۰
plusresetminus
توسط مدیرعامل هلال‌احمر فارس

برنامه‌های نوروزی جمعیت هلال‌احمر فارس تشریح شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۰
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس، در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در سال جاری برنامه‌ها و طرح‌های نوروزی این جمعیت درزمینهٔ های امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و درمان و توان‌بخشی را برای خبرنگاران و اصحاب رسانه تشریح کرد.
برنامه‌های نوروزی جمعیت هلال‌احمر فارس تشریح شد
به گزارش "حافظ نیوز" به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان فارس، فیض‌الله جعفری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر فارس از 24 اسفندماه جاری آغاز و تا 15 فروردین‌ماه سال 97 ادامه می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان فارس، 25 پایگاه ثابت، 12 پایگاه موقت، 1 پایگاه توانا (تیم بانوان امدادگر) در محورهای مواصلاتی استان و 1 پایگاه امداد هوایی به مدت 10 روزبه همراه 11 پایگاه امداد و نجات کوهستان، خدمات امدادی 24 ساعته، یک پایگاه آنست (امور نگهداری و آموزش سگ‌های تجسس) و یک مرکز آماده عملیات تیم واکنش سریع مستقر در کنار بالگرد به هم‌وطنان در ایام نوروز ارائه خواهند نمود.
جعفری بابیان اینکه امسال بانوان امدادگر جمعیت هلال‌احمر شیراز در قالب یک تیم توانا در کیلومتر 20 محور شیراز – مرودشت مستقرشده و به ارائه خدمات امدادی خواهند پرداخت، تصریح کرد: 256 نفر روز عوامل امدادی شرکت‌کننده در این طرح است که از این تعداد 187 امدادگر و نجات گر، 49 تن نجات گر کادر، 4 نفر روز در اتاق کنترل هماهنگی عملیات، 5 نفر روز در پایگاه هوایی، 2 نفر روز در انبار، 2 نفر روز در حوزه آنست و 5 نفر روز تیم واکنش سریع و 2 نفر روز ارزیاب از این جمعیت حضور دارند.
وی با اشاره به اجرای بازآموزی ویژه طرح امداد و نجات نوروزی 97 و با هدف توانمندسازی نجات گران شرکت‌کننده در پایگاه‌های امدادی در سطح 26 شهرستان استان، یادآور شد: امدادگران با به‌کارگیری 100 دستگاه خودرو عملیاتی شامل آمبولانس، وانت و خودرو نجات به‌صورت 24 ساعته، در طول طرح امداد و نجات نوروزی 97 به مسافران ارائه خدمت خواهند داشت.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس از استقرار یک فروند بالگرد لجستیکی برای پشتیبانی عملیات امدادی در سطح استان در طول طرح امداد و نجات نوروزی خبر داد و اضافه کرد: 26 کشیک دائم در سطح شعب شهرستانی و یک مرکز EOC در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت استان در جریان این طرح فعالیت شبانه‌روزی دارند.
جعفری همچنین اظهار کرد: از ابتدا تا انتهای طرح نوروزی 97، تیم‌های ارزیاب جمعیت استان نسبت به بررسی کیفیت خدمات امدادی در پایگاه‌ها و پست‌های نوروزی اقدام خواهند کرد.
فعالیت 29 پست ایمنی و سلامت نوروزی دراستان فارس
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس گفت: جوانان داوطلب این جمعیت هرساله در ایام نوروز، روزهای پرکار و پر شوری را برای خدمت‌رسانی به زائران سومین حرم اهل‌بیت (ع) در ایران اسلامی سپری می‌کنند.
جعفری تصریح کرد: امسال در ایام نوروز به‌صورت روزانه 98 عضو داوطلب جوان در کنار 26 تن از کارکنان با برپایی 29 پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، از 28 اسفندماه در نقاط مختلف استان فارس، با شعار «بی گدار به جاده نزنیم؛ ظریف برانیم» به مسافران برای انجام سفری ایمن و آرام در جاده‌ها کمک می‌کنند و فعالیت خود را تا 14 فروردین‌ماه سال آینده ادامه می‌دهند.
وی بابیان اینکه 2 پست از مجموع پست‌های نوروزی جوانان به‌صورت 12 ساعته و 27 پست به‌صورت 24 ساعته به مسافران نوروزی خدمات ارائه خواهند کرد، اظهار داشت: در شهرستان‌های مرودشت، خرمبید، گراش، جهرم، فسا، شیراز، آباده، لارستان، سپیدان، کازرون و ارسنجان شاهد فعالیت 11 پست سیار خواهیم بود.
جعفری از برپایی 28 خیمه نماز و 29 فضای دوستدار کودک در محل استقرار پست‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی 97 خبر داد و افزود: 3 ایستگاه سلامت ثابت و سیار در شهرستان‌های مرودشت، شیراز و آباده ایجاد خواهد شد و در صورت ضرورت و بنا به درخواست مراجعین و مسافرین، خدمات سلامت ارائه خواهند نمود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با تأکید بر اهمیت رفتار و برخورد شایسته متصدیان جوان پست‌های ایمنی و سلامت، با مسافران نوروزی در طول طرح یادآور شد: جوانان داوطلب طرح نوروزی، سفیران و نمایندگان جمعیت هلال‌احمر هستند و باید با تعامل مناسب با مسافران، شخصیت منحصربه‌فرد خود و جایگاه و قابلیت‌های فرهنگی استان و شهرستان را در معرض نمایش به گذارند.
 وی ادامه داد: برنامه‌های ابتکاری دیگری نیز در حاشیه وظایف اصلی پست‌های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، برای مراجعین در نظر گرفته‌شده است که اهم آن‌ها بدین شرح است: برپایی نمایشگاه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، ارائه خدمات شارژ موبایل، توزیع آبجوش و چای، انجام مشاوره‌های مذهبی و روانشناسی و ارائه مشاوره درزمینهٔ بیماری‌های رفتاری و بیماری‌های شایع در مسافرت‌ها، برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان، تدارک سفره هفت‌سین و پیش‌بینی محل اسکان برای مسافران، اجرای مسابقه پیامکی بهاره، راه‌اندازی سامانه پیامکی به‌منظور پاسخگویی به نیازهای مسافران، طبخ آش نذری و توزیع بین مسافران، برگزاری مسابقه ورزشی دارت، اجرای مسابقات فرهنگی، آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه، تست فشارخون، آموزش طبخ غذاهای سنتی، اقامه نماز جماعت و اهدای سوغاتی‌های محلی به مسافران.
ارائه خدمات داروخانه هلال‌احمر فارس به بیماران در تعطیلات نوروز با کشیک تلفنی
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس به تشریح نحوه ارائه خدمات داروخانه این جمعیت به بیماران در ایام نوروز 97 پرداخت و گفت: در روزهای تعطیل رسمی، نسخ ضروری و موردی با تماس تلفنی صاحب نسخه با مسئول کشیک و حضور وی در داروخانه، پیچیده خواهد شد و در روزهای غیر تعطیل نیز داروخانه باز است و روند پاسخگویی به بیماران و مراجعان به‌صورت حضوری است.
جعفری از تعطیلی داروخانه این جمعیت در روزهای 27 (ظهر) تا پایان روز یکم فروردین‌ماه 97 به‌منظور انجام فرآیند انبارگردانی خبر داد و اظهار داشت: در روزهای یکم و دوازدهم، سال 97، ارائه خدمات موردی به بیماران دارای نسخ ضروری، از طریق تماس تلفنی صاحب نسخه با مسئول کشیک و حضور وی در داروخانه برای تحویل دارو به اشخاص متقاضی خواهد بود.
وی بابیان اینکه در روزهای غیر تعطیل نوروز نیز، داروخانه هلال‌احمر فارس باز است و نسخ ارجاعی به‌صورت حضوری پیچیده خواهد شد، شماره تماس مستقیم این داروخانه را 32334444 داخلی 341 و 342 اعلام کرد و افزود: کشیک تلفنی روز یکم فروردین‌ماه 97 را آقای گرامی با شماره همراه 09361349042 و 13 فروردین‌ماه 97 را نیز جناب آقای بزرگ‌زاده با شماره همراه 09178333410 بر عهده‌دارند.
جعفری اضافه کرد: بیمارانی که دارای نسخه‌های ضروری هستند در این ایام می‌توانند با مراجعه به نگهبانی جمعیت هلال‌احمر شیراز واقع در بلوار زند و یا از طریق تماس با شماره مستقیم 32334444 داخلی 341، به مسئول کشیک داروخانه دسترسی یابند.
وی ادامه داد: ساعت کاری داروخانه هلال‌احمر فارس در هفته اول تعطیلات نوروزی از ساعت 8 تا 13 و در هفته دوم از ساعت 8 تا 14 خواهد بود.
کد مطلب : ۱۹۰۹۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما