۰
plusresetminus
«رازهای سر به مهر انقلاب» در گفتگوی حافظ نیوز با اصحاب انقلاب - قسمت اول

دوران پهلوی، دوران سیاه تاریخ ملت ماست/ اینکه گروهک ها انقلاب را به پیروزی رساندند تنها یک «بلوف سیاسی» است/ در روزهای پیروزی انقلاب تلاش کردیم مراکز اسلحه و مهمات به دست گروهک ها نیفتد/ برای تداوم انقلاب اسلامی خطری بالاتر از «نفوذ دشمن» سراغ ندارم

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰
«رازهای سر به مهر انقلاب» عنوان سلسله مصاحبه هایی است که حافظ نیوز برای تبیین صحیح ناگفته ها و افشای حقایق انقلاب در استان فارس در گفتگو با اصحاب انقلاب انجام داده است.
آیت الله ایمانی
آیت الله ایمانی
حافظ نیوز/ سرویس فرهنگی اشاره: دهه مبارک فجر، بهانه مناسبی بود تا برای تبیین حقایق و ناگفته ها و رازهای سر به مهر انقلاب، به سراغ اصحاب و یاران انقلاب برویم تا پرده از بسیاری از حقایق کتمان شده و یا تحریف شده تاریخ انقلاب در فارس را کنار بزنیم.
مسلما در استان فارس، آیت الله اسدالله ایمانی از جمله اشخاصی است که با توجه به نقش پررنگ و موثر خود در عرصه های مختلف تاریخ انقلاب، می تواند خاستگاه اصلی و حقایق کتمان شده را به درستی تبیین کند.


آیت‌الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه
تاریخ گواه است که در دوران این پدر و پسر(پهلوی)، به نام مقدس اباعبدالله الحسین(ع) چه توهین‌هایی شد و ارزش‌های حماسی به تاراج رفت.
شیراز در گفتگوی تفصیلی با "حافظ نیوز"، به علت رویگردانی مردم از رژیم پهلوی به ویژه در سال‌های 56 و 57 پرداخت و اظهار داشت: برای مسأله‌ای به این عظمت باید دنبال حادثه یا علت و عامل باشیم که  در این حرکت بزرگ، عوامل به دو دسته اول و دوم تقسیم می‌شوند که عوامل دسته دوم از جنس دسته اول هستند.
وی با بیان عمل اول در حرکت بزرگ ملی در رویگردانی مردم از رژیم پهلوی گفت: مردم ما در طول تاریخ زندگی در ایران از زمان باستان و قبل از اسلام، به ارزش‌های الهی باور داشتند و بعد از آمدن اسلام نیز حضور مردم در قالب دفاع از اسلام تجلی پیدا کرد.
به گفته نماینده ولیفقیه در فارس، مردم ایران عاشق اسلام بودند و ایرانیان آغوش خود را به روی اسلام و خانواده پیامبر(ص) گشودند و محبت اهل بیت(ع) را در دل داشتند.
امام جمعه شیراز یادآور شد: تاریخ گواه است که در دوران این پدر و پسر(پهلوی)،
در روزهای پیروزی انقلاب منافقین و اعضای مجاهدین انقلاب به دنبال به‌دست آوردن سلاح از مراکز نظامی بودند و ما در کازرون تمام سعی خود را بر مُهرو موم این مراکز قرار دادیم.
به نام مقدس اباعبدالله الحسین(ع) چه توهین‌هایی شد و ارزش‌های حماسی به تاراج رفت و ارزش‌هایی الهی که حتی قبل از اسلام مردم به آن پایبند بودند، مورد هتک حرمت قرار گرفت.
آیت‌ا... ایمانی ادامه داد: مسأله دیگر این بود که مردمی که در سایه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مستقل بودند، آینه وابستگی را در این پدر و پسر دیدند که به فکر منافع دول خارجی بودند.
نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری تصریح کرد: برخورد با علما و طلاب، خراب کردن مدارس دینی و از بین بردن مساجد  باعث شد که مردم نسبت به حکمت این پدر و پسر بدبین و رویگردان شود و توهین به امام(ره) حادثه و عاملی شد که مردمی که رویگردان شده‌ بودند و همچنین برخی حرکت‌هایشان سرکوب شده بود، به صورت منسجم و با وحدت و رهبری به ظلم شاه و ایادی آن خاتمه دهند.
این روحانی فعال انقلابی در ادامه با بیان اینکه همه کسانی که از خرداد 42 در بطن انقلاب اسلامی حضور داشتند، خاطرات زیادی در سینه دارند که تنها
تنها مردم بدون هیچ وابستگی جناحی با هدایت رهبری داهیانه و عالمانه امام(ره) توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند
نیاز به تلنگر دارد، گفت: یکی از خاطراتی که از آن زمان در خاطرم مانده، این است که در روزهای 21 و 22 بهمن ماه 57 منافقین و اعضای مجاهدین انقلاب به دنبال به‌دست آوردن سلاح از مراکز نظامی بودند و ما در کازرون در حالی که برای حفظ اموال تلاش می‌کردیم، تمام سعی خود را بر مُهرو موم و حتی جوش درب‌های این مراکز قرار داده بودیم تا اسلحه‌ای به دست کسی نیافتند؛ هرچند بعد متوجه شدیم این اصرار در به دست آوردن اسلحه برای سوءاستفاده از انقلاب اسلامی بوده است.
وی با اشاره به شبهه عده‌ای در مثمرثمر بودن فعالیت‌های برخی گروه‌های چریکی و سازمان مجاهدین و کنار گذاشته شدن آنها پس از انقلاب اسلامی بیان داشت: حرکت مسلحانه گروهی در کشور ما حتی در زمان اساطیری نیز بر مردم تأثیری نداشته است و این طور نیست که عده‌ای بتوانند با جمع تعدادی از افراد
در باور دینی ما نیز ترور محکوم است، عنوان کرد: ترور به معنای حرکت غیرمسئولانه و فردی را در عین بی‌خبری مجازات کردن است.
و فراهم کردن مقداری سلاح با نظامی که تا بن دندان اسلحه داشتند، مقابله کنند.
آیت‌الله ایمانی تصریح کرد: تنها مردم بدون هیچ وابستگی جناحی با هدایت رهبری داهیانه و عالمانه امام(ره) توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند و این مردم هم همین دانشجویان و دانش‌آموزان، روحانیت، فرهنگیان و اقشار مختلف بودند که تحت فرمان مقام رهبری انقلاب کردند.
نماینده ولیفقیه در فارس با تأکید بر این موضوع که این شبهه یک بلوف سیاسی  و ادعای پوچ است، اظهار داشت: این مباحث که این گروه‌های اندک چریکی بتوانند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند، ادعاهایی پوچ است؛ چرا که بیشتر از این کاری نمیتوانستند بکنند.
وی با بیان اینکه در باور دینی ما نیز ترور محکوم است، عنوان کرد: ترور به معنای حرکت غیرمسئولانه و فردی را در عین بی‌خبری مجازات کردن است.  مسلم
امام جمعه شیراز بزرگترین تهدید حال حاضر تداوم انقلاب اسلامی را نفوذ دشمن دانست و گفت: ”نفوذ دشمن“ بزرگترین تهدید تداوم انقلاب سلامی است.
بن عقیل نیز در پاسخ به هانی که گفت ”چرا ابن زیاد را ترور نکردید“ فرمود ”این از عادت اسلام به دور است که فردی را در حالت بی‌خبری مجازات کنیم“.
امام جمعه شیراز در بخش پایانی این گفتگو به بزرگترین تهدید حال حاضر تداوم انقلاب اسلامی اشاره و بیان داشت: ”نفوذ دشمن“ که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها به آن اشاره داشته‌اند، بزرگترین تهدید تداوم انقلاب سلامی است.
آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه دشمن همه راه‌ها را رفته و محک زده، اما ناکام بوده است، بیان کرد: نفوذ یعنی استحاله، یعنی افکار مسئولین متحول شود و ارزش‌های غربی جایگزین ارزش‌های اسلامی شوند.
وی خاطرنشان کرد: این نفوذ در فرهنگ، سیاست و حوزه تصمیم‌گیری به عنوان خط مقدم اتفاق می‌افتد و اقتصاد و مسائل نظامی در مراحل بعد قرار دارد.

پایان گفتگوی نخست - ادامه دارد...
 
کد مطلب : ۱۳۰۸۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما