۰
plusresetminus
به همت بسیج رسانه فارس انجام شد:

تجلیل از افتخار آفرینان رسانه فارس در روز گرامیداشت بسیج رسانه

تاریخ انتشارجمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر، وگرامیداشت روز بسیج رسانه در فارس مراسم تجلیل از افتخارآفرینان عرصه رسانه استان فارس در سطح ملی و بین المللی صبح امروز با حضور سرهنگ کوشکی معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس، بهزاد مریدی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد فارس، مصطفی اژدری رئیس بسیج استان فارس و جمعی از مسوولان استانی در شیراز برگزار شد
تجلیل از افتخار آفرینان رسانه فارس در روز گرامیداشت بسیج رسانه
به گزارش "حافظ نیوزهمزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر و روز بسیج رسانه، مراسم گرامیداشت این روز امروز، ۲۱ دی ماه در تالار غزل شیراز برگزارشد.
مصطفی اژدری، رئیس سازمان بسیج رسانه فارس در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر گفت: رسانه‌ها باید حاوی پیام ملت و انقلاب باشند.
وی افزود: رسانه‌های طراز انقلاب اسلامی باید همواره رسالت انقلابی خود را حفظ کرده و مطالبه‌گری را به عنوان حق مردم، وظیفه و رسالت خود بدانند.
اژدری اظهار کرد: این واقعیت را باید پذیرفت که اگر مطالبه‌گری در فضای رسانه وجه همت رسانه‌ها باشد قطعاً نظام و کشور با شتاب بیشتری مسیر ترقی و پیشرفت را طی خواهد کرد.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: مطالبه‌گری رسانه‌ای به معنای ایجاد تنش، سیاسی‌گری و مچ‌گیری از مسئولان نیست بلکه رسانه‌ها به مثابه زبان مردم و رسالت ذاتی خود، به دنبال مطالبه خواسته‌های مردم هستند که این مهم باید در رسانه‌های ما نیز با جدیت دنبال شود.
وی با بیان اینکه استان فارس، استانی توانمند با پتانسیل‌های غنی در بخش‌های مختلف، خصوصاً فرهنگ است که می‌توان در اثرپذیری و اثرگذاری مردم آن مشاهده کرد، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای فارس همچنان در قله است.
اژدری ادامه داد: بر همین اساس مجموعه رسانه‌های استان فارس باید همت کرده و در معرفی و حراست از این جایگاه ارزشمند تلاش کنند تا ضمن تداوم این جایگاه و با حفظ صدقت و حریت انقلابی خود مسیر همدلی مردم عزیز با نظام شکوهمند انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر سازند.
وی با یادآوری سابقه تشکیل سازمان بسیج رسانه در فارس گفت: سازمان بسیج رسانه استان فارس مفتخر است اعلام کند که پیشنهاد تأسیس این سازمان را برای اولین بار در سطح کشور ارائه کرده و به عنوان اولین سازمان در سطح ملی جهت خدمت و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره پیشقدم بوده است و علاوه بر این اتفاق خجسته تدوین منشور اخلاقی خبرنگاران در جهت افزایش وفاق و همدلی، حفظ حریت، اخلاق و رقابت مناسب خبری در عرصه رسانه نیز برای اولین بار در همین استان اتفاق افتاده است.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس بیان کرد: امروز سازمان بسیج رسانه به موازات حوادث و اقتضائات زمانه به منظور حفظ انقلاب، همچنان پیشرو بوده و این هدف را با برگزاری دوره‌های تخصصی با هدف حرفه‌ای کردن اصحاب بسیجی رسانه‌ها در تمام زمینه‌های مورد نیاز آن‌ها، راه‌اندازی کانون‌های مختلف در سطح استان، انجمن‌ها و غیره به جد دنبال می‌کند و امید آن دارد که به فضل الهی بتواند کماکان در سطح ملی و بین‌المللی فراگیر و تأثیرگذار باشد.
یادآور می‌شود، در  این مراسم روسای سابق بسیج رسانه فارس  و  از  ۱۷ نفر از خبرنگاران و عکاسان استان فارس که در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی طی امسال حائز رتبه‌های برگزیده شده بودند، تجلیل به عمل آمد.
و در پایان این برنامه  و در حرکتی زیبا، یکی از فعالان رسانه ای استان جایزه و لوح تقدیر خود رابه همکار فیلم بردارش  و همچنین، خانواده شهیدی که مستند خود را بر اساس زندگی او ساخته است اهدا کرد.
کد مطلب : ۱۸۶۶۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما