۰
plusresetminus
استاندار فارس :

افتتاح و کلنگ‌زنی 1578 پروژه در ایام الله فجر/ تولید سالانه بیش از 10 میلیون تن محصول کشاورزی

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۳
استاندار فارس گفت: در ایام‌الله دهه‌ی مبارک فجر تعداد 1578 طرح و پروژه در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد یا در مرحله اجرا قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حافظ نیوز، اسماعیل تبادار صبح امروز در نشست خبری و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این طرح ها در زمینه های عمرانی، بخش صنعتی و کشاورزی، مسکن شهری و روستایی می باشد گفت:اعتبارات این طرح‌ها بالغ بر 2 هزار و 524 میلیارد تومان است که از این مبلغ بیش از 799 میلیارد تومان از این طرح ها با اعتبار دولتی و هزار و 725 میلیارد تومان با استفاده از تسهیلات و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده بهره‌برداری شده است.
تبادار با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه‌ی فجر امسال تعداد 50 طرح و پروژه‌ اقتصادی با اعتباری بیش از 562 میلیارد تومان شروع می شود گفت: تمام این پروژه‌ها محرک توسعه است و رویکرد اصلی و اولویت اصلی پرداختن به زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است.
وی با بیان اینکه فارس هنوز پرتلفات‌ترین استان کشور می باشد گفت: در سه سال اخیر پیشرفت فیزیکی آزاد راه شیراز اصفهان از 17 به 70 درصد رسیده و در صورت تامین اعتبارات لازم این آزادراه سال 97 آماده بهره‌برداری می باشد؛ همچنین دومین آزادراهی که در دست کار است و بخش خصوصی مقدمات آن را فراهم کرده است، آزادراه لامرد به پارسیان خواهد بود که به‌زودی عملیات اجرایی این آزاد راه آغاز می‌شود اما آزاد راه لار به بندرعباس به طول 217 کیلومتر، پروژه ای است که تا پایان امسال یا نهایتا ابتدای سال آینده آغاز می شود.
استاندار فارس در ادامه با اشاره به وضعیت حمل و نقل هوایی استان گفت: بعد از تکمیل سالن بین‌المللی فرودگاه شیراز با همراهی سایر بخش‌ها، شیراز به عنوان یکی از نقاط اتصال بین‌المللی جنوب مطرح می شود همچنین یک خط ریلی از شیراز به اصفهان و از آنجا به تهران و مشهد متصل شده است اما زمانی راه‌آهن اقتصادی محسوب می‌شود که به کانون بار وصل باشد، در این خط حتی زمینه‌ی حمل بار هم فراهم نیست.
تبادار با اشاره به ظرفیت‌های این استان در بخش کشاورزی و بحران آب گفت: فارس با تولید سالانه یش از 10  میلیون تن محصولات کشاورزی، در این زمینه رتبه‌ی دوم کشور را دار اما یکی از دستور کارها مقابله با بحران آب و حل مشکلات بخش کشاورزی است که تکمیل سدهای هایقر، نرگسی و کوار همچنین طرح های آبخوانداری و آبخیزداری مد نظر برای حل ین مشکل هستند.
استاندار فارس در خصوص وضعيت سد تنگ سرخ گفت: ما به هيچ مديري تحكم غيرفني نخواهيم كرد؛ چرا كه تمام مسائل و ضوابط زيست محيطي بايد در استان رعايت شود البته مسائل و اشتغال مردم را هم بايد در نظر گرفت . 
وی با بیان اینکه خیلی از مسائل گیر منابع مالی نیست گفت: همت مدیریتی بیشتری را طلب می‌کند، لذا علاوه بر اینکه از همه‌ی همکاران خود در مجموعه‌ی مدیریتی استان قدردانی می‌کنم، به وضع موجود چه در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری چه در سایر بخش‌های اعلام شده، راضی نیستم.
استاندار فارس به اشتغال جوانان اشاره كرد و با تاكيد بر اين موضوع كه مجموعه مديريت ارشد استان براي اشتغال جوانان تلاش کرده گفت: اقدامات خوبي براي اشتغال جوانان پیش‌بینی کرده‌ایم که از جمله ارائه ٥ بسته ويژه اقتصاد مقاومتي است . همچنين در خصوص رفع بعضي ازمشكلات فرهنگيان، اگر قرار باشد بودجه فرهنگيان از مبحث ملي در بودجه استاني منتقل شود، نگرانی‌هایی وجود خواهد داشت، اما تابع سیاست‌های دولت بوده و تلاش می‌کنیم تا وضعیت فرهنگیان بهتر از گذشته شود .
تبادار در زمینه گردشگري گفت: يكي از ظرفيت‌هاي آساني كه به راحتي قابل دسترسي و كار كردن باشد، بخش گردشگري است كه مي‌تواند همانند بسياري از كشورهاي دنيا موجب رونق اقتصادي در استان شود 
استاندار فارس جلب و جذب سرمایه‌گذار مکمل یکدیگر دانست و گفت: اگر کمترین مخاطره‌ای در جامعه حادث شود، یک سکته در امر سرمایه گذاری هم اتفاق می‌افتد و این مسائل هزینه‌های عدیده ای دارد. 
تبادار موضوع دو شغله بودن خود را نیز رد کرد و گفت: قبل از انتصاب به‌عنوان استاندار فارس، در تعدادی از پتروشیمی‌ها عضو موظف و غیرموظف بوده‌ام اما به محض شروع به‌کار در این سمت،‌ از همه‌ی مشاغل استعفا داده‌ام؛ تنها براساس اعلام پتروشیمی آبادان، تا تعیین جایگزین، در هر ماه در صورت ضرورت یکساعت وقت برای پیگیری مباحث مورد نظر شاید اختصاص دهم.
استاندار فارس شایعه‌ انتخاب مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از سمت خلیج فارس و دریای عمان و دیگر نقاط کشور گفت: این مساله را رد می کنم و تلاش می‌کنیم فردی در این جایگاه قرار گیرد که توانمند باشد و توان پاسخگویی به امر مهم و اثر گذار فرهنگی را فارس را داشته باشد
او رسانه‌ها و خبرنگاران را بازوهای توانمند مدیران و مجموعه‌ی مدیریتی و اجرایی استان فارس دانست و گفت: خواستار همراهی رسانه‌ها خصوصا در موضوع اطلاع‌رسانی پیرامون داشته‌ها و مشکلات استان هستیم.
تبادار در خصوص توسعه شاهچراغ گفت: بحث توسعه‌ی حرم مطهر به جد در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار دارد و در عرصه‌ی 57 هکتاری ساختمان‌های با ارزش حفظ و ساختمان های فاقد ارزش را می‌توان پاکسازی و فضایی دلپذیرتر در این محدوده فراهم کرد.
استاندار فارس انباشت پول در استان را یک واقعیت دانست و با بیان اینکه منابع با مصارف در فارس همخوانی ندارد، گفت: بانک‌ها در رابطه با تامین سرمایه‌ مشکلی ندارند اما چون نرخ بالا است، استقبال نمی‌شود همچنین توریسم سلامت را یکی از مهمترین اولویت‌ها دانست و گفت: هشت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای شهرک سلامت در شیراز که با ایجاد این شهرک مسیر درستی در این راستا تبیین شود.
این مدیر مسئول با اشاره به بیست و دومین نظام سیاسی ایران گفت: در این سال‌ها فراوان نظام‌هایی داشتیم که بیش از 500 سال عمر داشتند و با توجه به توشیح قانون اساسی توسط حضرت امام(ره) این نظام اسلامی به حکومت امام زمان وصل شود .خون‌بهای زیادی برای اعتلای جمهوری اسلامی ایران پرداخت شده و پایداری نظام مدیون تلاش‌ها و جان‌افشانی‌ها و ایثارگری‌ها افرادی است که با اهداف فکری خود برای استحکام نظام همت گذاشتند و امروز میراث دار این انقلاب بزرگ هستیم .
تبادار این نظام را برآمده از اسلامیت و جمهوریت دانست و گفت: به تعبیری نظام مردم‌سالار دینی؛ باید روی کلمات توجه داشت، اینکه مقام معظم رهبری روی نظام مردم سالار دینی توجه دارند، هم نگاه را به اسلامیت و هم به جمهوریت نظام معطوف می‌کنند؛ انقلاب و نظام اسلامی متعلق به هیچ جناح و گروه سیاسی نبوده است و اولین اولویت برای استمرار این نظام، حفظ و تقویت وحدت در همه‌ی ابعاد و سطوح می باشد. 
 
کد مطلب : ۱۸۸۱۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما