۰
plusresetminus
مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز خطاب به سرپرست جدید دانشگاه:

برخی از مسئولین و تشکل های دانشجویی، دانشگاه را پایگاهی برای حضور جریان ها٬ گروه ها و عناصر سیاسی می‌خواهند / پیوند بین دانشگاه و جامعه و پیاده سازی دانش بدست آمده در جهت رفع نیازهای جامعه ذیل ارزش های انقلاب اسلامی

تاریخ انتشاردوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در نامه ای نکاتی را به دکتر حمید نادگران سرپرست جدید دانشگاه یادآور شد.
برخی از مسئولین و تشکل های دانشجویی، دانشگاه را پایگاهی برای حضور جریان ها٬ گروه ها و عناصر سیاسی می‌خواهند / پیوند بین دانشگاه و جامعه و پیاده سازی دانش بدست آمده در جهت رفع نیازهای جامعه ذیل ارزش های انقلاب اسلامی
به گزارش "حافظ نیوزمجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در نامه ای نکاتی را به دکتر حمید نادگران سرپرست جدید دانشگاه یادآور شد. در ادامه متن کامل این نامه را می خوانید:

«محیط علمی کشور را از حاشیه‌سازی‌ها برکنار نگه دارید. اشتباه نشود؛ من نمی گویم در دانشگاه‌ها سیاست نباشد -شاید خیلی‌ها یادشان است که من سالها پیش در همین جلسه‌ ماه رمضان در حضور اساتید، تعبیر تندی کردم نسبت به آن کسانی که می خواستند دست‌ و پای سیاست را از دانشگاه‌ها و میان دانشجوها جمع کنند که مایه‌ گله‌ خیلی‌ها شد، نه، بنده معتقدم محیط دانشگاه، محیط فهم سیاسی، تحلیل سیاسی، دانش سیاسی، آگاهی سیاسی است؛ این را من مانع نیستم؛ نه، [بلکه میگویم‌] سیاست‌بازی نشود، سیاسی‌کاری نشود، حاشیه‌سازی نشود. این حاشیه‌سازی‌ها به کار اصلی که عبارت است از کار علم و پیشرفت علم با همه‌ خصوصیّاتی که این مسئله دارد، لطمه می زند.»

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اساتید دانشگاه ها

سرپرست محترم دانشگاه شیراز
جناب آقای دکتر نادگران
با سلام و احترام؛

پذیرش مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به جامعه ی علمی و تلاش در مسیر رشد و تعالی میهن در دانشگاه شیراز به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور و منطقه یک فرصت عالی است که اگر به معنای حقیقی کلمه، موازین اسلامیِ مدیریت مورد توجه قرار گیرد، بدون تردید در همه حرکت های  علمی و فرهنگی دانشگاه تاثیر می‌گذارد و در همه ی بخش ها ساماندهی شکل می گیرد.

به واقع مطلع هستید آنچه پویایی و حس اثر گذاری را در دانشجو زنده نگاه می دارد کنش و دانش سیاسی است و فقدان آزادی بیان و عمل سیاسی چه ضربات مهلک و زیان باری را برای کشور و جامعه در پی خواهد داشت لیک باید توجه داشت سیاست زدگی و سیاسی کاری دانشگاه کاملا با موضوع فوق در تضاد است. متاسفانه برخی از مسئولین و تشکل های دانشجویی، دانشگاه را پایگاهی برای حضور جریان ها٬ گروه ها و عناصر سیاسی می‌خواهند و این امر ضربات جبران ناپذیری به دانشگاه و بدنه ی آن وارد می کند .

آنچه انتظار می رود تلاش در جهت تقویت فضای علمی دانشگاه، ایجاد بستر و فضای مناسب جهت بالندگی فعالیت های فرهنگی، سیاسی و صنفی و نیز بستر سازی در جهت ارتباط مستمر مسئولین با دانشجویان است که تحقق این مهم ضمن فراهم آوردن زمینه دستیابی دانشجویان به دریچه های علم، معرفت و پیشرفت، رشد پژوهشی و به طبع آن رشد علمی را در پی خواهد داشت که این موضوع همان نیل به  تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی است.

پیوند بین دانشگاه و جامعه و پیاده سازی دانش بدست آمده در جهت رفع نیازهای جامعه ذیل ارزش های انقلاب اسلامی از دیگر نکاتی است که توجه و عملگرایی در آن حائز اهمیت بسیار زیادی است.
متاسفانه برخی از گروه ها ذیل منافع سیاسی و حزبی خود بدون در نظر گرفتن ارزشهای علمی، حسن سابقه در بین نخبگان و فرهیختگان، صداقت در گفتار و استقلال و منطق در تصمیم گیری مسئولین سعی در تخریب اشخاص دارند، اما شایسته ترین پاسخ را می توان مدیریت صحیح و قابل دفاع دانست.

مجمع دانشجویی آرمان ضمن تبریک به جنابعالی بابت یافتن توفیق خدمت در این مسئولیت حساس، آمادگی خود در جهت یاری حضرتعالی و سایر مسئولین دانشگاه را اعلام می کنیم و نیز خدمت ذیل گفتمان و ارزشهای انقلاب اسلامی را از اصلی ترین رموز موفقیت حضرتعالی در این سمت می دانیم.
کد مطلب : ۱۸۷۶۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما