۰
plusresetminus
رییس شورای شهر شیراز:

امیدواریم مسئولین آموزشی گنجینه بزرگ سعدی را بار دیگر در جامعه احیا کنند

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حافظ نیوز، سید احمدرضا دستغیب ضمن بیان زیبایی شیراز در اردیبهشت ماه و هم زمانی با اعیاد شعبانیه و اشاره به مناجات شعبانیه:
 إِلَهِي هَبْ لِي قَلْبا يُدْنِيهِ مِنْكَ شَوْقُهُ وَ لِسَانا يُرْفَعُ إِلَيْكَ صِدْقُهُ وَ نَظَرا يُقَرِّبُهُ مِنْكَ حَقُّهُ
خدايا! مرا قلبي بخش كه شوق و عشق، به تو نزديكش سازد،و زباني عطا كن كه صداقت و راستي‏اش به درگاهت‏بالا رودو نگاهي بخش، كه حقيقتش، زمينه‏ساز قرب به تو گردد!
وی گفت: برکات شعبان با وجود ایام میلاد ائمه اطهار نوید بخش آینده ای سراسر از امید و آزادی برای مستضعفان است و فرخنده تر آنکه حضرت امام راحل (رحمه الله علیه) میلاد بزرگ پرچمدار آزادی حضرت اباعبدالله و برادر وفادارش را مبنای روز پاسدار و جانباز و به تبع مبنای بزرگداشت روزی برای پاسداران از انقلاب اسلامی و جانبازی برای حفظ شعائر آن قرار دادند.
انتخابی شایسته و توام با تدبیر از سوی امام خمینی در نامگذاری این دو روز صورت گرفته که بدانیم حقیقت پاسداری و جانبازی در دفاع از آزادی و امنیت نهفته است و راه امام حسین(ع) و عاشورائیان، چراغ هدایت مسیر پاسداری و جانبازی است.
رییس شورا با اشاره به اینکه در این هفته ایام یادروز شیخ اجل سعدی نیز قرار گرفته است گفت: سخن گفتن از سعدی که به همه ما چگونه سخن گفتن را آموخت هم دشوار و هم آسان است. امروز ادب پارسی خود را مدیون کلام شیرین و ادبیات اخلاق گرای شاعر پر آوازه شیراز می داند . اما اجازه دهید نگرانی خود را از کم رنگ شدن مفاهیم اخلاقی و ادبیات گفتاری شیخ اجل در جامعه و به خصوص در قشر دانشجو و دانش آموز ابراز کنم. پرداختن به ادبیات سعدی در لایه های مختلف جامعه ضرورت امروز گروه هایی است که به دنبال فرهنگ سازی در حوزه های مختلف اجتماعی هستند .
وی با بیان اینکه چه کسی غیر از سعدی می تواند برای درمان دردهای نظام اخلاقی امروز جامعه نسخه پیچی کند گفت: امیدواریم مسئولان نظام آموزشی و فرهنگی، گنجینه بزرگی را که ماحصل تلاش های شیخ اجل سعدی شیرازی است را بار دیگر در جامعه احیا کنند و زمینه رشد اخلاقی و فرهنگی ایران اسلامی را فراهم نمایند.
کد مطلب : ۱۹۲۹۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما