۰
plusresetminus

احداث تصفیه‌خانه شبکه فاضلاب در 6 شهر فارس

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: با دریافت وام 143 میلیون یورویی از بانک توسعه اسلامی 6 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای فارس احداث خواهد شد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از محمدعلی قلندری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با بیان اینکه متأسفانه ما از لحاظ پیشرفت شبکه فاضلاب آب در فارس عقب‌افتادگی سنواتی داریم،‌ اظهار داشت: در استان فارس منهای شهر شیراز درصد برخورداری از شبکه فاضلاب قریب به هفت درصد است در حالی‌ که این رقم در کشور بالای 40 درصد می‌باشد.

این مسئول ادامه داد: اگر این شاخص را با احتساب شیراز در نظر بگیریم رقم مذکور بسیار بالاتر می‌آید اما همچنان نسبت به میانگین کشوری پایین است.

قلندری خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت مالی که دولت در چند سال اخیر داشت تدبیر تأمین منابع مالی غیردولتی در دستور کار قرار گرفت و سیاست وزارت نیرو نیز بر همین امر است که بتوانیم از منابع مالی غیردولتی برای پیشبرد طرح‌ها استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس بیان کرد: در این راستا موفق شدیم با تلاش زیاد برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در 6 شهر فارس مبلغ 143 میلیون یورو از محل بانک توسعه اسلامی موافقتنامه بگیریم.

وی تصریح کرد: این وام پس از پیگیری‌های فراوان، چند روز قبل تصویب و جلسات پس از تصویب برگزار شد تا این رقم بیش از 700 میلیارد تومان در شهرهای آباده، فسا، فیروزآباد، سپیدان، داراب و نی‌ریز برای احداث 6 تصفیه‌خانه فاضلاب و 530 کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب استفاده شود.

این مسئول همچنین ابراز داشت: مقدمات کار اجرایی این شبکه‌ها طی و مشاوران کار انتخاب‌ شده‌اند و با آمادگی اسناد، مناقصه و انتخاب پیمانکار از اوایل سال آینده عملیات کارگاهی این تصفیه‌خانه‌ها آغاز خواهد شد.
کد مطلب : ۱۰۶۵۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما