۰
plusresetminus

از تعطیلی بخش شهرسازی در وزارت راه و افت روحی استیضاح‌کنندگان آخوندی تا فَشَل بودن مجمع نمایندگان فارس و تکذیب حقوق ۲۴ میلیونی نمایندگان

تاریخ انتشارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸
فرج‌الله رجبی صبح امروز در نشستی خبری به مسائل مختلفی پیرامون حوزه انتخابیه، موضوعات استانی، ملی و بین‌المللی اشاره کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
از تعطیلی بخش شهرسازی در وزارت راه و افت روحی استیضاح‌کنندگان آخوندی تا فَشَل بودن مجمع نمایندگان فارس و تکذیب حقوق ۲۴ میلیونی نمایندگان
به گزارش "حافظ نیوزفرج الله رجبی در نشست خبری صبح امروز گفت: در عرصه ملی نیازمند هم افزایی هستیم تا بتوانیم از فراز و نشیب ها عبور کنیم و در این راه اصلاح طلبی و اصولگرایی معنایی ندارد و همه باید متحد شوند.
وی با اشاره به شعارها و صحبت های اصلاح طلبان بیان داشت: توقع مردم از ما این است که به حرف ها و وعده هایمان عمل کنیم و بزرگترین وظیفه اصلاح طلبی آینه منویات مردم بودن است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از ظلمی که بر اصلاح طلبان روا می شود گفت و افزود: وقتی اصولگرایان از صندوق رای نمی آورند از طریق انتصابات وارد جایگاه های مدیریتی و حکومتی می شوند اما اصلاح طلبان تنها از طریق صندوق رای می توانند در سپهر سیاسی کشور بمانند.
وی از سعی بعضی افراد و گروه ها برای سکولار جلوه دادن اصلاح طلبان گفت و ادامه داد: بسیاری از مواقع سعی می شود ما را سکولار جلوه دهند که درگاها این کار تعمدی نیز می باشد.
رجبی درخصوص عبور از اصلاح طلبان اظهار داشت: عبور از اصلاح طلبی به معنای رسیدن به اصولگرایی نیست و اینک اصلاح طلبی تنها یک گرایش سیاسی نیست  ویک رسالت ملی می باشد و نقش ما را در جامعه پررنگ تر می کند.
وی از عدم کارآمدی مطلوب در برخی بزنگاه ها گفت و اضافه کرد: اصلاح طلبان در مجلس آنچنان که باید مباحث خود را طرح نکرده یا از مواضع خود دفاع نکردند و باید سعی کنیم در سال جدید وظیفه خود را شفاف تر انجام دهیم و مردم را به خود دلبسته کنیم.
این مقام مسئول در پاسخ به سوالی در خصوص حقوق ماهیانه گفت: اعدادی که به عنوان حقوق نمایندگان اعلام می شود صحیح نیست و نباید مردم را با نگاه های غیر دقیق منحرف کرد.
وی یادآور شد: برخی جامعه را می خواهند در یک گوشه فریز کنند و به دنبال موارد دیگر نباشند اگر کسانی نگران حقوق های زیاد و رانت هستند باید موضوع موسسات اعتباری پی گیری شود.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح بازگشت اموال نا مشروع وارد مجلس شد اما باید دید که قانونی برای بازگشت این اموال وجود دارد یا و اینکه شناسایی شده است یا خیر.
رجبی تاکید کرد: این قانون هیچ دستاوردی نخواهد داشت و تنها ذهن ها را به سمت دیگر می برد.
وی افزود: پایه حقوقی نمایندگان مجلس ۵ تا ۶ میلیون تومان است و اگر موضوع خانه و تردد است که باید چنین هزینه هایی ایجاد شود و تاکنون نیز موضوع افزایش ۷۰ درصدی حقوق را ندیده ام.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وضعیت استیضاح وزرا در سال گذشته نیز گفت: در موضوع استیضاح وزیر راه نمایندگان عقب کشیدند و به نظر فراکسیون عمل کردند.
رجبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت خشکسالی نیز گفت: ما باید اتصال آب به خلیج فارس را در دستور کار قرار دهیم و برای یکبار به این سوال پاسخ دهیم.
وی تصریح کرد: اصلاح شیوه کشت و نوع آبیاری باید در دستور کار قرار گیرد و جلسات مختلفی نیز داشته ایم.
نماینده شیراز تاکید کرد: در برخی مواقع باید اعمال حاکمیت کنیم و چاه های غیر مجاز هرچه بیشتر مصدود شود.
رجبی تاکید کرد: متوجه شدم که از سرشاخه های آب استان فارس به استانهای ساحلی آب داده می شود در حالیکه استانهای ساحلی می توانند از آب دریا پس از شیرین کردن استفاده کنند.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشکل عمده وزارت راه و شهرسازی عدم فعالیت و تحرک در بخش مسکن است که در عمل این موضوع تعطیل است و اینکه هر روز در خصوص زلزله حرف می زنیم باید دید مسئول توسعه شهری و مقاوم سازی چه مجموعه ای است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص پایتخت فرهنگی بودن شیراز گفت: برای این کار تمامی مسئولین و بخش های مختلف وظیفه ای دارند و اگر زمانی شیراز به عنوان پایتخت فرهنگی مطرح شد همه مسئولین متحد بودند.
رجبی تاکید کرد: البته جای تاسف است که اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس چند ماه است که مسئول ندارد و این مشکل همواره فارس بوده که چندین کاندید معرفی می شود.
نماینده شیراز در خصوص معیشت مردم، گفت: منویات مردم اگر قانونی اجرایی شود هیچگاه به کف خیابان نخواهند آمد اما اگر چنین نشد کار مردم به خیابان خواهد رسید.
وی ادامه داد: اگر نخواهیم حرف ها و مطالبات مردم را از تریبون رسمی مطرح کنیم حتی اگر هزینه داشته باشد به طور حتم کشور با مشکل مواجه می شود.
رجبی تاکید کرد: مردم مشکلاتی دارند که اطلاح طلب و اصولگرا وظیفه رفع و حل این مشکلات را دارند.
نماینده شیراز در خصوص سانسورهای صدا و سیما نیز گفت: هیچگونه مخالفتی با ارزش ها نداریم اما باید به سوالات مردم پاسخ گفت باید تکلیف خودمان را با مسائل سیاسی، فرهنگی و... مشخص کنیم.
وی یادآور شد: در خصوص نباید ها اطلاعاتی داریم اما بگویند که چه کاری باید انجام داد و باید ترسید که جوانان ما به سمت دیگر بروند در حالیکه باید به جوان راه ها را نشان داد.
رجبی تصریح کرد: فیلترینگ تلگرام نیز موضوع دیگر است زیرا امکانات و پیشرفت های امروز دیگر بحثی در مقابله با تکنولوژی مطرح نیست.
نماینده شیراز تاکید کرد: باید یکسری آزادی عمومی ترویج شود و خود مردم و رسانه ها در مقابل تندروی خواهند ایستاد.
وی افزود: باید اعتماد سازی کرد و اجازه داد جوانان حرف بزنند، حرف احمدی نژاد را تحمل می کنیم اما حرف جوانان را تحمل نمی کنیم باید با همان مصلحت اندیشی که در مقابل احمدی نژاد می شود در موضوع جوانان نیز مصلحت اندیشی شود.
رجبی در پاسخ به سوالی در خصوص مجمع نمایندگان و تاثیر آنها در مدیریت استان نیز گفت: زمانیکه رئیس مجمع نمایندگان هر ۶ ماه یک نفر باشد و بدون توجه به سوابق و داشته ها یک نفر با قرعه کشی انتخاب می شود وضعیت همین است.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچگاه از تفکر خود عقب نشینی نکردم اما در برخی مواقع برای مقابله با مشکلات و ایجاد آشوب جدید سکوت کردم.
وی با پیش بینی وضعیت نرخ دلار در سال جاری نیز گفت: به طور حتم قیمت دلار به کمتر از ۴۵۰۰ نخواهد رسید اما تا چه میزان افزایش خواهد داشت قابل پیش بینی نیست.
 
 
کد مطلب : ۱۹۲۳۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما