۰
plusresetminus

توربین‌های بادی در برق ایران دمیدند!

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۹
ظرفیت پرونده های تشکیل شده در مجموعه وزارت نیرو به منظور استفاده از انرژی باد برای تولید برق از مرز ۶ هزار مگاوات عبور کرد، با این حال ظرفیت بهره برداری شده تولید برق از انرژی باد تنها ۵۴ مگاوات است.
به گزارش حافظ به نقل از تسنیم، ایران کشوری بادخیز است و تاکنون در نقاط مختلف کشور کریدورهای بادی بزرگی شناسایی شده اند اما توسعه بهره برداری از انرژی باد به منظور تولید برق موضوعی است که به کُندی پیش می رود.

در حال حاضر با در مدار بهره برداری بودن نیروگاه 20 مگاواتی کهک در قزوین، نیروگاه 1.5 مگاواتی خواف در خراسان رضوی، نیروگاه 28.38 مگاواتی نیشابور در خراسان رضوی و نیروگاه 4 مگاواتی نیشابور در خراسان رضوی، ظرفیت فعلی بهره برداری شده تولید برق از انرژی باد در کشور 53.88 مگاوات است.

اما موضوع تولید برق از انرژی باد به پروژه های در مدار بهره برداری ختم نمی شود. تاکنون قرارداد خرید تضمینی برق با نیروگاههایی به مجموع ظرفیت 1410.5 مگاوات که هم اکنون در حال احداث هستند به امضا رسیده است.

همچنین، نیروگاههای بادی به مجموع ظرفیت 4930.45 مگاوات در مراحل مختلف کسب موافقتنامه های اولیه یا مجوزهای مطالعه امکانسنجی قرار دارند که در مجموع حجم ظرفیت پرونده های بادی وزارت نیرو را به 6394.83 مگاوات رسانده است.

 
کد مطلب : ۱۳۰۹۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما