۰
plusresetminus

انتقال چند هزار شی تاریخی از زنجان به لامرد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۲
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لامرد گفت: چند هزار شیء تاریخی، باستانی موزه مردم‌شناسی بنی‌هاشمی این شهرستان از استان زنجان به لامرد بازگردانده می‌شود.
به گزارش حافظ نیوز، مسعود تقی‌زاده، اظهار داشت: به دنبال چندین ماه پیگیری‌ و تلاش‌های صورت گرفته، سرانجام چند هزار شیء تاریخی، باستانی، فرهنگی، مذهبی موزه مردم‌شناسی بنی‌هاشمی لامرد، از استان زنجان به این شهرستان بازگردانده می‌شود.

وی افزود: این اشیاء تاریخی شامل سکه‌های قدیمی، کتاب‌ها و قرآن خطی، ابزارآلات کشاورزی بومی و سنتی، انواع خمره‌ها و کوزه‌ها، لوح قبرها، سنگ‌نوشته‌ها، ادوات جنگی، آلبوم‌های تمبر و عکس و تصاویر بی‌نظیر و منحصربه‌فرد است.

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لامرد خاطرنشان کرد: بنا به اظهارات کارشناسان این اشیاء از مجموعه‌های نفیس فرهنگی و تاریخی در استان فارس است.

تقی‌زاده اضافه کرد: با موافقت بانی و مؤسس موزه مردم‌شناسی بنی‌هاشمی، سیدمرتضی بنی‌هاشمی و مساعدت و همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس، این اشیاء تاریخی از استان زنجان به شهرستان لامرد انتقال داده می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: این مجموعه نفیس و باارزش می‌تواند در جذب گردشگر و توریست به شهرستان لامرد نقش داشته باشد و مورداستفاده آحاد مردم این شهرستان به‌ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و فرهنگیان در شناخت بیشتر آداب‌ و رسوم گذشته قرار گیرد.

به گزارش فارس، موزه مردم‌شناسی بنی‌هاشمی در شهر علامرودشت لامرد است.
کد مطلب : ۱۱۶۷۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما