۰
plusresetminus
به مناسبت درگذشت آیت الله ایمانی؛

حکایت فریادهایی که شنیده نشد!

تاریخ انتشارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۲
نماینده ولی فقیه در استان فارس که باید سخنش فصل الخطاب برای دیگر مسئولان استان می بود، خود را در غربت و تنهایی احساس می کرد...
آیت الله ایمانی
آیت الله ایمانی
آیت الله ایمانی در حالی بدرود حیات گفت که گویی، نماینده ولی فقیه در استان فارس وظیفه اش هشدار دادن و تبیین معضلات جامعه بود و وظیفه برخی مسئولان هم نشنیدن و عمل نکردن!
امام جمعه فقید شیراز چندی پیش در نشست پیگیری و بررسی مشکلات شهر شیراز در جمع مسئولان شهری و استانی گفته بود: بحران های فرهنگی و اجتماعی شهر شیراز بیخ گوش ماست و باید آن را دنبال کنیم... با یکی از مدیران ارشد استان درباره مسائل و معضلات فارس خیلی گفت وگو داشتیم، امّا نه راه حل ما را قبول دارند، نه خودشان راه‌حل دارند و نه مردم را به‌حساب می‌آوردند!
آیت الله ایمانی در ادامه خطاب به مدیران حاضر در آن جلسه خاطرنشان کرد: من از برخورد اداری مسئولین ادارات مأیوس شدم، چون همه بر اساس اینکه ما این کارها را کردیم، طلبکار مردم هستید و هیچ بدهی هم ندارید و گویا این مردم هستند که بدهکار شما هستند!
این اما پایان کار نبود؛ چندی بعد در حالی که تصور میشد در میان مسئولان بر اثر تذکرها و هشدارهای کم سابقه امام جمعه شیراز جنب و جوشی رخ داده باشد، سکوت و بی تفاوتی مسئولان اجرایی بار دیگر آیت الله ایمانی را به واکنش واداشت.
تا جایی که نماینده ولی فقیه در استان فارس چندی پیش در جلسه مسئولان قضائی استان گفت: مسئولین یک روز میز و صندلی را رها کنند و به روستاها بروند و مشکلات مردم را ببینند!
وی تصریح کرد: گروه های تکفیری از همین مردم نیرو می گیرند از کسانیکه در این فقر زندگی می کنند و فکر و مغز آنها را شستشو می دهند. امام جمعه شیراز افزود: انگیزه ای در مدیران ندیدم که آنها را ناراحت کند و به فکر رفع مشکلات مردم باشند!
حتی چنین تذکرات شدیداللحنی نیز مسئولان استان را به واکنش وانداشت تا جایی که نماینده ولی فقیه، در روز مراسم گرامیداشت دهه کرامت در شاهچراغ(ع) باز هم لب به انتقاد از مسئولان استان گشود و گفت: سهولت دسترسی زائران به حرم برای ما یک رویاست و در این شهر معتادان و قمه‌کشان در امان‌اند و خشت‌های فرسوده و مرده دارای ارزش هستند اما زائران حریم اهل بیت ارزشی ندارند!
این سخنان نشان می دهد نماینده ولی فقیه در استان فارس که باید سخنش فصل الخطاب برای دیگر مسئولان استان می بود، خود را در غربت و تنهایی احساس میکرد و افکار عمومی، مردم و رسانه ها نیز طی سالهای اخیر دریافتند که علیرغم نقدهای صریح، هشدارهای موثر و اشراف مطلوب امام جمعه شیراز بر معضلات فرهنگی و اجتماعی شهر، اما در عمل هیچ اتفاقی نمی افتد و هیچ مسئولی خود را ملزم به پیگیری مشکلات و ارائه گزارش به مردم نمی داند.
امید است مسئولان اجرایی استان فارس در آینده، از میان اشخاصی برگزیده شوند که نسبت به معضلات و مشکلات استان دغدغه بیشتری داشته باشند و سخنان نماینده ولی فقیه در استان را فصل الخطاب و نصب العین قرار دهند!
نویسنده: سجاد زارع
کد مطلب : ۱۹۳۴۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما