۰
plusresetminus

ادعای اعزام نیروی ایرانی به سوریه تکذیب شد

تاریخ انتشارجمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۵
یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ادعاهای مطرح‌شده در خصوص اعزام نیرو از ایران به سوریه را مردود خواند و گفت: هیچ تغییری در همکاری و حضور مستشاری ایران در سوریه ایجاد نشده است.
به گزارش حافظ نیوز، یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ادعاهای مطرح شده در خصوص اعزام نیرو از ایران به سوریه را مردود خواند و گفت: هیچ تغییری در همکاری و حضور مستشاری ایران در سوریه ایجاد نشده و خبر سازی‌های رسانه‌ها و مقامات مختلف خارجی در این خصوص تلاش برای تحریف روند جاری میدانی در جبهه‌های مختلف نبرد ارتش و نیروهای مردمی سوریه علیه گروه‌های تروربستی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: حضور مستشاری ایران در سوریه برای کمک به این کشور در مبارزه علیه تروریسم بوده و تبلیغات رسانه‌ها برای تحریف حضور مستشاری ایران فرافکنی و سر پوش بر حمایت‌های همه جانبه مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی کشورهای غربی و همپیمانان منطقه‌ای آنها از گروه‌های مختلف تروریستی تکفیری است.

وی اضافه کرد: تروریسم در سوریه و عراق وضعیت منطقه را به آشوب کشیده و دامنه هراس مردم سوریه از جنایات تروربست‌ها و فرار به سوی مرزهای کشورهای همسایه و اروپا صحنه‌های رقت باری را پدید آورده و روزانه مردم بی دفاع توسط تروریستها به فجیع‌ترین اشکال ممکن کشته می‌شوند و کمک ایران به عراق و سوریه وظیفه بدیهی ایران برای کمک به این کشورها و بازگشت آرامش و ثبات به منطقه است.

یادآور می‌شود که طی روزهای گذشته و متعاقب پیروزی‌های ارتش‌های سوریه و عراق علیه تروریستها در مناطق مختلف، روند تبلیغات و ادعاهای جدید مبنی بر اعزام نیروی جنگنده از ایران به سوریه دوباره مطرح شده است. از جمله روزنامه واشنگتن پست چاپ آمریکا ادعا کرده که ایران با اعزام نیرو به سوریه مداخله خود را در این کشور تشدید کرده است.

واشنگتن پست با طرح این ادعا افزود: صدها نیروی ایرانی در شمال و مرکز سوریه مستقر شده‌اند و بدین ترتیب، مداخله تهران در جنگ داخلی سوریه به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. آنها در تهاجمی بلندپروازانه برای بازپس گیری مناطق کلیدی از شورشیان به جنگجویان جنبش حزب الله -که هم پیمان ایران هستند- پیوسته‌اند. این در حالی است که جنگنده‌های روسی به حملات هوایی خود در سوریه ادامه می‌دهند.

 
کد مطلب : ۱۱۴۵۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما