۰
plusresetminus
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور شیراز خطاب به رئیس دانشگاه پیام‌نور فارس:

زمان همدلی برای میزبانی دو شهید گمنام فرارسیده است/ شهدا توطئه‌های دشمنان را در دانشگاه خنثی خواهند کرد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز با صدور نامه ای اعلام کرد: اینک زمان همدلی برای میزبانی با شکوه از دو شهید گمنام فرارسیده و دو شهیدی که با حضورشان ضمن ایجاد فضای موثر معنوی قطعا توطئه‌های دشمنان را در دانشگاه خنثی خواهند کرد.
زمان همدلی برای میزبانی دو شهید گمنام فرارسیده است/ شهدا توطئه‌های دشمنان را در دانشگاه خنثی خواهند کرد
به گزارش "حافظ نیوز"، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در رابطه با تدفین شهدای گمنام خطاب به ریاست دانشگاه پیام نور استان فارس نوشت: اینک زمان همدلی برای میزبانی با شکوه از دو شهید گمنام فرارسیده است. دو شهیدی که با حضورشان ضمن ایجاد فضای موثر معنوی قطعا توطئه‌های بسیار زیاد دشمنان را در دانشگاه خنثی خواهند کرد. 
 
متن این نامه بدین شرح است: 
 
نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در رابطه با تدفین شهدای گمنام خطاب به ریاست دانشگاه پیام نور استان فارس
 
شهیدان جوانان مومن و فداکاری بودند که برای دفاع ازکشور و ملت در برابر متجاوزان به این آب و خاک جان خود را در کف دست گرفته و با نام و یاد خدا به میدان نبرد قدم نهادند. ملت ما و به ویژه جوانان امروز مدیون شهیدانند. از خودگذشتگی آن پاکبازان بود که اسلام و استقلال وآزادی را به ملت ایران هدیه کرد و ادای حق بزرگ آنان و تکریم یاد و نام آنان نشانه فداکاری به ارزش‌های والا است. امام خامنه‌ای (مدظله العالی)
 
جناب آقای دکتر قرائتی ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان فارس
 
سلام علیکم؛
 
پس از سرنگونی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، لزوم تربیت نیروهای طراز انقلاب برای به ثمر رساندن این نهال نوپا از همان ابتدا مورد توجه حضرت امام روح ا... قرار گرفت. دانشگاه نهادی است راهبردی که جوانان هر ملتی برای ایفای نقش در آینده کشورشان در آن آماده می‌شوند.
 
دشمنان قسم خورده ایران اسلامی از همان ابتدا با علم به اهمیت جایگاه دانشگاه در معادلات جمهوری اسلامی، این مکان تصمیم ساز را یکی از اهداف نفوذ جریانی خود قرار دادند. عیادی استکبار که تحمل روند روبه رشد انقلاب اسلامی را ندارند با هجوم نرم و با روش‌های گوناگون همه زمان سعی در منحرف نمودن دانشگاه از مسیر اصلی خود یعنی تربیت و تولید عالِم، تولید علم و جهت دهی مناسب به عالِم و علم را دارند. 
 
به گواه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی هم یک دانشگاه بود، اما از جنس الهی و بی شک شهدای گرانقدر، فارغ التحصیلان این دانشگاه می‌باشند. چندسالی است فارغ التحصیلان این دانشگاه الهی که همانند مادرشان فاطمه‌ی زهرا (س) رسم گمنامی را پیشه نموده اند با بصیرتی مثال زدنی ضمن حضور در دانشگاه‌های کشور، دوباره به میدان آمده و اینبار خود را شهید جبهه‌ی مقابله با جنگ نرم دشمن می‌کنند. 
 
هفت سالی است دانشگاهیان دانشگاه پیام نور شیراز طبق پیگیری‌های بسیار از مراجع مربوطه برای میزبانی شهید گمنام در دانشگاه چشم انتظارند و لحظه شماری می‌کنند. اما از آن جایی که این گلگون کفنان مقرب درگاه الهی خود زمان حضورشان را مشخص می‌کنند، بالاخره پس از سال‌ها انتظار دانشگاه پیام نور شیراز را هم قابل حضور دانستند.
 
اینک زمان همدلی برای میزبانی با شکوه از دو شهید گمنام فرارسیده است. دو شهیدی که با حضورشان ضمن ایجاد فضای موثر معنوی قطعا توطئه‌های بسیار زیاد دشمنان را در دانشگاه خنثی خواهند کرد.
 
جناب آقای دکتر قرائتی دانشجویان دانشگاه  پیام نور شیراز بسیار خرسندند که زمان تدفین شهدای گمنام در زمان مدیری اتفاق می افتد که خود برادر شهیدی بزرگوار از هشت سال دفاع مقدس است.چرا که اطمینان داریم برادر شهید هیچ گاه برای همرزمان برادر شهیدش کم نمیگذارد.
 
با توجه به تعیین زمان تدفین از سوی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین وجود آمادگی لازم در بین دانشجویان این دانشگاه،از جناب عالی به عنوان ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان فارس انتظار داریم هرچه سریع تر مقدمات تدفین شهدای گمنام در دانشگاه پیام نور شیراز را فراهم نمایید.در ضمن بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز آمادگی خود را جهت تسریع این امر اعلام می دارد.
                                                                                                                                             
 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز
 
سری که هیچ سرآمدن نداشت، آمد
بلند بود ولیکن بدن نداشت آمد
بلند شد سر خود را به آسمان بخشید
سری که بر تن خود، خویشتن نداشت آمد
 
 
زمان همدلی برای میزبانی دو شهید گمنام فرارسیده است/ شهدا توطئه‌های دشمنان را در دانشگاه خنثی خواهند کرد
کد مطلب : ۱۸۱۸۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما