۰
plusresetminus

کشت 120 هکتار کلزا در جهرم

تاریخ انتشاردوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۲
مدیر جهادکشاورزی جهرم گفت: در سال زراعی جاری 120 هکتار کلزا در این شهرستان کشت شد که نسبت به سال گذشته 80 هکتار افزایش کشت را نشان می‌دهد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از فارس از جهرم، محمدرضا شهابی صبح امروز در جمع خبرنگاران از کشت 120 هکتار کلزا در شهرستان جهرم در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این میزان کشت نسبت به سال گذشته 80 هکتار افزایش را نشان می‌دهد و انتظار داریم در پایان فصل برداشت 300 تن دانه روغنی کلزا برداشت شود.
وی گفت: کلزا ماده اولیه تولید روغن خوراکی است و جهادکشاورزی جهرم قصد دارد برای تأمین روغن مورد نیاز کارخانه‌ها کشت این محصول را هرسال افزایش دهد.
شهابی خاطرنشان کرد: از مزایای استفاده از ارقام هیبرید کلزا می‌توان به رشد سریع اولیه، مقاوم به سرما، یکنواختی سبز شدن، صرفه‌جویی در مصرف بذر، کاهش هزینه‌های تولید، قدرت شاخه‌دهی بالا، یکنواختی در گل‌دهی، عدم ریزش دانه و غلاف، افزایش عملکرد و تولید در مقایسه با ارقام موجود و افزایش درآمد کشاورزان اشاره کرد.
وی افزود: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان فرانسوی از مزارع کلزای کشت‌شده در استان فارس، این مزارع به دلیل رعایت اصول فنی و استانداردهای جهانی کاشت و داشت، با مزارع کشت‌شده در کشور فرانسه قابل‌رقابت است.
کد مطلب : ۱۲۹۳۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما