۰
plusresetminus
معاون اتاق بازرگانی شیراز مطرح کرد:

نبود زیرساخت عامل از دست رفتن بازارهای اقتصادی

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
راهدار گفت: بازار سبزی و صیفی روسیه و قطر را به دلیل نداشتن زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی از دست دادیم.
نبود زیرساخت عامل از دست رفتن بازارهای اقتصادی
به گزارش "حافظ نیوز"، یلدار راهدار، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید دیوار موانع تولید کوتاه و دیوار مشوق‌ها بلند شود، گفت: قرار نیست هر تولیدکننده‌ای خود زیرساخت‌ها را نیز فراهم کند بلکه ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای صادرات وظیفه دولت‌هاست.
او با اشاره به اینکه بازار کشور قطر فرصتی بسیار مناسب برای صادرکنندگان و تولید کنندگان فارس بود، گفت: کنسرسیومی از سه شرکت تشکیل و 100 ماشین یخچال‌دار برای انتقال مواد غذایی از فارس به بوشهر خریداری گردید. سپس از طریق لنج یا کشتی به بازار قطر می‌رسید که انتقال محصولات با لنج موجب ایجاد ضایعات فراوان می‌شد و نیاز بود سیبزی و صیفی‌جات با هواپیما به قطر انتقال یابد که با تلاش و همکاری بخش خصوصی توانستیم پس از چند سال برای خرید و استفاده از هواپیمای باری در شیراز برنامه‌ریزی کنیم اما عدم همکاری مدیران فرودگاه شیراز مانع از این کار مهم شد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز یادآور شد: فرودگاه شیراز برای پارک هواپیمای کارگو تقاضای مبلغ زیادی را داشت و هیچگونه تخفیفی نیز نداد که پرداخت این رقم با توجه به سایر هزینه‌های تولید برای صادرکنندگان مقدور نبود.
راهدار تاکید کرد: ایجاد زیر ساخت های توسعه صادرات که مهمترین آن حمل و نقل است در توان بخش خصوصی و تولیدکننده نیست و دولت باید این مباحث را مد نظر قرار دهد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز تاکید کرد: هزینه بالای حمل و نقل باعث از دست رفتن بازار روسیه و قطر شد در حالیکه محصولات استان فارس به راحتی می توانست بخشی از بازار این کشورها را در اختیار داشته باشد.
کد مطلب : ۱۸۱۹۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما