۰
plusresetminus

دادستان: با تدبیر پیشگیرانه قمه زنی در آباده تعطیل شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۱
دادستان عمومی و انقلاب آباده با اشاره به مشکلات سالهای گذشته در انجام مراسم قمه زنی در بخش هایی از این شهرستان گفت: با هوشیاری مردم شهیدپرور شهرستان بخصوص در شهر بهمن، قمه زنی در ظهر عاشورای امسال تعطیل شد.
به گزارش حافظ نیوز، محمد جمالی با اعلام این خبر افزود: با همت مردم ولایتمدار شهر بهمن، در عاشورای امسال، بدعت حرام قمه زنی در این شهر برچیده شد.

وی با تقدیر ازعزاداران سید و سالار شهیدان در شهر بهمن در جهت همکاری در این خصوص، تعطیلی این بدعت را لبیک مردم این شهر به رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با فعالیت های فرهنگی و امنیتی صورت گرفته طی یک سال گذشته، در دهه اول محرم امسال شاهد عزاداری سالم در این شهر بودیم.

جمالی با بیان اینکه امسال خوشبختانه در این خصوص هیچگونه دستگیری نداشته ایم؛ تصریح کرد: افرادی که در سالهای گذشته به علت برپایی مراسم قمه زنی حکم تبعیدشان صادر شده بود، طبق تعهد قبلی با معرفی خود به مراجع انتظامی در روز عاشورا و حضور در مرجع انتظامی تا پایان مراسم، احکام تبعیدشان تعلیق شد.

وی ابراز امیدواری کرد: این حرکت هوشمندانه مردم بهمن در سال های آتی نیز ادامه داشته باشد و شاهد ریشه کنی کامل این تفکر و بدعت حرام در شهر بهمن باشیم.

گفتنی است در سال گذشته نیز مردم صغاد شهرستان آباده اقدام به تعطیلی مراسم قمه زنی در روز عاشورا کرده بودند که امسال نیزمردم این شهر برای دومین سال متوالی با جایگزین کردن عزاداری های سنتی این مراسم را تعطیل کردند.
کد مطلب : ۱۱۶۷۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما