۰
plusresetminus

بنویسیم «تساهل و تسامح فرهنگی» بخوانیم «ترویج بیشتر فساد و بی بند و باری»!

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
شاید بهتر باشد مدیرعامل محترم منطقه آزاد کیش، اگر این جزیره را برای همه ایرانیان، از هر طبقه‌ای و با هر توان مالی می خواهد، به جای توصیه برای افزایش «تساهل و تسامح فرهنگی»، قدری تامل کند و به دنبال یافتن راهکارهایی برای کاهش هزینه اقامت در این جزیره گران‌قیمت باشد.
انصاری لاری
انصاری لاری
ابراهیم انصاری لاری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش و پدرخوانده جریان اصلاحات در فارس در توییتی تامل برانگیز، خواستار تساهل و تسامح فرهنگی برای جذب گردشگر بیشتر به جزیره کیش شد تا بدین ترتیب، گردشگران ایرانی به جای آنتالیا و دبی به کیش بیایند که در این باره یادآوری چند نکته لازم و ضروری به نظر می‌رسد:
💠 علت عدم استقبال حداکثری گردشگران داخلی از جزیره کیش چیست؟ اگر بی حجابی و نوشیدن مشروبات الکلی در ملا عام و ... در این جزیره آزاد اعلام شود و تساهل و تسامح فرهنگی در نهایت آنچه که می‌توان تصور کرد در این جزیره به اجرا درآید آیا تغییر چندانی در جذب گردشگر داخلی در این جزیره پدید خواهد آمد؟
کسانی که طی ماه‌های اخیر به جزیره کیش سفر کرده و در خیابان‌ها، مجتمع‌های تجاری و سواحل این جزیره قدم زده‌اند نیک می‌دانند که در این جزیره، تقریبا همه چیز آزاد است! از نوع پوشش بانوان و آقایان گرفته تا کنسرت‌هایی که هر شب در گوشه و کنار این جزیره، بدون نظارت و ضابطه انجام می‌شود و دست کمی از دیسکوهای دبی نیز ندارد تا وضعیت تاسف برانگیز اختلاط در گشت‌های دریایی و موارد بسیار دیگر؛ بنابراین گزافه نیست اگر بگوییم در این جزیره اساسا خبری از گشت ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر و ... نیست و بعید به نظر می‌رسد آقای انصاری لاری قصد داشته باشند عدم استقبال گردشگران از این جزیره را به پای نیم وجب روسری بر سر برخی بانوان و یا ممنوعیت شنای مختلط در سواحل و یا آزاد نبودن نوشیدن مشروبات الکلی در کف خیابان‌های این جزیره بنویسند!
💠 اما علت اصلی عدم استقبال حداکثری گردشگران داخلی برای مسافرت به جزیره کیش چیست؟ نگاهی به وضعیت هتل‌ها و آفرهای تورهای گردشگری پاسخ به این پرسش را روشن می کند. هزینه سه شب اقامت در یک هتل متوسط و در یک اتاق ۳ تخته در جزیره کیش در نوروز ۹۷، در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است حال آنکه تورهای گردشگری به مقصد آنتالیا در نوروز ۹۷ در شرایط مشابه اقامتی در جزیره کیش تنها ۱ میلیون تومان و تورهای گردشگری به دبی در شرایط مشابه تنها ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است! بنابراین گردشگر داخلی حق دارد در شرایطی که اوضاع معیشتی و نقدینگی چندان مناسبی ندارد، مقصدی ارزانتر را برای تفریح انتخاب کند.
💠 طبق آنچه گفته شد، شاید بهتر باشد مدیرعامل محترم منطقه آزاد کیش، اگر این جزیره را برای همه ایرانیان، از هر طبقه‌ای و با هر توان مالی می خواهد، به جای توصیه برای افزایش «تساهل و تسامح فرهنگی»، قدری تامل کند و به دنبال یافتن راهکارهایی برای کاهش هزینه اقامت در این جزیره گران‌قیمت باشد تا گردشگران داخلی با رغبت و میل بیشتری به کیش پای بگذارند.
💥 اما اگر ایشان، کیش را به عنوان مقصد گردشگری برای طبقه خاصی از مردم و اقشار مرفه جامعه در نظر گرفته‌اند باید بدانند حتی اعطای آزادی‌های نامشروع نیز تاثیر چندانی در جذب گردشگر از این طبقه اجتماعی و از این جنس نخواهد داشت چرا که هرچه که از این دست آزادی‌ها در کیش ایجاد شود، چندبرابر آن در آنتالیا و دبی و پاتایا و ... موجود است و اساسا قرار نیست جمهوری اسلامی چشمانش را ببندد تا برخی به اسم جذب گردشگر، به ترویج فساد و بی بند و باری بپردازند!

نویسنده: مصطفی مشفقیان
کد مطلب : ۱۹۲۷۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما