۰
plusresetminus

لزوم مناسب سازی فضای اقلید برای معلولان

تاریخ انتشارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۴
رئیس اداره بهزیستی اقلید در همایش عصای سفید بر لزوم مساعدت مسئولان به‌ویژه شهرداری در راستای حمایت و توجه به معلولان و استفاده و حضور آسان آنان در جامعه تأکید کرد.
به گزارش حافظ نیوز، علی پناهی در همایش عصای سفید که با حضور معاون فرماندار، مدیر کمیته امداد و سایر مسئولان شهرستانی، رئیس کانون ناشنوایان فارس، رئیس کانون‌های ناشنوایان و نابینایان اقلید، نابینایان و ناشنوایان و خانواده‌هایشان در سالن امام رضا (ع) این شهرستان برگزار شد با تأکید بر لزوم انجام اقدامات به‌موقع خانواده‌ها در عدم معلولیت فرزندان اظهار داشت: خانواده‌ها در قبال فرزندان به‌ویژه افراد معلول مسئول‌ هستند.

وی عنوان داشت: خانواده‌ها باید در زمینه انجام اقدامات اولیه از جمله توان‌بخشی، آموزش‌ و پرورش، ایجاد زمینه‌های لازم برای رشد و ترقی و ارتقای اعتماد به‌نفس آنان و... تلاش بیشتری داشته باشند.

پناهی برگزاری همایش عصای سفید را نمایش گوشه‌ای از واقعیت جامعه دانست و تداوم در راستای مطلوب‌سازی این واقعیت‌ها را خواستار شد.

رئیس اداره بهزیستی اقلید با اشاره به استعداد فراوان و ظرفیت‌های بی‌شمار معلولان در زمینه‌های مختلف هنری، فرهنگی، علمی و... بر لزوم مساعدت مسئولان و مردم برای شکوفایی این قابلیت‌ها تأکید کرد و افزود: توجه به مبلمان شهری و فضاسازی مناسب شهری برای استفاده آسان و حضور بیشتر معلولان در جامعه بسیار لازم و ضروری است.

این مسئول عملکرد دولت‌ها در راستای مناسب‌سازی فضای جامعه برای حضور معلولان را ناچیز دانست و عنوان داشت: تنها 20 درصد مناسب‌سازی شهری در سطح کشور صورت گرفته است.

پناهی به جمعیت 3 میلیون نفری معلولان کشور اشاره و با بیان اینکه جامعه سالمندی که نیاز به مراقبت و حمایت دارند نیز در حال افزایش است، بر لزوم مساعدت، همدلی و هم‌زبانی ادارات مختلف با بهزیستی در راستای تأمین خواسته‌های این قشر تأکید کرد.

رئیس اداره بهزیستی اقلید در پایان سخنان خود با بیان اینکه معلولان با وجود مشکلات جسمی، دارای اندیشه‌های پویا و فکرهای شکوفایی هستند خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم از طرح‌ها و برنامه‌ها و قابلیت‌های معلولان در راستای ساختن کشوری توسعه‌یافته و جامعه‌ای بانشاط بهره‌مند شویم.
کد مطلب : ۱۱۴۱۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما