۰
plusresetminus
شمارش معکوس برای شروع لیگ؛

نبود حداقل سخت افزارها در فوتبال استان فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴
دیدارهای لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی فردا آغاز می‌شود که هنوز تکلیف مکان برگزاری بازی‌های خانگی در شیراز مشخص نیست.
نبود حداقل سخت افزارها در فوتبال استان فارس
به گزارش "حافظ نیوز"، کیفیت نامطلوب چمن ورزشگاه حافظیه و همچنین نبود استانداردهای لازم در مجموعه ورزشی شهید دستغیب سبب شده تا سازمان لیگ این مکان‌ها را دارای شرایط مطلوب برای برگزاری مسابقات لیگ دسته اول کشور نداند و از این‌رو تا کنون هیچکدام از مکان‌های یاد شده را برای برگزاری مسابقات تائید نکرده است.
دیدارهای لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی فردا آغاز می‌شود که هنوز تکلیف مکان برگزاری بازی‌های خانگی در شیراز مشخص نیست. فارس همواره استانی فوتبال‌خیز و مهد پرورش استعدادهای ناب فوتبالی بوده و پیشینه درخشان این ورزش در استان فارس بر کسی پوشیده نیست. 
روزگاری فارس با حداقل امکانات در لیگ‌‌های مطرح کشور حرف برای گفتن داشت و از این استان بازیکنان بسیاری به تیم‌های ملی راه یافته و یا در تیم‌های مطرح پایتخت خوش می‌درخشیدند؛ بازیکنانی که هنوز هم ردپایی از آنها در این تیم‌ها وجود دارد و افتخارآفرینی‌شان همواره زبانزد خاص و عام است.
اگرچه مشکلات مالی یکی از دغدغه‌های اصلی فوتبال فارس به‌شمار می‌آید اما بعضاً زیرساخت‌های لازم و حداقلی که سایر استان‌ها از آن بهره‌مند هستند در استان پهناور فارس مهیا نبوده و فوتبال این خطه از این حیث دچار محرومیت است. از سال‌ها پیش که بازی‌های لیگ برتر در فارس انجام می‌شد، نامساعد بودن زمین چمن ورزشگاه حافظیه بارها از زبان مربیان تیم‌ها مطرح و گلایه‌های بازیکنان را نیز به همراه داشت به‌نحوی که این مشکل دست‌مایه طنز رسانه‌های گروهی شده بود.
در حالی که تنها یک روز به آغاز رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور باقی مانده و از قضا قرعه به اسم فارس افتاده تا در هفته نخست این بازی‌ها میزبان باشد، هنوز مشخص نیست که این دیدار قرار است در کدام ورزشگاه انجام شود.
وضعیت اسفناک ورزشگاه حافظیه+ تصاویر

وضعیت اسفناک ورزشگاه حافظیه+ تصاویر
 
با این شرایط به‌نظر می‌رسد آرزوی لیگ برتری شدن فوتبال فارس زمانی محقق می‌شود که این استان از سخت‌افزارهای حداقلی و تجهیزات استاندارد برخوردار باشد.
این در حالی است که ورزشگاه تازه تاسیس پارس که مدت‌زمان زیادی از افتتاح آن نمی‌گذرد نیز آماده برگزاری مسابقات نیست و ظاهراً افتتاح زودهنگام چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور در روزهای پیش از انتخابات توسط وزیر ورزش و جوانان تنها جنبه انتخاباتی داشته است.
در هر حال اینکه تکلیف بازی‌های خانگی نمایندگان فارس در لیگ دسته اول چه سرانجامی دارد هنوز مشخص نیست و با شرایط پیش آماده احتمال دارد این مسابقات در شهر و یا استانی دیگر انجام شود.
کد مطلب : ۱۷۴۷۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما