وی بیان کرد: اورژانس بیمارستان ولیعصر (عج) فسا جزء شلوغترین اورژانس‌های کشور است که خدمات به خوبی در آن ارائه می‌شود.

صابری‌نیا گفت: تلاش این است که مرکز مدیریت حوادث فسا را به حد استاندارد برسانیم که این امر با همکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا انجام خواهدشد.

وی بیان کرد: بالابودن میزان مراجعات بیماران شهرستان‌های اطراف به بیمارستان فسا موید خوب بودن ارایه خدمات در این مرکز است.

وی ادامه داد: جایگاه استراتژیک شهرستان فسا و قرار گرفتن در مسیرهای کرمان، هرمزگان و شیراز و از طرفی با توجه به بالا بودن میزان اشغال تخت در این مرکز درمانی، نیاز به حمایت و عزم جدی دارد که در توسعه بیمارستان کمک و خدمتگزار مردم باشیم.

رئیس اورژانس کشور گفت: در بازدید به‌عمل آمده مشاهده شد که با توجه به کمبود نیروی انسانی و بالا بودن تعداد مراجعات، پرسنل این مرکز تمام تلاش خود را در جهت ارائه خوب خدمات دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز اظهار کرد: اورژانس فسا با ورودی بیش از 17هزار بیمار در ماه جزء شلوغ ترین اورژانس‌های کشور است و با توجه به نیاز مردم و با توجه به بار بالای مراجعه مردم از شهرستان‌های اطراف به نظر می رسد که گنجایش فعلی اورژانس ما جوابگوی این حد از نیازها نیست.

علیرضا عسکری ادامه داد: با توجه به طرح تحول نظام سلامت  که میزان رضایتمندی مردم از ارائه خدمات هم بالا رفته ، ضرورت توسعه اوراژنس در سطح بیمارستان اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: امیدوارم که در آینده ای نزدیک با حمایتهای وزارت  بهداشت ودرمان شاهد بهره برداری از فاز جدید اورژانس باشیم.

عسکری با بیان اینکه  جایگاه اورژانس بسیار ویژه است به کمبود نیروی انسانی در اورژانس 115 و اوژانس پیش بیمارستانی اشاره کرد و به اهمیت آموزش در این حوزه پرداخت و گفت:اگر خط اول درمان کار خودش را به درستی انجام دهد سبب ارائه خدمات بهتر بعد از انتقال بیمار به بیمارستان خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت:پرسنل اورژانس شهرستان فسا مایه مباهات مجموعه دانشگاه هستند.

صابری نیا در ادامه از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان فوق تخصصی حضرت ولی عصر (عج) فسا بازدید و از ارائه خدمات ابراز رضایت کرد.

گفتنی است در سفر رییس اورژانس 115 کشور به فسا برنامه هایی همچون نشست تخصصی با هیات رییسه و کارکنان دانشگاه، افتتتاح سامانه تلفنی پزشک مشاور اورژانس، افتتاح ساختمان جدید پایگاه شماره یک شهری، بازدید از اورژانس پیش بیمارستانی و بخش های مختلف ارتقاء هتلینگ بیمارستان حضرت ولیعصر فسا، دیدار با کارکنان معاونت درمان و ستاد هدایت شهرستان و برخی از کارکنان بخش‌های بیمارستان انجام شد.

ساختمان پایگاه اورژانس شماره یک شهری فسا با80 متر مربع زیربنا و با هزینه 100 میلیون تومان ساخته شده است.
کد مطلب : ۱۰۴۷۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما