۰
plusresetminus

وقتی یک طرف نجنگد، جنگ متوقف نمی‌شود!

تاریخ انتشارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱
اینترنت کشور، از ساعاتی پیش در بسیاری از نقاط، دچار اختلال شده که هنوز علت آن مشخص نیست.
وقتی یک طرف نجنگد، جنگ متوقف نمی‌شود!
به گزارش "حافظ نیوزاینترنت کشور، از ساعاتی پیش در بسیاری از نقاط، دچار اختلال شده که هنوز علت آن مشخص نیست. برخی گزارش‌ها حاکی است مشکلاتی که از ساعاتی پیش در اف سی پی ها، مراکز داده، بارگذاری برخی سایت‌های پربازدید، اپلیکیشن‌ها و پیام‌رسان‌ها پیش آمده ناشی از اختلال یا حمله احتمالی به شبکه زیرساخت ارتباطات است.

#محمد_جواد_آذری_جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دقایقی پیش در یک توییت، حمله به مراکز داده کشور را تأیید کرده است.

در همین ارتباط مهدی محمدی نوشت: درک اینکه ‘این کشور تحت حمله قرار دارد’ یکی از فوری ترین نیازهای جامعه امروز ایران است خصوصا که حمله کنندگان قصد خود را پنهان هم نمی کنند. تهاجم‌سایبری دیشب صرف نظر از ابعاد فنی آن، اگر این حس را منتقل کند، سرجمع ضرر نکرده ایم. این حمله از طریق نفوذ در سويیچ های سیسکو صورت گرفته که عموما به عنوان یکی از اجزای ضروری زیرساخت سایبری کشور شناخته می شود. همین هم خود دارای پیام است. وقتی یکی از اجزاء زیرساخت خود را به طور ‘وابسته’ تعریف می کنید، آن جزء اسیب پذیرترین جزء سیستمتان خواهد بود.

حالا تصور کنید که کسانی به نام اصلاحات، می خواستند کل سیستم بانکی کشور را توسط پیمانکار خارجی ‘بازسازی’ کنند؛ شاید هم تا حدی جلو رفته بودند. این حمله یک هشدار است. کسانی در جهان سرکار آمده اند که بنای کوتاه آمدن ندارند حتی اگر بنشینید و تماشایشان کنید. در یک نبرد، وقتی یک طرف نجنگد، جنگ متوقف نمی شود بلکه این اوست که ‘شکست’ می خورد.
کد مطلب : ۱۹۲۳۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما