۰
plusresetminus

آغاز ثبت‌نام براساس"سوابق تحصیلی" از روز دوشنبه

تاریخ انتشارجمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۶
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت‌نام برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 94 دانشگاه‌ها براساس "سوابق تحصیلی" از روز دوشنبه 4 آبان آغاز می‌شود.
به گزارش حافظ نیوز، حسین توکلی با اشاره به اینکه ثبت‌نام و انتخاب برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 94 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) از روز دوشنبه 4 آبان آغاز می شود، اظهار داشت: داوطلبان می‌توانند از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجشنسبت به ثبت نام اقدام کنند.

توکلی در ادامه تاکید کرد که برای ثبت‌نام، تمام داوطلبان اعم از کسانی که در آزمون سراسری سال 94 شرکت کرده یا نکرده‌اند، می‌توانند اقدام به انتخاب رشته کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان این مطلب که پذیرش در این مرحله برای تعدادی از رشته‌های کاردانی علوم پزشکی، مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام نور و مقطع کارشناسی پردیس‌های دانشگاهی دانشگاه تهران و شریف در کیش صورت می‌گیرد، گفت:  تمام متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 94 موفق به اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی می‌شوند، باید در فرصت در نظر گرفته شده به‌نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته (حداکثر 50 کدرشته محل) اقدام کنند.

انتشار دفترچه از 4 آبان ماه

توکلی با اشاره به اینکه دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز دوشنبه 4 آبان روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: هر داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب گروه‌های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجه نیز متقاضی شود.

پرداخت 150 هزار ریال بابت هر گروه آزمایشی

مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه یادآور شد که پرداخت هزینه ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی است و به‌وسیله کارت‌های شتاب صورت می گرد. افراد با مراجعه به سایت سازمان سنجش بابت هر گروه آزمایشی اقدام به پرداخت مبلغ 150هزار ریال  به‌عنوان وجه ثبت‌نام کنند.

 
مرجع : ایلنا
کد مطلب : ۱۱۵۹۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما