۰
plusresetminus

مشکل جدید فروش خودروهای قسطی

تاریخ انتشاريکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۶
مدت تحویل خودرو در فروش اقساطی در حالی ۳۰ روز تعیین شده است که شرکت‌های خودروساز برای تحویل به موقع این خودروها منتظر تأمین اعتبار تعیین شده از سوی بانک ها هستند.
به گزارش حافظ نیوز، در بسته خروج از رکود که مرحله اول آن در قالب فروش اقساطی خودرو اجرایی شد، زمان تحویل خودرو به مشتریان 30 روز تعیین شده و طبق اعلام دولت، فروش محصولات خودروسازان در این طرح باید به صورت فروش فوری باشد، هرچند خودروسازان در مورد بخشی از خودروها از این مصوبه دولت فراتر رفتند و فروش با مدت تحویل 60 و 90 روزه نیز انجام دادند.

در چنین شرایطی برخی نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز از انتظار خودروسازان برای دریافت اعتبار بانکی خبر می‌دهند و می‌گویند، برای انجام امور مربوط به تحویل خودرو به مشتریان منتظر تعیین تکلیف شرکت خودروسازان هستند.

مدیر فروش نمایندگی‌ یکی از شرکت‌های خودروساز در این مورد گفت: مدیران شرکت می گویند که هنوز اعتبار بانکی به حساب شرکت واریز نشده و همین مسئله باعث شده تا تحویل خودرو در زمان مقرر به پرداخت اعتبار از سوی بانکها به خودروسازان مشروط شود.

در بسته خروج از رکود، به منظور تحریک تقاضا در صنعت خودرو، شرکت‌های خودروساز نسبت به فروش اقساطی خودرو اقدام کردند و مقرر شد بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل، اعتباری را معادل 80 درصد مبلغ خودروها به حساب خودروسازان واریز کنند. بر این اساس وام بانکی تا سقف 25 میلیون تومان برای محصولات ایران خودرو و سایپا تعیین شد و مردم با واریز 20 درصد مبلغ خودرو، می‌توانستند برای خرید اقدام کنند.

بر این مبنا، بانک مرکزی اعلام کرد که اعتبار لازم برای فروش 110 هزار دستگاه خودرو را تأمین خواهد کرد.

حال خودروسازان منتظرند، تا اعتبار پیش بینی شده به حسابشان واریز شود و پس از آن برای تحویل خودرو به خریداران اقدام کنند.
 
کد مطلب : ۱۲۰۶۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما