۰
plusresetminus

صدقه در لامرد رشد 20درصدی داشت

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۷
مدیر کمیته امداد امام خمینی لامرد گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، یک‌میلیارد و 506 میلیون و 272 هزار ریال صدقه در این شهرستان جمع‌آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.
به گزارش حافظ نیوز، سید محمود علوی اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال جاری میزان زکات دریافتی در این شهرستان بیش از 3 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد در موضوع زکات بیشتر به سمت تأمین نیازهای ضروری مددجویان است افزود: بیش از 80 درصد از مبلغ زکات دریافتی در سبد نیاز محرومان قرار گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی لامرد به برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی در زمینه جذب زکات و افزایش آمار عاملان زکات اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا برنامه‌های تبلیغ چهره به چهره صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در 6 ماه نخست سال جاری، یک میلیارد و 506 میلیون و 272 هزار ریال صدقه توسط مردم خیر شهرستان لامرد پرداخت شده است، اضافه کرد: صدقات جمع‌آوری شده در مدت مشابه سال گذشته یک‌میلیارد و 269 میلیون ریال بوده، بنابراین در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

علوی خاطرنشان کرد: صدقات جمع‌آوری‌شده در حوزه‌های کمک‌های بلاعوض، خدمات درمانی، وام‌های ضروری، ساخت و تعمیر مسکن مددجویان زیرپوشش کمیته امداد شهرستان لامرد ارائه شده است.

وی پرداخت کمک‌هزینه زندگی، تهیه جهیزیه نوعروسان، پرداخت شهریه دانشجویان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی مددجویان زیرپوشش را از دیگر خدماتی عنوان کرد که با جمع‌آوری صدقات در لامرد ارائه می‌شود.

به گزارش فارس، 75 درصد خانوارها در شهرستان لامرد از مشترکین صندوق‌های صدقات کمیته امداد هستند که سهم هر شهروند از درآمدهای ناشی از صدقات 3.167 ریال در ماه است.
کد مطلب : ۱۱۲۷۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما