۰
plusresetminus
کنفرانس خبری بهرام پارسایی:

باور کنید مشکل من با دانشگاه علوم پزشکی شیراز شخصی نیست!/ سازمان انرژی اتمی باید نظر خود را درباره پارازیت در شیراز اعلام کند/ فرار مالیاتی من کذب محض است

تاریخ انتشارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰
نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: از رسانه‌ها می‌خواهم که اخلاق و وجدان خود را به خاطر مطامع جناح‌ها و گروه‌ها زیر پا نگذارند.
بهرام پارسایی
بهرام پارسایی
حافظ نیوز/ سرویس سیاسی بهرام پارسایی نماینده اول مردم شیراز در خانه ملت است. دندانپزشکی که فعالیت برجسته سیاسی خود را با ریاست ستاد انتخاباتی محسن رضایی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 آغاز کرد و در ادامه به شورای شهر شیراز راه یافت و دست آخر، با استعفا از شورای چهارم و راهیابی به لیست امید، به نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تبدیل شد.
آنچه که بهرام پارسایی را طی چند ماه فعالیت مجلس دهم به شهرت رسانده، سخنگویی فراکسیون امید مجلس، مخالفت با دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی، ورود پر حرف و حدیث وی به موضوع پارازیت ها و نهایتا برخی مطالب منتشر شده درباره فعالیت های اقتصادی وی است.
اما بهرام پارسایی امروز یکشنبه در محل دفتر خود، کنفرانس خبری تشکیل داد و تلاش کرد به ابهامات موجود درباره فعالیت های خود پاسخ های صریح و شفاف بدهد.
مشکل دانشگاه علوم پزشکی جدی بوده و هیچ شکی در آن نیست و بنده با آمار و مستند می‌گویم
در ادامه، بخشی از سخنان بهرام پارسایی در کنفرانس خبری امروز خود را که در رسانه های مختلف انعکاس یافته می خوانیم:
پارسایی با اشاره به پرسش یکی از خبرنگاران درباره مسائل مطرح‌شده در مورد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و خصومت شخصی وی با رئیس آن، اظهار داشت: مشکل دانشگاه علوم پزشکی جدی بوده و هیچ شکی در آن نیست و بنده با آمار و مستند می‌گویم که ما هیچ‌گونه توسعه زیرساختی را در بخش درمان در این حوزه در شهر شیراز شاهد نبودیم به‌طوری‌که درخور این شهر و جمعیت آن باشد، بنابراین برای حل این مسئله باید راهکاری اندیشید.
پارسایی با ادعای اینکه مشکل من با دانشگاه علوم پزشکی شخصی نیست، خاطرنشان کرد: بنده به دلیل توجه به منافع عمومی و مصالح مردم این مشکل را مطرح می‌کنم، چراکه کرامت انسانی ایجاب می‌کند که ما با بیماران برخورد مناسبی داشته باشیم و من در بحث سلامت مردم به‌هیچ‌عنوان با کسی تعارف ندارم و به اعتقاد بنده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی باید توسط اعضای هیات‌علمی دانشگاه انتخاب شود که به نظر می‌رسد
در بازدیدی که روز گذشته از این بیمارستان داشتم، از وضعیت رسیدگی به بیماران و ازدحام جمعیت متأسف شدم
در شیراز، ما با یک سوء‌مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به بازدید سرزده خود از بیمارستان نمازی شیراز مدعی شد: در بازدیدی که روز گذشته از این بیمارستان داشتم، از وضعیت رسیدگی به بیماران و ازدحام جمعیت متأسف شدم و در آنجا حتی اجازه عکس گرفتن نیز به ما به‌عنوان یک نماینده ملت ندادند به‌طوری‌که فکر کردیم به یک منطقه نظامی واردشده‌ایم! و بیماران به من گفتند که چند روز است که در اینجا معطل نوبت و انجام درمان هستند.
وی افزود: امسال دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بورد تخصصی صاحب جایگاه ویژه‌ای نشده است و این را بر اساس اطلاعات موثق می‌گویم و ما در بحث آموزش نیز در این دانشگاه بسیار ضعیف عمل کردیم، افزون‌بر اینکه بسیاری از موفقیت‌های دانشگاه مرهون دانشجویان نخبه و رتبه بالا است که این دانشگاه را به‌عنوان برند انتخاب می‌کنند.
وی همچنین اظهار داشت: بنده مشکلات بخش درمان را در قالب یک تذکر به وزیر بهداشت مطرح کردم و منتظر جواب وی و وزارت بهداشت هستیم و به جواب‌های درون‌استانی که از روی دست‌پاچگی
در این استان برای اینکه بخواهند مسئله را جمع کنند، جواب‌هایی می‌دهند که قانع‌کننده نیست
ارائه می‌شود بسنده نخواهیم کرد، چراکه در این استان برای اینکه بخواهند مسئله را جمع کنند، جواب‌هایی می‌دهند که قانع‌کننده نیست، اما به‌هرحال بنده در مورد سلامت مردم کوتاه نخواهم آمد که به‌زودی همه‌چیز مشخص خواهد شد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در بازدید خود از بیمارستان نمازی اجازه گرفتن عکس را به وی نداده‌اند، گفت: امروز برخلاف ما در کشورهایی مانند ترکیه و... خودشان از بیمارستان‌ها عکس گرفته و به تبلیغ می‌پردازند و امکانات درمانی خود را برای توسعه توریست‌درمانی به دنیا نشان می‌دهند اما ما چنان وضعیت وخیمی داریم که عکس‌برداری را در بیمارستان‌ها ممنوع کردیم، در صوتی که هیچ اشکالی ندارد که اگر قدرت رقابت با بیمارستان‌های دیگر را داریم، این اجازه را بدهیم.
نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین گفت: حتی در ساخت بیمارستان‌ها نیز به دلیل رویکرد به شمال شهر، اشتباه صورت گرفته و با توجه به اینکه بیشتر بیماران از جنوب شهر می‌آیند، بهتر است که در آنجا بیمارستان بسازیم و ما نیز به‌عنوان
اطلاعات موثق دارم که داروهای بخش پیوند بیمارستان نمازی در بازار سیاه به فروش می‌رسد
نمایندگان مجلس ورود خواهیم کرد.
وی همچنین در مورد بخش پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: بنده اطلاعات موثق دارم که داروهای بخش پیوند بیمارستان نمازی در بازار سیاه به فروش می‌رسد و بدون شک این مسأله نیز در گزارش کمیسیون اصل 90 خواهد بود.
وی اضافه کرد: در بحث دانشگاه علوم پزشکی شیراز ما کاری به منافع شخصی افراد نداریم بلکه به‌عنوان نمایندگان ملت، باید از حق مردم دفاع کنیم و با توجه به ظرفیت‌های مجلس از اهرم‌های قانونی مانند سؤال، تذکر و استیضاح برای اصلاح امور استفاده خواهیم کرد.
پارسایی در پاسخ به پرسش دیگری درباره تلفات تصادفات جاده‌ای و راهکار مجلس در این مورد گفت: یک مافیا در صنعت خودرو وجود دارد که اجازه ورود هیچ‌کس را به این بخش نداده که با تولید محصولات بی‌کیفیت، امکان هیچ‌گونه توسعه و تغییری را به رقبا نمی‌دهد و عامل بسیاری از کشتارها براثر تصادفات رانندگی نیز همین محصولات بی‌کیفیت صنعت خودرو کشور است.
این نماینده مجلس درباره مسائل مطرح‌شده در شیراز در مورد پارازیت‌ها
اگر انداختن پارازیت واقعیت داشته باشد و قرار است که شبکه‌هایی را مردم ما نبینند، باید راهکارهای دیگری را پیش گرفت
نیز اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی باید نظر کارشناسی خود را درباره پارازیت‌ها اعلام کند و بعد درباره آن اظهارنظر کرد اما به نظرم اگر انداختن پارازیت واقعیت داشته باشد و قرار است که شبکه‌هایی را مردم ما نبینند، باید راهکارهای دیگری را پیش گرفت که تولید محصولات جذاب از سوی صداوسیما یکی از این راهکارها است.
وی با اشاره به مخالفت خود با افزایش 120 درصدی بودجه رسانه ملی نیز گفت: به‌هرحال برای حل مشکل پارازیت‌ها اگر که وجود داشته باشد، باید راهکاری را در نظر گرفت که سلامت مردم به خطر نیفتد.
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی درباره فرار مالیاتی خود نیز گفت: این کذب محض است و اگر قرار است ما نیز بداخلاقی کنیم، باید مانند سایت‌هایی که این خبر دروغ را منتشر کردند به شکایت از آن‌ها بپردازیم که این کار در مرام ما نیست که بدون سند چیزی را مطرح کنیم و از رسانه‌ها نیز می‌خواهم که اخلاق و وجدان خود را به خاطر مطامع جناح‌ها و گروه‌ها زیر پا نگذارند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
تهیه و تنظیم: سجاد زارع
کد مطلب : ۱۶۳۳۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما


نظرات شما
مصیب
feedback
آخرش خوب پیچوند. گفته شکایت نکردم که بد اخلاقی نشه. در صورتی که مدرکی مبنی بر رد ادعای اون رسانه نتونستن ارائه بدن