۰
plusresetminus
دکتر لیلا دودمان در گفتگوی اختصاصی با «حافظ نیوز»:

مطرح شدن نام شخص دیگری برای ریاست کمسیون فرهنگی شورای شهر، اشتباهی بیش نبود/ برای تقویت فرهنگ در شهر شیراز، باید گردشگری را گسترش دهیم

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
یکی از نخستین حاشیه های شورای پنجم شهر شیراز، انتخاب لیلا دودمان به ریاست کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورا بود. در همین رابطه خبرنگار "حافظ نیوز" در حاشیه جلسه علنی شورای شهر شیراز در مصاحبه ای با دکتر لیلا دودمان، عضو شورای پنجم شیراز به پیگیری این موضوع پرداخت.
لیلا دودمان
لیلا دودمان
حافظ نیوز/ سرویس فرهنگی یکی از نخستین حاشیه های شورای پنجم شهر شیراز، انتخاب لیلا دودمان به ریاست کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورا بود. چنانکه در رای گیری اولیه تعیین ریاست کمیسیون های مختلف شورای اسلامی شهر شیراز، عبدالرزاق موسوی به ریاست کمیته فرهنگی-اجتماعی انتخاب شد اما در رای گیری نهایی لیلا دودمان به عنوان رئیس این کمسیون انتخاب شد.
در همین رابطه خبرنگار "حافظ نیوز" در حاشیه جلسه علنی شورای شهر شیراز در مصاحبه ای با دکتر لیلا دودمان، عضو شورای پنجم شیراز به پیگیری این موضوع پرداخت.

"در خبرها داشتیم که در رای گیری اولیه شورا، آقای موسوی به ریاست کمیسیون فرهنگی-اجتماعی رسیدند اما در رای گیری نهایی شما انتخاب شورانشینان بودید. در این باره چه نظری دارید؟"
در طول مدت سه ماهه که به صورت غیر رسمی در قالب منتخب مردم فعالیت داشتیم، در ابتدای کار برای مشخص شدن مسیر راه شورا، کمیسیون ها را مشخص کردیم که در دو مرحله صورت گرفت. در مرحله اول به صورت موقت بود. در مرحله دوم که حدود سه هفته قبل بود، برای ریاست کمیسیون ها بنا به توافق قبلی که صورت گرفته بود، مجددا رای گیری شد و طبق نظر جمع و اجماعی که بین اعضا به وجود آمده بود، تصمیم گیری شد. درخصوص اینکه چرا این اتفاق افتاد، به نظرم اشتباهی بیش نبود!
 
"پروسه تعیین رئیس کمیسیون چگونه بود؟"
نماینده فرمانداری در صحن اصلی تذکر دادند که بنا بر آیین نامه قانونی، رئیس کمیسیون ها باید در داخل کمیسیون ها انتخاب شوند و زمانی که وارد کمیسیون شدیم، من انتخاب شدم.
 
"شما به عنوان ریاست کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز فکر می کنید مهم ترین دغدغه و مشکل فرهنگی شهر شیراز چیست؟"
ما وقتی به شهر نگاه می کنیم، می بینیم که ساختار فیزیکی شهر پیشرفت خوبی داشته است اما مشکل ما مبانی و اصول فرهنگی است. خود این مبانی و اصول تا حدودی به عناصر فرهنگی بر می گردد که باید در جامعه تقویت شوند چراکه شیراز شهر فرهنگ است و در همین راستا باید گردشگری را در این شهر تقویت و گسترش داد. از سوی دیگر نیروی انسانی فرهنگی نیز داریم که ان ها می توانند غنی برای جامعه فرهنگی غنی باشند. ما مثلا حافظ و سعدی داریم که پتانسیل فرهنگی هستند. اگر به زمان حال نیز توجه کنیم، می بینیم که تعداد زیادی از هنرمندان در شهر ما هستند که ما می بایست علاوه بر ظرفیت های گذشته، به پتانسیل های کنونی نیز توجه داشته باشیم و در جهت تقویت فرهنگی خود و شهر شیراز که همیشه به این نام مشهور بوده است، بکوشیم.
گزارشگر: محمد صادقی
کد مطلب : ۱۷۷۵۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما