۰
plusresetminus
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس خبر داد:

افتتاح اولین مرکز SCD فارس در دانشکده فنی و حرفه‌ای باهنر شیراز/ انعقاد 30 تفاهم‌نامه مشترک با دستگاه اجرایی جهت کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

تاریخ انتشاريکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۶
کوشکی گفت: اولین استراتژی ما جایگزینی سیاست تقاضا محوری به جای عرضه محوری و کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است‌.
افتتاح اولین مرکز SCD فارس در دانشکده فنی و حرفه‌ای باهنر شیراز/ انعقاد 30 تفاهم‌نامه مشترک با دستگاه اجرایی جهت کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
به گزارش "حافظ نیوز"، حشمت‌الله کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس در جمع خبرنگاران با اشاره به هفته مهارت، گفت: یکم تا هفتم مرداد بعنوان هفته ترویج آموزش فنی و حرفه‌ای نامگذاری شده و ششم مراد ماه روز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است. از این رو به مناسبت هفته ترویج آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده‌ایم. 

حشمت‌الله کوشکی افزود: سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز در روز گذشته انجام شد و در هفته آینده سخنرانی روسای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای پش از خطبه‌های نماز جمعه در شهرستان‌های استان فارس برگزار خواهد شد.

کوشکی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه در باغ جنت که با حضور 50 آموزشگاه خصوصی و دولتی انجام خواهد شد که هدف از برگزاری ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بخش خصوصی و دولتی خواهد بود. این نمایشگاه در دوم مراد ماه افتتاح خواهد شد که تا روز شنبه هفت مرداد ادامه خواهد داشت. همچنین برگزاری نمادین دوچرخه‌سواری در روز بدون خودرو با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری شیراز انجام خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس یادآور شد: افتتاحیه SCD در دانشکده فنی و حرفه‌ای باهنر شیراز را در دستور کار قرار داده‌ایم. که بعنوان طرح مشترک میان اداره فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ها است که محلی را بعنوان کارگاه به این امر اختصاص داده می‌شود تا در دانشگاه‌ها آموزش‌های فنی و حرفه‌ای انجام شود. مرکز SCD دانشکده شهید باهنر بعنوان اولین مرکز SCD در استان فارس است که از اول مهر ماه آموزش‌های لازم در کلاس‌های 20 نفره برگزار خواهد شد و قصد داریم این طرح را به چهار نقطه از استان فارس گسترش دهیم. 

حشمت‌الله کوشکی تصریح کرد: مسابقات فرهنگی، هنری، مهارتی و آموزشی در سطح استان و در مراکز فنی و حرفه‌ای برگزار خواهد شد که جهت تبلیغات و اطلاع‌رسانی هماهنگی‌های لازم برای حضور در صدا و سیما بعمل آمده است تا بتوانیم در راستای ترویج آوزش‌های فنی و حرفه‌ای گام برداریم. همچنین انجام برنامه‌های ترویجی از جمله دیدار با ائمه جمعه، فرمانداران و . . . انجام خواهد شد. 

وی گفت: جشن گرامیداشت هفته مهارت با حضور شخصیت‌های استانی و یک هزار نفر در تالار حافظ برگزار خواهد شد و از کل خانواده آموزش فنی و حرفه‌ای فارس دعوت بعمل می‌آید تا در عصر روز سه شنبه سوم مرداد ماه گرد هم آیند. و امیدواریم چکیده‌ای از فعالیت‌های صورت گرفته در یک سال گذشته را خدمت مردم شریف فارس ارائه دهیم.
حشمت الله کوشکی در تشریح برنامه‌ جامع اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس در سال 96، گفت: اولین استراتژی ما جایگزینی سیاست تقاضا محوری به جای عرضه محوری و کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است‌. از همین رو 30 تفاهم‌نامه مشترک با دستگاه اجرایی دولتی و خصوصی از جمله شهرک‌های صنعتی، کمیته امداد، آموزش و پرورش، قطار شهری شیراز و شرکت توزیع نیروی برق فارس منعقد شده است. مثلا طبق تفاهم صورت گرفته با کمیته امداد قصد داریم در چهار ماه دوم سال شش مرکز شبانه‌روزی در شهرستان‌های اقلید، نورآباد، جهرم، لار، لارستان و استهبان ایجاد کنیم. همچنین بنا داریم یک سایت مشترک برای آموزش شبکه هوایی میان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس و شرکت توزیع نیروی برق فارس در شهرستان‌های جهرم، کازرون، آباده و . . راه‌اندازی کنیم که در جشن سه مرداد ماه به طور نمادین از این سایت رونمایی خواهد شد‌.


کوشکی ادامه داد: در جهت‌ تعامل اثربخش و توسعه روابط با دانشگاه‌ها و توانمندسازی فارغ‌التحصیلان اقداماتی داشته‌ایم که طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاه از جمله آن‌هاست. فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مختلف را ثبت نام کرده و با درخواست کارفرمایان شش ماه در حوزه صنعت مشغول خواهند شد و در شش ماه کارورزی یک سوم حقوق اداره کار را دریافت خواهند کرد و در صورت امکان مشغول به کار خواهند شد. همچنین ایجاد رویکرد نوین آموزشی در کنار تعامل و ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان را مورد توجه قرار داده‌ایم و در پی راه‌اندازی دفتر شرکت‌های دانش بنیان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان از جمله شهرستان کازرون هستیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس افزود: راه‌اندازی سیستم انرژی خورشیدی را در برنامه داریم و در هفته دولت با افتتاح ساختمان جدید اداره کل فنی و حرفه‌ای مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. تقویت و توسعه برنامه‌های حوزه آی تی و آی سی تی در اداره کل آموزشگاه‌های استان جهت بسترسازی برای آموزش مجازی را مورد توجه قرار داده‌ایم. و با ایجاد 20 سایت الکترونیک در شهرستان‌های استان فارس آزمون‌ها به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در 50 مرکز دولتی و 800 آموزشگاه بخش خصوصی در 290 کارگاه و 351 حرفه با همراهی 340 مربی در مراکز ثابت، سیار، جوار دانشگاه، صنایع و صنوف، پادگان‌ها و زندان‌ها انجام خواهد می‌شود. در شش ماه گذشته قریب به 60 هزار گواهی‌نامه به روز و صادر شده و در حال حاضر بیشتر گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای به روز شده است. همچنین بیش از 1100 راننده حمل و نقل عمومی را با اعطای گواهی‌نامه آموزش داده و در فاز بعد آموزش رانندگان تاکسی را در برنامه داریم.
کد مطلب : ۱۷۳۱۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما