۰
plusresetminus
نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس عنوان کرد

لزوم مستندسازی خاطرات دفاع مقدس

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس فارس بر لزوم مستندسازی خاطرات رزمندگان دفاع مقدس در راستای حفظ و زنده نگه داشتن آن و انتقال به نسل آینده تاکید کرد.
لزوم مستندسازی خاطرات دفاع مقدس
به گزارش "حافظ نیوزساجده تقی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: دو دغدغه رهبری که تحریف و فراموشی دفاع مقدس است، بیشتر از سوی مسوولان اتفاق می‌افتد.
وی افزود: تحریف شاخصه‌های مختلفی دارد که به‌واسطه جناحی و سیاسی بودن و یا به سلیقه افراد صورت می‌گیرد و باید زمینه برای دیده شدن نقش تمامی فعالان دفاع مقدس فراهم شود.
وی که «مجموعه شعر به برگ گل سرخ» را در کارنامه دارد، گفت: مردم ضمن عمل به وظایف خود حماسه می‌آفرینند، اما مسوولان دفاع مقدس را هم تحریف و هم فراموش می‌کنند و آسیب‌های سیستم مدیریت فرهنگی دفاع مقدس کمتر درجایی دیده می‌شود.
نویسنده «راویان کوچ عروج» ادامه داد: بسیاری از هنرمندان با توجه به تأکیدات رهبری که دفاع مقدس را اقیانوس عظیمی ذکر کرده‌اند در حال مستندسازی دفاع مقدس هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به فعالیت‌هایم با افراد تأثیرگذاری از ایثارگران مواجه می‌شوم که بعد از سال‌ها، هنوز کمتر کسی از مسوولان به سراغ آن‌ها رفته و خاطرات‌شان در حال فراموشی است.
تقی‌زاده ادامه داد: به گفته شمسی بهرامی، آزاده دفاع مقدس و اهل استان فارس، از سال 1362 که از اسارت بازگشته‌اند کسی یک‌بار روز آزادگان را به وی تبریک نگفته و یادی از این خواهر آزاده نکرده‌ است.
وی که «کتاب خانم ماه» روایت شهید بی‌سر فارس را در حال چاپ دارد به نمونه‌ای دیگر از رشادت‌های مردم فارس که باید مستندسازی کرد اشاره کرد و گفت: کوچه‌ای در پایین‌شهر مرودشت با 76 شهید است وجود دارد که کمتر موردتوجه برای مستندسازی است.
کد مطلب : ۱۸۶۲۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما