۰
plusresetminus
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس خبر داد:

تشییع و تدفین ۱۸ شهید گمنام در فارس در ایام شهادت حضرت زهرا (س)

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس از تشییع و تدفین ۱۸ شهید گمنام در فارس در ایام شهادت حضرت زهرا (س) خبر داد و گفت: مراسم استقبال از ۱۸ شهید گمنام روز شنبه ۲۸ بهمن برگزار می شود.
تشییع و تدفین ۱۸ شهید گمنام در فارس در ایام شهادت حضرت زهرا (س)
به گزارش "حافظ نیوزسرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس امروز (24 بهمن) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه راهپیمایی با حضور آگاهانه مردم پیامی برای استکبار بود که دست از زیاده خواهی بردارند، گفت: این راهپیمایی پیامی برای مسئولین بود که این ملت پای انقلاب اسلامی ایستاده اند.
 
وی با اشاره به اینکه بار دیگر حضور شهدای عزیز گمنام فضای کشور و استان را متحول می کند و تلاش هایی که در کمیته جستجوی مفقودین داشتند باعث تفحص این شهدا شده است، اظهار داشت: در ایام دهه فاطمیه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در یکصد نقطه کشور، این شهدا تشییع و تدفین می شوند.
 
سرهنگ گرامی با تاکید بر اینکه مراسم استقبال از 18 شهید گمنام روز شنبه 28 بهمن ساعت هفت و 30 دقیقه صبح از فرودگاه شهید دستغیب برگزار می شود و پس از آن این شهدا به معراج شهدا منتقل می شوند، افزود: بر اساس درخواست ها شهدا در مراسم پیش بینی شده حضور می یابند و روز یکشنبه 29 بهمن ماه ساعت 16 و 30 دقیقه تشییع شهدا از چهارراه شاهزاده قاسم (ع) به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) خواهد بود و در همان روز همزمان با نماز مغرب و عشا، مراسم وداع با این شهدا در حرم مطهر انجام می شود.
 
وی با اشاره به اینکه 12 برنامه وداع در سطح مساجد شیراز و در شهرستان ها بیش از 30 مراسم وداع برگزار می شود، اظهار داشت: این شهدا در شهرستان های استهبان، سروستان، نی ریز، اقلید و آباده تشییع می شوند.
 
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس با اشاره به اینکه 2 شهید در دانشگاه آزاد شهرستان استهبان دفن می شوند که 23 و 17 ساله هستند که مربوط به عملیات های «رمضان» و «خیبر» هستند، اضافه کرد: 2 شهید در شهر رونیز استهبان تدفین می شوند که مربوط به عملیات های «خیبر» و «والفجر 8» هستند که 29 و 30 ساله بودند.
 
سرهنگ گرامی با یادآوری این مطلب که 2 شهید در ایج استهبان مربوط به عملیات های «رمضان» و «کربلای 4» هستند که 26 و 20 ساله بودند، اضافه کرد: 2 شهید در کوهنجان سروستان مربوط به عملیات های «رمضان» و «بدر» که 27 و 24 ساله بودند، دفن می شوند.
 
وی با اشاره به اینکه 2 شهید در شهر دژکرد شهرستان اقلید تدفین می شوند که مربوط به عملیات «رمضان» 19 ساله و «کربلای 4» 23 ساله هستند، افزود: 2 شهید در شهر حسن آباد اقلید مربوط به عملیات های «رمضان» و «کربلای 4» دفن می شوند که 22 و 26 ساله بودند، افزود: 2 شهید در پادگان امام سجاد (ع) اقلید مربوط به عملیات های «کربلای 4» و «رمضان» دفن می شوند که 26 و 17 ساله بودند.
 
سرهنگ گرامی همچنین گفت: 2 شهید در آباده طشت نی ریز تدفین می شوند که مربوط به عملیات های «رمضان» و «کربلای 4» هستند که 25 و 32 ساله بودند و 2 شهید در پادگان حضرت ولیعصر (عج) شهرستان آباده دفن می شوند که مربوط به عملیات «والفجر 1» هستند که 24 و 16 ساله بودند.
 
وی افزود: در روز سی ام در شهرستان های عنوان شده مراسم وداع با این شهدا برگزار می شود و روز شهادت حضرت زهرا (س) مطابق با اول اسفند ماه ساعت 9 صبح همزمان در نقاطی که گفته شد مراسم خاکسپاری انجام می شود.
 
سرهنگ گرامی با اشاره به اینکه امیدواریم با تلاش های کمیته مفقودین شاهد تفحص شهدای جاویدالاثر دیگر باشیم، اظهار داشت: تعداد شهدای گمنام دفن شده در فارس 344 شهید است که در 107 نقطه استان تدفین شده اند که تعداد 18 شهید و 9 نقطه به این تعداد در روز یکم اسفند ماه اضافه می شود.
 
وی اظهار داشت: المان شهدای معالی آباد و  دانشگاه فرهنگیان در این ایام به بهره برداری می رسد و در برخی از نقاط استان که المان ها آماده شده است به افتتاح خواهد شد.
 
کد مطلب : ۱۸۸۹۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما