۰
plusresetminus
رئیس هیات امنای موکب احمدبن موسی (ع) عنوان کرد

خدمت موکب احمدبن موسی (ع) در اربعین، شایسته نام مردم فارس/ جهانی‌شدن نام امام حسین(ع) به برکت نظام اسلامی

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
رئیس هیات امنای موکب احمد بن موسی (ع) با اشاره به ارائه خدمات مردم فارس در قالب موکب احمدبن موسی به زائران اربعین حسینی گفت: خدمات‌دهی در موکب احمدبن موسی در شهر کربلا، شایسته و درخور شان مردم استان فارس است.
خدمت موکب احمدبن موسی (ع) در اربعین، شایسته نام مردم فارس/ جهانی‌شدن نام امام حسین(ع) به برکت نظام اسلامی
به گزارش "حافظ نیوز"، به نقل از روابط عمومی موکب احمدبن موسی (ع)، آیت‌الله اسدالله ایمانی با اشاره به برپایی این موکب در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: به دلیل اینکه استان فارس، آستان احمدبن موسی (ع) و حرم سوم اهل‌بیت (ع) است، باید نام آن حضرت باقی بماند و منعکس شود و به همین دلیل موکب استان فارس را به نام احمدبن موسی (ع) نام‌گذاری کردند و بنا شد هر موکبی که از استان فارس در آنجا برپا شود، نام حضرت احمدبن موسی (ع) نام اصلیش بوده و نام‌های فرعی و جزئی نیز جای خود را دارد تا انعکاسی از دعای امام هشتم در حق شاهچراغ باشد که فرمودند «امیدوارم خداوند اجازه ندهد حق تو ضایع شود، همان‌گونه که تو حق مرا ضایع نکردی.»
وی ادامه داد: این مقام والای حضرت احمدبن موسی (ع) است که حق امام هشتم را ضایع نکرد و امام رضا (ع) نیز دعا کرد که خدا حقش را ضایع نکند.
ایمانی زیارت اربعین را نشانه پایداری در راه امام حسین (ع) دانست و گفت: کسانی که پایداری‌شان در راه شهادت و مصیبت اباعبدالله‌الحسین (ع) بیش از سایر افراد بوده است، در اربعین شرکت می‌کنند.
رئیس هیات امنای موکب احمدبن موسی (ع) استان فارس، زیارت اربعین را نشانه پایداری در راه امام حسین (ع) دانست و بیان کرد: عاشورا مظهر شور و احساسات و اربعین مظهر شعور و تعقل و تفکر است.
وی با بیان اینکه اربعین به خاطر تداوم عزای امام حسین (ع) است که این ویژگی را پیدا کرده،‌ گفت: اگر مصیبت‌های جامعه را ارزیابی کنیم مشاهده خواهیم کرد معمولاً در روز اول عزا افراد زیادی شرکت می‌کنند و عرض تسلیت دارند، اما همه این افراد در روز اربعین این تسلیت را ندارند و تنها افراد خاصی که متوفی را می‌شناختند و با فامیل ارتباط ویژه‌ای داشتند، بیشتر از بقیه در چهلم اظهار علاقه می‌کنند و این نشان می‌دهد که پیوند این عده بیش از سایران است و همین مسئله برای عزاداری امام حسین (ع) نیز صدق می‌کند.
ایمانی اظهار داشت: با توجه به این ویژگی‌ها ما معتقدیم که زیارت اربعین نشانه افراد مؤمن است و کسانی که پایداری‌شان در راه شهادت و مصیبت اباعبدالله‌الحسین (ع) بیش از سایر افراد بوده است، در اربعین شرکت می‌کنند و عرض ادب دارند.
امام‌جمعه شیراز به برگزاری باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در نظام جمهوری اسلامی این‌گونه رقم زده است که به برکت این نظام نام امام حسین (ع) جهانی شود و تا نام امام حسین (ع) جهانی نباشد قیام حضرت مهدی (عج) انجام نمی‌گیرد، زیرا حضرت مهدی (عج) خودش را فرزند امام حسین (ع) معرفی می‌کند و نشان می‌دهد؛ بنابراین مردم باید امام حسین (ع) را بشناسند و این اربعین وسیله شناخت امام حسین (ع) است.
وی ادامه داد: وقتی که جمعیت زیادی به آن شکل عظیم و باشکوه به ساحت مقدس امام حسین (ع) اظهار علاقه کرده و به زیارت آن حضرت می‌روند، لذا وظیفه همه دست‌اندرکاران است که نسبت به این عده اظهار علاقه و محبت بیشتری داشته باشند و موکب‌ها را برپا کرده و هزینه‌ها را برای این کار پرداخت کنند تا زائران امام حسین (ع) به‌سادگی و به آرامش و آسایش بتوانند مسیر را طی کرده و به کربلا برسند.
ایمانی همچنین یادآور شد: سِرّ برپایی موکب‌ها در پیاده‌روی اربعین حسینی این است که هم‌زمان با حرکتی که در طول تاریخ مطرح بوده، از عزاداران امام حسین (ع) پذیرایی شود که البته این کار اختصاص به عصر و زمان ما ندارد و از دیرباز تاکنون وجود داشت، اما اکنون تکامل پیدا کرده است و این موکب‌ها و‌ عزاداری‌ها را به سمت کمال هدایت می‌کنند.
کد مطلب : ۱۸۰۰۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما