۰
plusresetminus
طالبان نائب رئیس شورای شهر شیراز:

عدم امکان استفاده گردشگران خارجی از عابربانک های شیراز به یک معضل جدی تبدیل شده است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بر لزوم تاسیس صرافی الکترونیک در شهر شیراز تاکید کرد و گفت: بانک شهر برای استقرار صرافی الکترونیک در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز اعلام آمادگی کرده است.
صرافی الکترونیک
صرافی الکترونیک
به گزارش "حافظ نیوز" محمودرضا طالبان، در جمع خبرنگاران بر لزوم تاسیس صرافی الکترونیک در شهر شیراز تاکید کرد و گفت: بانک شهر برای استقرار صرافی الکترونیک در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز اعلام آمادگی کرده است.
وی به افزایش حضور گردشگران خارجی در شیراز اشاره کرد و افزود: توریست‌ها برای اینکه با مشکلی مواجه نشوند معمولا پول نقد با خود حمل نمی‌کنند و برای خریدهای خود در دیگر کشورها از کارت‌های اعتباری یا همان عابربانک‌ها استفاده می‌کنند اما در کشور ما امکان استفاده از عابربانک مربوط به کشور خود را ندارند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: نبود امکانات لازم برای خرید گردشگران با استفاده از کارت‌های اعتباری کشور خودشان سبب شده با وجود صنایع دستی بسیار ارزشمند و خوب، بسیاری از آنها نتوانند در شیراز خرید کنند و مسئولان نیز تاکنون نتوانستند برای رفع این مشکل اقدامی انجام دهند.
طالبان با اشاره به اینکه به تازگی در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تهران توسط بانک شهر یک صرافی الکترونیک ایجاد شده است تصریح کرد: زمانی که گردشگران خارجی وارد فرودگاه شوند پول نقد و دلار خود را ارائه داده و کارت اعتباری قابل استفاده در کشورمان را دریافت می‌کنند و هرگاه بخواهند از کشور خارج شوند، کارت اعتباری را در این صرافی الکترونیک ارائه می‌دهند و به میزان موجودی آن دلار دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه رایزنی‌های لازم برای نصب و استقرار یک دستگاه صرافی الکترونیک توسط بانک شهر در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز صورت گرفته است عنوان کرد: بانک شهر برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اما نیاز به مجوز بانک مرکزی است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به پیگیری‌های صورت گرفته توسط یکی از نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برای تحقق این مهم اشاره و بیان کرد: امیدواریم این اتفاق هر چه زودتر در شهر شیراز بیفتد زیرا معضل اصلی شهر ما این است که عابربانک‌ها در اختیار توریست‌ها قرار نمی‌گیرد و گردشگران با مشکل خرید نقدی مواجه می‌شوند.
طالبان با بیان اینکه امروزه مدیریت شهری، وظایف سنتی و رایج شهرداری‌ها را پشت سر گذاشته و وارد ابعاد مختلف زندگی شهروندان شده است اظهار کرد: بخش مهمی از برنامه‌های مدیریت شهری، چه در خصوص پروژه‌های عمرانی و حوزه‌های فرهنگی و چه در قبال شهروندان، متکی به اصول اقتصادی است.
وی با اشاره به اینکه سال‌ها بود شهرداری‌ها آرزو داشتند که یک مجموعه و موسسه مالی به عنوان پشتیبان در مواقع مورد نیاز با آنها همراهی و همکاری داشته باشد گفت: سایر بانک‌ها در سال‌های گذشته آنچنان که باید و شاید؛ همکاری لازم را با شهرداری‌ها نداشته‌اند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ایجاد بانک شهر را پشتوانه‌ای ارزشمند برای شهرداری‌ها دانست و خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از کلان‌شهرها از جمله مجموعه مدیریت شهری شیراز، نیز در این بانک سهام‌دار هستند.
طالبان با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات شهرداری‌ها را منابع مالی بانک شهر برطرف می‌کند تصریح کرد: بانک شهر به عنوان یک موسسه اقتصادی قوی، همواره همراه شهرداری‌ها بوده است و مناسبات مالی فی مابین نیز تنظیم شده و کارها به خوبی انجام می‌شود. 
وی افزود: لازم بود یک بانک مستقل و متخصص با رویکردهایی متناسب با ماموریت‌های مدیریت شهری تاسیس شود و بانک شهر با این ماموریت، در سال‌های اخیر موفق شده جایگاه مهم خود را تعریف و تثبیت کند از این رو حضور بانک شهر در مجموعه شهر و شهرداری بسیار مثبت ارزیابی می‌شود.
کد مطلب : ۱۶۵۷۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما