۰
plusresetminus
انتخاب زیباترین دختر و پسر مانکن در فضای مجازی؟!

اینجا در سایه غفلت مسئولین، هر روز حیا و غیرت به حراج گذاشته می شود!

تاریخ انتشاردوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
کاش بدانیم و ایمان بیاوریم که خبرنگار چشمش به کارت هدیه و لوازم‌خانگی عمده‌فروشی‌ها یا شیشه‌های مربا و ترشی نیست همین‌که بداند اثرش دیده‌شده و زحماتش نه‌تنها در فصل‌های خاص بلکه در تمام طول سال به ثمر نشسته، برایش بهترین تجلیل است.
مدلینگ
مدلینگ
حافظ نیوز/ سرویس فرهنگی زمانی در کشور ما، فضای مجازی از اهمیت چندانی برخوردار نبود چرا که بیشتر مردم با فضای ملموس حقیقی سر و کار داشتند. اما ظهور شبکه های اجتماعی در فضای مجازی به ویژه بر روی تلفن های همراه، به مرور زمان کار را به جایی رساند که اینک فضای مجازی، عینیت بیشتری نسبت به فضای حقیقی پیدا کرده تا جایی که بنا بر برخی آمار غیر رسمی، بیش از 50 میلیون ایرانی کاربر شبکه های اجتماعی در تلفن همراه هستند.
با این حال، فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی در کشور ما مقوله ای به حال خود رها شده محسوب می شود که متاسفانه نه نظارت و کنترلی در زمینه اقدامات سلبی در آن وجود دارد و نه در زمینه اقدامات ایجابی و پدافندی، اتفاق خاصی صورت می گیرد. یک فضای بکر رها شده که توسط مروجان سکولاریسم و آزادی های جنسی، برنامه ریزی و هدایت می شود و جریانی که منادی فرهنگ اسلامی و انقلابی است، نتها نظاره گر و نهایتا رصد کننده تحولات این فضاست و در سایه این غفلت بزرگ، هر روز شاهد اتفاقی تلخ و ناگوار در این عرصه هستیم.
در یکی از این دست موارد، یک صفحه اینستاگرامی در شیراز که حدود 22هزار دنبال کننده دارد در سایه بی توجهی مسئولان فرهنگی و نهادهای نظارتی با اخذ مبلغی اندک ضمن انتشار تصاویری مستهجن از کاربران جهت حضور در جشن های مختلط و پارتی دعوت می کند.
این صفحه در اینستاگرام که حدود یکسال از فعالیتش میگذرد اخیرا اقدام به برگزاری انتخاب زیباترین دختر و پسر در شیراز  نموده و جالب اینجاست که یک کافه در شیراز نیز مسئول برگزار کننده این مسابقه شده است!
در این ”پیج“ که از ابتدای آغاز به کار اقدام به انتشار عکس های نامناسب(نیمه عریان) از دختران شیرازی می نماید از مخاطبان خواسته شده بهترین دختر و پسر شیرازی را انتخاب کنند.مدیر این صفحه از کاربران درخواست کرده به شخص صاحب عکس که نام و مشخصات و آدرس پیج شخصی او نیز مشخص است رای دهند.
مدیر این صفحه در پاسخ به سئوال یکی از کاربران که شرایط حضور در مسابقه و عکس ارسالی را در دایرکت(پیام شخصی) پرسیده است می گوید:عکس هرچه لختی تر باشد چون لایک بیشتری میخورد در مسابقه شرکت داده می شود! و اگر عکس شما زیر دو هزارتا لایک بخورد حذف می شود! با نگاهی به تصاویر منتشر شده در این پیج که توسط فردی به نام ”م - ز“ که سابقه حضور در ستاد های انتخاباتی یک از کاندیدای ریاست جمهوری نیز داشته است، مصداقی از تبرج و سوء استفاده های جنسی و غیر اخلاقی از زنان و دختران در آن مشهود است.
فعالیت کاملا آزادانه این صفحات در فضای مجازی خود تضادی آشکار و عاملی برای خنثی ساختن تمامی تلاش های انضباطی به شمار می رود و منجر به فراگیری و جولان تعداد قابل ملاحظه ای از مانکن‌های بی‌حیا در سطح خیابان های شیراز است که بصورت کامل به اصول پوشش و زندگی در یک جامعه اسلامی بی اعتنا بوده و از طرفی صرفا مجریان برنامه کارفرمایانی هستند که برای کسب سود های بیشتر مالی مروج بی حیایی و بی عفتی در جامعه تلاش می کنند.
از زمان اعزام همفر جاسوس انگلیسی به کشورهای اسلامی تا دوره ماموریت باب برای از بین بردن اسلام و ماجرای قره العین و همینطور هم اکنون در صحنه گردانی سینمایی غرب علیه زنان و توسل به گلشیفته، مقابله با حجاب و پوشش زنان یکی از اصلی ترین بسترهای فعالیت دشمن با امید نابودی اخلاقی جامعه و گسترش فساد هرزگی بوده است.
مسئولین امر وظیفه دارند بر اساس مقررات عمومی کشور و شریعت مقدس اسلام در اسرع وقت با این بانیان ابتذال، برخورد قاطع کرده و جنبه غیر قابل انکاری از ناتوی فرهنگی را مهار کنند.
نویسنده: مجتبی ارغوان
 
 
کد مطلب : ۱۷۳۲۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما