۰
plusresetminus

هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در اقلید برگزار شد

تاریخ انتشارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۸
مسئول سازمان دانش‌آموزی آموزش‌وپرورش اقلید از برگزاری هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در 135 مدرسه این شهرستان با شرکت یک‌هزار و 500 کاندیدا خبر داد.
به گزارش حافظ نیوز هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی با حضور امام‌جمعه، مدیر آموزش‌وپرورش و مسئول سازمان دانش‌آموزی آموزش‌وپرورش اقلید به‌صورت نمادین در مدرسه شاهد شهید صفری این شهرستان برگزار شد.

مسئول ستاد دانش‌آموزی آموزش‌وپرورش اقلید در حاشیه این آیین از برگزاری این انتخابات در 135 مدرسه شهری و روستایی این شهرستان در صبح و عصر امروز خبر داد و اظهار داشت: یک‌هزار و 500 دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی کاندید شدند.

سید رسول مرتضوی با بیان اینکه در پایان این دوره انتخابات 650 دانش‌آموز به‌عنوان اعضای شوراهای دانش‌آموزی انتخاب می‌شوند تصریح کرد: بر اساس تعداد دانش‌آموزان مدارس، در هر مدرسه پنج تا 9 نفر منتخب دانش‌آموزان، شورای دانش‌آموزی مدرسه را تشکیل می‌دهند.

وی، برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی را نماد باشکوهی از مشارکت اجتماعی و سیاسی و مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان خواند و ارتقای مشارکت و همکاری آنان با مدیران و مسئولان مدارس در اجرای برنامه‌های مختلف و اداره امور مدرسه را از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

همچنین مدیر آموزش‌وپرورش اقلید در حاشیه برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان هدف از این انتخابات را تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان و آموزش تصمیم‌سازی در مدارس خواند و تصریح کرد: برگزیدگان این انتخابات به‌عنوان بازوی مدیریتی، اجرایی و مشورتی با تشکیل انجمن‌ها و فعالیت‌های گروهی در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و... به مدیران و مربیان مدارس کمک می‌کنند.

مجید مسعودی عنوان داشت: تشکیل شوراهای دانش‌آموزی می‌تواند نقش مؤثری در مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی دانش‌آموزان و ایجاد زمینه مساعد برای تبادل تجربه، گفت‌وگو، تعامل، اندیشه، همدلی و هم‌زبانی داشته باشد.

همچنین در حاشیه این آیین امام‌جمعه اقلید با حضور دریکی از کلاس‌های درس مدرسه شاهد شهید صفری پس از بیان اهمیت قیام عاشورا و وظیفه دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان مملکت در حفظ حرمت خون شهدای اسلام و انقلاب بر لزوم مشارکت دانش‌آموزان در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی بابیان اینکه تشکیل شوراهای دانش‌آموزی نقش مؤثری در ایجاد ارتباط مستقیم و مفید بین دانش‌آموزان با مسئولان مدارس دارد توجه ویژه به تعمیق ارزش‌ها و باورهای دینی در آموزه‌های سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان و ارج نهادن به شخصیت و کرامت و تقویت خودباوری و اعتمادبه‌نفس در آنان را خواستار شد.
کد مطلب : ۱۱۶۷۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما