۰
plusresetminus

آیت الله نوری همدانی: با اجرای سند 2030 در مدارس به شدت مخالفیم

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵
یکی از مراجع تقلید با اشاره به مخالفت علما در رابطه با اجرای سند 2030 گفت: ما با اجرای این سند در مدارس بسیار مخالفیم، زیرا غرب بارها نشان داده است که با اسلام مخالف است.
سند 2030
سند 2030
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از خیرین مدرسه ساز و مسوولان سازمان نوسازی مدارس کل کشور ، با اشاره به فعالیت انجام‌شده در قالب ساخت مدارس گفت : فعالیت شما بسیار بزرگ و با ارزش است، و نخستین چیزی که در اسلام مطرح شده، نیت و اخلاص است.
این مرجع تقلید با اشاره به مطالبی از نهج البلاغه ادامه داد: نخستین وجه تمایز شما با سایر سازمان‌ها و مراکز، این نیت و انگیزه شما در انجام فعالیت بوده و ساخت مدارس یک احسان ماندگار است.
وی با بیان اینکه خداوند در چندین قسمت از قرآن بیان کرده است که نیکوکاران را دوست دارد اضافه کرد: خداوند به کسانی که در راه خیر قدم برمی‌دارند برکت بسیاری می‌دهد ، و به فعالیت و مال آن‌ها برکت و ارزش می‌دهد، رحمت خدا نزدیک کسانی است که در راه خدا قدم برمی‌دارند.
آیت‌الله نوری همدانی با بیان سخنان مقام معظم رهبری در مورد خیرین مدرسه‌ساز اظهار کرد : در این زمان که اسلام با تمام قوا به میدان آمده است، کار شما باید با قدرت انجام شود. مسئله ساخت مدارس باقیات و صالحات برای شما است و باید افرادی را تربیت کنید تا با معارف اسلامی آشنا شوند.
وی با اشاره به سند 2030 اظهار کرد: باید افرادی را تربیت کنید تا از معارف اسلامی بهره ببرند، مبادا دوباره آن فرهنگ غرب به کشور نفوذ کند، در زمانی که این انقلاب بوجود آمده تا چهره واقعی اسلام ناب را نشان دهد، باید افرادی تربیت شوند که به فکر حفظ انقلاب باشند.
این مرجع تقلید با اشاره به این موضوع که افرادی که در این امر شرکت می‌کنند نمی‌خواهند کسی از نام آن‌ها آگاه شود ادامه داد : باید مردم از انجام اینگونه کارها آگاه شوند که چه کار بزرگی در کشور درحال اجرا است.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به روز معلم و شخصیت آیت الله شهید مطهری گفت: آیت‌الله مطهری، شخصی بود که تمام عمر خود را در راه علم و قلم سپری کرده است، ایشان هم یک زندگی و هم یک مرگ با فضیلتی داشت.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از مهمترین مراکز تربیت است، اظهار کرد: هیچ مرکز و سازمانی به اندازه آموزش وپرورش با انسان‌ها سروکار ندارد، بزرگ‌ترین کار دنیا انسان سازی است، زیرا انسان موجود ساده‌ای نیست و کشف این استعدادها و پرورش آن‌ها بسیار اهمیت دارد.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مخالفت علما در رابطه با اجرای سند 2030 گفت: ما با اجرای این سند در مدارس بسیار مخالفیم ، زیرا غرب بارها نشان داده است که با اسلام مخالف است ، شما باید از مکر و نقشه‌های دشمنان آگاه باشید و از آن‌ها جلوگیری کنید.
کد مطلب : ۱۹۳۲۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما