۰
plusresetminus
با حضور پرشور مردم و مسؤولان صورت گرفت

استقبال از فاتحان هیمالیا در شیراز

تاریخ انتشارجمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
2 تن از کوهنوردان استان فارس که موفق به فتح قله 8163 متری ماناسلو هیمالیا شده بودند با استقبال گرم همشهریان و مسؤولان کشوری و استانی وارد خاک کشور شدند.
استقبال از فاتحان هیمالیا در شیراز
به گزارش "حافظ نیوزهمزمان با ورود آرمان شهپری و میلاد کشاورزی کوهنوردان  پر افتخار کشورمان به شهر شیراز مراسم استقبال از آنها با حضور رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور، پژوهش و رستمی معاونین استاندار، کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعیت زیادی از دوستداران ورزش کوهنوردی در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز  برگزار شد.
 آرمان شهپری و میلاد کشاورزی کوهنوردان جوان شیرازی روز چهارشنبه 5 مهر ماه پا بر قله 8163 مترى مانسلو در هیمالیا گذاشته و با اهتزاز پرچم ایران بر فراز قله مانسلو نام خود را به عنوان «نخستین کوهنوردان استان فارسی فاتح قلل 8 هزارمتری» ثبت کردند.
حمیدرضا ایزدی رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی در آئین استقبال از کوهنوردان شیرازی گفت:  قهرمانان کوهنوردی استان پس از ٤٠ روز تلاش مداوم روى این قله و در ادامه 5 سال فعالیت پیوسته و خستگى‌ناپذیر روى قلل مرتفع جهان این افتخار بزرگ را برای مردم ایران و شیراز به ارمغان آوردند.
وی افزود: به دلیل شرایط بد جوی کار صعود این دو کوهنورد بسیار سخت و دشوار بود که پس از تلاش زیاد موفق به این مهم شدند.
ایزدی خاطرنشان کرد: این کوهنوردان به دلیل کمبود اکسیژن در ارتفاعات بالا مجبور بودند با افزایش اندکی ارتفاع بدنشان را به کم شدن اکسیژن عادت دهند و سپس به کمپ اصلی  بازگشته تا خود را برای صعود به ارتفاعات بالاتر آماده کنند و از این رو کارشان سخت و صعود به قله طولانی تر می گردید.
وی اضافه کرد: کوهنوردان قهرمان استان پس از صعود به قله 8163 متری مانسلو هیمالیا موفق شدند از نظر صعود به قلل مرتفع مقام دوم کوهنوردی جهان را نیز به خود اختصاص دهند.
گفتنی است که قله منسلو(manaslu) در منطقه گورخا که بخشی ازسلسه کوهای هیمالیاست در کشور نپال قرار دارد.
این قله دارای خط الراس‌های طولانی، یخچال‌ها و چشم‌اندازهایی با شیب زیاد بوده و یک صعود فنی محسوب می‌شود.
کد مطلب : ۱۷۹۸۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما