۰
plusresetminus

واکنش احمدتوکلی به افت قیمت نفت

تاریخ انتشارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه باید خوشحال بود که وضعیت فعلی قیمت انرژی ما را به این نتیجه رساند که در دنیای جدید تکیه بر خام فروشی نفت و گاز تضمینی بر اقتصاد پویا باشد، بر چرخه بهره وری اقتصادی با احیاء بناهای تاریخی تأکید کرد.
به گزارش " حافظ نیوز"  احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: وجود منابع سرشار نفت و گاز تا الان خیلی از موقعیت‌های اقتصادی و کسب و کار را از ما گرفته و از جهتی باید خوشحال بود که وضعیت فعلی قیمت انرژی حداقل ما را به این نتیجه رسانده که در دنیای جدید تکیه بر خام فروشی نفت و گاز هیچگونه تضمینی نمی‌تواند برای یک اقتصاد پویا باشد.
 
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کاهش قیمت نفت قطعاً دولت را اذیت می‌کند و باعث ایجاد باری به دوش مردم هم خواهد شد اما اگر بخواهیم واقعاً با آینده نگری پیش برویم این همان موقعیتی است که باید به سوی داشته‌ها و ظرفیت‌های خودمان برگردیم.
 
وی افزود: خیلی از ظرفیت‌های داخلی ما زیر سایه نفت و گاز مغفول مانده و یکی هم همین بحث گردشگری و میراث فرهنگی است که البته موضوعی صرفاً اقتصادی نیست و ابعاد عمیق فرهنگی هم دارد.
 
توکلی، تأکید کرد: ما الان باید به فکر بیفتیم که چطور از این ظرفیت استفاده کنیم. الان کشورهایی در حاشیه خلیج فارس که تاریخ و میراث فرهنگی چندانی ندارند آمده اند و برای خودشان دارند تاریخ سازی می‌کنند و از این محل کسب درآمدهای نجومی دارند. پس اصلاً قابل توجیه نیست اگر ما داشته‌های فرهنگی مهم و ارزشمندی در سطح گسترده داشته باشیم و آن را مورد توجه قرار ندهیم.
این استاد دانشگاه، تصریح کرد: توجه به میراث فرهنگی و زنده کردن آن مانند همین احیاء بناهای تاریخی، می‌تواند هم برای ما درآمدزایی داشته باشد و هم هویت سازی که اتفاقا بخش دوم آن هم با توجه به توصیه‌های مکرر رهبر معظم انقلاب بسیار مهم است.
وی، خاطرنشان کرد: اگر بشود در کشور بافت‌ها و اماکن تاریخی را احیاء کرد و آنها را وارد چرخه بهره وری اقتصادی کرد، این کار هم جبران گذشته است و هم زمینه سازی برای آینده خواهد شد.
منبع:تابناک
کد مطلب : ۱۳۶۳۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما