۰
plusresetminus
سعید جلیلی در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز:

«جابجا کردن اولویت های کشور» از جمله مهمترین ترفندهای دشمن است/ شک نکنید پس از برجام، غرب مساله یمن را مطرح می کند/ علت شکست انقلاب‌های منطقه حذف استکبارستیزی از مسیر انقلاب بود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: محور قرار دادن تنش‌زدایی در سیاست خارجی به مصلحت نیست و باید تهدیدزدایی در محوریت کار باشد.
سعید جلیلی
سعید جلیلی
به گزارش "حافظ نیوز" سعید جلیلی سه شنبه شب در همایش "زنده باد مرگ بر آمریکا، تهدیدزدایی یا تنش‌زدایی؟" در تالار فجر دانشگاه شیراز سخنان خود را با سئوالی آغاز کرد و پرسید چرا ایران اسلامی توانست 38 سال پس از انقلاب همچنان به حیات خود ادامه دهد و در بسیاری از عرصه ها موفق باشد؟
وی در ادامه با اشاره به اینکه در چند سال گذشته در برخی از کشورها مردم حرکتی مشابه انقلاب ایران انجام دادند، اما مخالفان آنها خیلی زود توانستند مانع آن شوند افزود: حرکت خوب مردمی درلیبی شروع شد و مردم توانستند رژیم طاغوت را سرنگون کنند و انتخاب خود را به مسند بنشانند اما بعد از چند سال شکست خوردند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با بیان اینکه حرکت‌های شکل گرفته در منطقه با ایجاد بحران‌ها نافرجام ماند، تصریح کرد: این رفتارها در نیم قرن گذشته ادامه داشته اما به فرجام نرسیده است.
جلیلی با اشاره به انقلاب کوبا که موفق شد 60 سال ادامه
اگر به کوبا سفر کنید متوجه می‌شوید که درست است انقلاب موفقی بوده اما در زمان متوقف مانده است.
پیدا کند، بیان کرد: اما اگر به کوبا سفر کنید متوجه می‌شوید که درست است انقلاب موفقی بوده اما در زمان متوقف مانده است.
جلیلی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: اظهار رسمی معاندان و مخالفان ایران اسلامی این است که در این سالها هر چه توانستند علیه انقلاب ما انجام دادند و از سوی دیگر معترفند که نه تنها توانستند مانع متوقف شوند بلکه در این مدت ایران اسلامی پیشرفت کرده است.
جلیلی با اشاره به سال‌های جنگ و کارهایی که دشمنان انقلاب در مقابل ایران انجام دادند، بیان کرد: چرا امام موفقیت انقلاب ما تسخیر لانه جاسوسی بود که امام آن را یک انقلاب بزرگ نامید و بر آن صحه گذاشتند و در مقابل انقلاب آن حرکت را بزرگ دانستند؟
وی با اشاره به تعبیر قرآن از جهاد عنوان کرد: اگر ملتی جهاد کرد، جهاد کبیر باید تابلو حرکت آنها باشد. امام می‌دانست چنین حرکت در مقابل یک عروسکی مانند شاه نباید خاتمه پیدا کند،و هدف حمله و مبارزه را منشا اصلی مقابل با منافع حقوق و  ارزشهای یک ملت قرار دادند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی به ملاقات نماینده مرسی با نماینده ایران بیان کرد: به نماینده مرسی گفته شد شما امروز
اگر ملتی جهاد کرد، جهاد کبیر باید تابلو حرکت آنها باشد.
حرکتی که انجام دادین مبارک یک عروسک بود و باید با دشمن و علت اصلی مقابله کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:مفهوم جهاد کبیر این است که شخص دیگری را به عنوان کدخدا نپذیریم، اتکا به خدا و مبنا قرار دادن اتکای خدای عادل با کدخدای ظالم با هم جمع نمی‌شود.
جلیلی سوال دیگری را مطرح کرد که چه چیزی قدرت یک ملت را عمق می‌بخشد؟ تصریح کرد: در سند استراتژیک آمریکا می نویسند که  آنها یک منطق استکباری دارند که می‌گویند ما باید برای یک قرن آینده رهبری جهان را داشته باشیم و جواب می دهند که حتی اگر لازم شد از صلاح هسته ای برا رسیدن به هدفمون استفاده خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه یک ملت تصمیم می‌گیرد که خودش عمل کند و به اهدافش دست یابد تصریح کرد: به دشمنان انقلاب ربطی ندارد که در دانشگاه‌های ما چه رخ می‌دهد، تراکنش‌های بانکی آن ملت به چه صورت انجام می‌شود، چه کسی در لیست سیاه قرار داشته باشد یا نداشته باشد و امثال این موارد.
عضو تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: یک ملت وقتی اعلام می‌کند که من می‌توانم این ملت الگو می‌شود تا
مفهوم جهاد کبیر این است که شخص دیگری را به عنوان کدخدا نپذیریم، اتکا به خدا و مبنا قرار دادن اتکای خدای عادل با کدخدای ظالم با هم جمع نمی‌شود.
سایر ملت‌ها نیز تصمیم بگیرند خودشان عمل کنند مانند ملتی که تصمیم می‌گیرد جنوب لبنان را آزاد کند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با بیان اینکه دشمن با مقابله انقلاب اسلامی راهبردی را پیش گرفته اند خاطرنشان کرد:برای اینکه به اهدافشان برسد آنها دست به اسلام‌هراسی زدند و اعلام کردند که ما باید جهان  اسلام رامخیرکنیم بین دو اسلام، اسلام لیبرال و القاعده (داعش در آن زمان نبود) تقسیم کنیم.این عملیات را عملی کردند.
جلیلی هدف دشمنان انقلاب را در سه سطح تقسیم کرد و گفت: سطح اول اسلام هراسی ،سطح دوم  انقلاب هراسی و در سطح سوم جای دوست و دشمن را عوض می کنند.
وی افزود: کسانی به عنوان مدافع حقوق بشر اعلام شدند و برخی از کشورها به عنوان متحد و مدافع حقوق بشر گام‌هایی برمی‌دارند و برای پوشاندن نقاط ضعف و بزرگ‌کردن برخی مولفه‌ها سعی می‌کنند تا ملت ما را در حرکتی که آغاز کردند دچار تردید کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت با اشاره به فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان عنوان کرد: این شبکه‌ها برای این است که یک ملت در داشته‌های خود دچار شک و تردید شود
ملتی را در مسیری حرکت خود دچار تردید کنند.
وی با بیان اینکه دشمن برای گرفتن امتیازات ملت او را دچار آشفتگی و شتاب‌زدگی
هدف دشمنان انقلاب در سه سطح تعریف می شود: سطح اول اسلام هراسی، سطح دوم انقلاب هراسی و در سطح سوم جای دوست و دشمن را عوض می کنند.
می‌کند تصریح کرد: مانند فاصله پذیرش برجام تا اجرای برجام ، منبع قدرت را به منبع تنش تبدیل می‌کنند تا شما را از منبع قدرت خلع سلاح کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی گفت:باید توجه داشت اگر دشمنی به دنبال بهانه است به بهانه بهانه زدایی نباید قدرت یک کشور تضعیف شود چون بهانه هایش تمام نمی شود به همین دلیل برخی از مفاهیم اساسی که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد تا ملت بتواند از حقوق خود دفاع کند.باید در مباحثات صمیمانه بررسی شود.
عضو تشخیص مصلحت نظام برخی از تعاملات را سبب جسارت نوکرهای کدخدا دانست و اظهار داشت: اصل مقابله با تنش زدایی  تهدیدزدایی می باشد. هرچند نباید به عهدهای اختر دل بست چراکه بادهای بدعهدی آن را بین می‌برد.
جلیلی با اشاره به بدعهدی‌های طرف مقابل بیان کرد: ما با صراحت رفتارهای آنها را در عرصه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم اما باید از ضعف‌ها برای پیشرفت کشور استفاده نکرد نه اینکه در راستای اهداف آنها آن را به کار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: باید دقت کرد چگونه می‌توان این حرکت را به‌گونه‌ای پیش برد که چطور ملت اسلامی دچار توقف نشده و حتی شتاب آن کم نشده و با قدرت هر چه بیشتر انقلاب را به سمت اهداف عالیه آن به پیش برد.
کد مطلب : ۱۵۵۵۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما


نظرات شما
feedback
Iran, Islamic Republic of
درود بر دكتر جليلي مرد روزهاي سخت كه همچنان با صلابت ايستاده است