۰
plusresetminus
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز خبر داد:

افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در شیراز

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از اعمال افزایش نرخ تاکسی و اتوبوس از مورخ 16 مهرماه 96 در شهر شیراز خبر داد.
افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در شیراز
به گزارش "حافظ نیوزحمیدرضا ناصری سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز بابیان اینکه این افزایش بر اساس مصوبه شورای شهر و با تائید فرمانداری شهرستان شیراز اِعمال می‌شود، اظهار داشت: نرخ کرایه اتوبوس در دو قالب کارتی و نقدی تعریف‌ شده که در برخی خطوط پرداخت کرایه به‌صورت کارتی 2 هزار 980 ریال و به‌صورت نقدی 5 هزار ریال مصوب شده است که همین مبلغ در سایر خطوط در بخش کارتی تا 8 هزار ریال و در بخش نقدی تا 9 هزار ریال افزایش‌ یافته است.

وی افزود: نرخ کرایه اتوبوس نیز از 5 هزار و 500 ریال در بخش پرداخت باکارت آغاز و تا یک هزار و 50 ریال و در بخش پرداخت نقدی از 8 هزار و 500 ریال آغاز و تا 16 هزار ریال افزایش‌ یافته است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک نحوه محاسبه نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه را به ازاء هر کیلومتر پیمایش عنوان و تصریح کرد: ورودی تاکسی فرودگاه 47 هزار و 495 ریال مصوب و به ازاء هر کیلومتر پیمایش 5 هزار و 980 ریال و به ازاء هر دقیقه توقف 2 هزار و 70 ریال در نظر گرفته‌ شده است.

ناصری اضافه کرد: نرخ تاکسی بی‌سیم ترمینال، شرکت‌های حمل‌ونقل و تاکسی‌های راه‌آهن نیز مشابه تاکسی فرودگاه بر اساس پیمایش در نظر گرفته‌ شده است که برای تاکسی بی‌سیم ورودی 27 هزار 773 ریال، هر کیلومتر پیمایش 5 هزار و 624 ریال و به ازاء هر دقیقه توقف 2 هزار و 714 ریال مصوب شده است.

وی ادامه داد: ورودی تاکسی ترمینال 27 هزار و 773 ریال، به ازاء هر کیلومتر پیمایش 5 هزار و 290 ریال و به ازاء هر دقیقه توقف 2 هزار و 70 ریال، ورودی تاکسی‌های شرکت حمل‌ونقل 27 هزار و 773 ریال، به ازاء هر کیلومتر پیمایش 5 هزار و 624 ریال و به ازاء هر دقیقه توقف یک هزار و 438 ریال و درنهایت تاکسی‌های راه‌آهن برای ورودی 47 هزار و 495 ریال، به ازاء هر کیلومتر پیمایش 5 هزار و 980 ریال و به ازاء هر دقیقه توقف 2 هزار و 70 ریال مصوب شده است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک بابیان اینکه نرخ کرایه تاکسی‌های گردشی به ازاء هر کورس 5 هزار ریال مصوب شده است، خاطرنشان کرد: از فردا تاکسی، اتوبوس و سایر خودروهای حمل‌ونقل زیر نظر سازمان حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز با تعرفه جدید به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.
کد مطلب : ۱۷۹۸۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما