۰
plusresetminus
توضیحات دادگستری فارس درباره انتشار خبر اجرای اعدام در ورزشگاه نی ریز:

عکس انتشار یافته مربوط به ورزشگاه نی ریز نیست/ مکان اجرای حکم بلااستفاده بوده است/ شمار زیادی از مردم خواهان اجرای حکم اعدام قاتل در ملا عام بودند

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
‌روابط عمومی دادگستری استان فارس با ارسال توضیحی درباره اخبار منتشره پیرامون اجرای حکم اعدام در ورزشگاه نی‌ریز و تبعات جهانی این اقدام، تاکید کرد که مکان انتخاب شده فاقد زیرساخت‌ برای انجام فعالیت ورزشی بوده است.
عکس انتشار یافته مربوط به ورزشگاه نی ریز نیست/ مکان اجرای حکم بلااستفاده بوده است/ شمار زیادی از مردم خواهان اجرای حکم اعدام قاتل در ملا عام بودند
به گزارش "حافظ نیوز"،در توضیح ارسالی روابط عمومی دادگستری استان فارس تاکید شده است که بررسی های انجام شده در خصوص موضوع حاکیست مکان مورد نظر یک مکان بلااستفاده بوده که تنها به لحاظ محصور بودن و رعایت ضوابط امنیتی، برای اجرای حکم اعدام استفاده شده است.
بر اساس این گزارش، پیش از اجرای این حکم استعلامات لازم در خصوص وضعیت مکان مورد نظر از متولیان اخذ و مشخص شده این مکان بیش از 10 سال به لحاظ خشک شدن چمن زمین و از بین رفتن امکانات و سایر زیر ساخت‌ها میزبان هیچ فعالیت ورزشی نبوده است!
در توضیحات ارسالی روابط عمومی دادگستری فارس آمده است: قصاص نفس از حقوق شخصی اولیاء دم و مورد احترام قانون و دارای اولویت پیگیری در چارچوب مقررات است، که اقدام غیرانسانی فرد مجازات شده یعنی آزار و اذیت و قتل کودک شش ساله توسط معدوم، شدیداً افکار و احساسات عموم مردم را جریحه دار کرده و جمع کثیری از مردم خواهان اجرای این حکم بودند.
روابط عمومی دادگستری استان فارس تاکید دارد که مکان اجرای حکم بنا به حساسیت‌های امنیتی تعیین می‌شود که در این مورد نیز با طرح موضوع در شورای تأمین شهرستان تصمیمات لازم اتخاذ شده است.
در توضیح روابط عمومی دادگستری فارس همچنین بر این نکته تاکید شده که عکس منتشر شده در فضای مجازی و برخی سایت‌های خبری متعلق به موضوع اجرای حکم در استان فارس نیست و شکل‌گیری بخش عمده ای از دیدگاه‌های منفی متأثر از انتشار این تصویر است.
بر اساس این گزارش، واکنش به استفاده از مکان‌های ورزشی برای اجرای حکم اعدام در حالی خصوصا در شبکه‌های مجازی رو به گسترش است که در ابتدای مهر ماه امسال، حکم اعدام قاتل کودک شش ساله نی‌ریزی (ستایش) در یک ورزشگاه اجرا شد.   
انتهای خبر/111
کد مطلب : ۱۶۳۰۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما