۰
plusresetminus
نماینده مردم جهرم در مجلس:

مقاوم‌سازی اماکن در کشور شرایط مطلوبی ندارد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: مقاوم سازی اماکن در کشور عملکرد موفقی نداشته و٬ باید از ظرفیت خیرین در کنار منابع دولتی بهره گرفت.
مقاوم‌سازی اماکن در کشور شرایط مطلوبی ندارد
به گزارش "حافظ نیوزمحمدرضا رضایی بعدازظهر دیروز در آیین افتتاح آموزشگاه شهید محبوبی این شهرستان با بیان اینکه مدارس محل تربیت آینده‌سازان کشور است اظهار داشت: دانش آموزان امروز مسئولین آینده هستند و در پیشرفت و توسعه کشور نقش آفرینی می‌کنند.
وی خواستار جدیت در نوسازی مدارس شد و بیان کرد: در کشور ایران بلایای طبیعی و غیر مترقبه زیادی رخ می‌دهد و باید امکان از استحکام قابل قبولی برخوردار باشند.
رضایی افزود: کشورهایی موفق‌اند که بتوانند در برابر این حوادث آمادگی و تجربه داشته باشند و حوادث را با کمترین خسارت پشت سر بگذارند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی عملکرد کشور در بحث مقاوم سازی اماکن و نقاط حساس را ناموفق دانست و افزود: در مدارس سرمایه‌های کشور درحال تحصیل‌اند٬ یک دانش آموز خوب به همه جامعه تعلق دارد وقتی که علم و دانشش بکار بگیرد همه جامعه سود می‌برند ولی مدارس در کشور شرایط مطلوبی ندارند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین مصوب شده در زمینه مقاوم سازی مدارس در مجلس تصریح کرد: مجلس قوانین بالادستی در احکام بودجه آورده است که بر طبق آن دولت موظف به مقاوم‌سازی مدارس است.
رضایی با بیان اینکه بازسازی مدارس با اعتبارات دولتی زمان زمانبر است تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های خیرین به منظور تسریع در ساخت مدارس بهره گرفت.
گفتنی است در این مراسم آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهید محبوبی با مساحت ۳ هزار متر مربع و زیربنای یک هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال در ۳ طبق به بهره برداری رسید.
کد مطلب : ۱۸۳۵۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما