۰
plusresetminus
رئیس جمهور سابق کره جنوبی در آستانه زندان؛

حکایت این عکس تاریخ‌ساز!

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴
این رفتار اسلامی و منطبق بر عدالت مسئولان کره‌ای، علاوه بر فوایدی چون استمرار اعتماد عمومی، دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی بسیاری نیز در داخل کشورشان به همراه خواهد داشت که کمترین آن، ایجاد فضای رعب و وحشت برای همه کسانی است که می‌توانند اختلاس کنند...
رئیس جمهور کره جنوبی
رئیس جمهور کره جنوبی
💠 آنچه که در تصویر پیوست می‌بینیم، خانم "پارک گون هه" رییس جمهور سابق کره جنوبی است که زمانی که در اوج قدرت بود، در پی رسوایی فساد و سوء استفاده از قدرت، برکنار و بازداشت شد و روز گذشته با دستبند به دادگاه آورده شد تا در مراحل انتهایی دادگاهش، در انتظار صدور حکم حبسی طولانی مدت باشد.
💠 کشورهایی چون کره جنوبی دریافته‌اند که تنها راه تداوم پیشرفت و استمرار حمایت‌های مردمی از حاکمیت، مبارزه بی امان با فساد است به ویژه فساد مسئولان و دانه درشت‌ها و آنهایی که کلیددار بیت‌المال و خزانه‌های کشور هستند. به همین جهت، هیچ اِبایی ندارند که فساد رئیس‌جمهورشان که بالاترین مقام رسمی آن کشور است را افشا و در رسانه‌ها فریاد بزنند و دادگاه رئیس‌جمهور را نیز علنی و به صورت زنده و آنلاین پخش کنند!
💠 این رفتار اسلامی و منطبق بر عدالت مسئولان کره‌ای، علاوه بر فوایدی چون استمرار اعتماد عمومی، دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی بسیاری نیز در داخل کشورشان به همراه خواهد داشت که کمترین آن، ایجاد فضای رعب و وحشت برای همه کسانی است که می‌توانند اختلاس کنند و از قدرتشان در جهت منافع شخصی سوء استفاده کنند اما با دیدن محاکمه بالاترین مقام رسمی و پر نفوذترین چهره سیاسی کشور در میابند که سوء استفاده از قدرت سرانجامی جز رسوایی و مجازات نخواهد داشت.
💥از زمان کشف نخستین اختلاس بزرگ اقتصادی در کشور ما تا امروز بیش از بیست و پنج سال می گذرد و متاسفانه هر روز بر تعداد کسانی که هوس سوء استفاده از قدرت به سرشان می‌زند، افزوده می‌شود‌. به راستی اگر عدالت قضایی را همچون کره‌ای‌ها در پیش می‌گرفتیم، امروز وضعیت اقتصادی، فرهنگی، مدیریتی، اجتماعی و سیاسی کشورمان به مراتب بهتر از این روزها نبود؟ آیا اگر از امروز عدالت قضایی را بدون اغماض و مصلحت اندیشی در پیش بگیریم و در جامعه اجرا کنیم، فردای بهتری در انتظارمان نخواهد بود؟
کد مطلب : ۱۹۲۹۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما