۰
plusresetminus
گزارش فعالیت‌ها و پروژه‌های ایرانسل به مناسبت هفته ارتباطات تشریح شد؛

ایرانسل از فعالان اقتصاد دیجیتال حمایت می کند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۳
گزارش‌ فعالیت‌ها و پروژه‌های ایرانسل به همراه بخشی از تأثیرات آن در حوزه حمایت از کالای ایرانی از طریق توسعه اقتصاد دیجیتال به مناسبت هفته ارتباطات طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مراسم با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه، جمعی از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای سندیکای صنعت مخابرات ایران، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره و بازیکنان باشگاه‌های ورزشی و مدیران برخی شرکت‌های همکار و استارت آپ‌ها برگزار شد.
_MTN8647
 
در این نشست مدیرعامل ایرانسل، علیرضا قلمبردزفولی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اپراتور از صاحبان کسب و کارهای مختلفی که با همکاری ایرانسل فعالیت خود را آغاز یا گسترش داده‌اند خواست تا در خصوص فعالیت‌های انجام شده گزارش دهند.
مدیران و صاحبان برخی کسب و کارها که در اقدامات اخیر ایرانسل این اپراتور را همراهی کرده‌اند نظیرنمایندگان معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و ایرانسل در تفاهمنامه سه جانبه ایجاد مرکز شتابدهی شرکت‌های نوپا،  گروه اینترنت ایران، تیم‌های فوتبال  پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی، دانشگاه جندی شاپور، فعالان توسعه محتوای بومی و طرح تکاپو، فعالان حوزه اشتغال‌زایی و پوشش روستایی، مدیران و اعضای مدرسه اشتغال شریف، مدیران فعال در حوزه شهر هوشمند و مدیریت حمل و نقل،  طرح تجهیز مدارس و دوره‌های استعدادیابی ایرانسل – لالیگا درباره همکاری مجموعه‌های خود با ایرانسل توضیحاتی را به حاضران و جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه کردند.
همچنین در حاشیه این نشست نمایشگاهی با حضور برخی شرکت‌های ایرانی همکار ایرانسل نیز برگزار شد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آن بازدید کرد.
 
2هزار و 310 شهر و دهستان تحت پوشش 4G ایرانسل
علیرضا قلمبردزفولی، مدیرعامل ایرانسل در خصوص گسترش شبکه پهن باند این اپراتور گفت: از زمان صدور پروانه نسل‌های 3، 4 و بالاتر در شهریورماه سال 1393 تا کنون ایرانسل 24.5 میلیون مشترک نسل 3 و 13 میلیون مشترک نسل 4 داشته است.
مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: 3هزار و 105 شهر و دهستان زیر پوشش نسل 3 یا 3G و 2هزار و 310 شهر و دهستان زیر پوشش نسل 4 اینترنت همراه (4G) قرار گرفته‌اند که به ترتیب 31.5 میلیون گوشی تلفن همراه از نسل 3 در شبکه ایرانسل و 15.5 میلیون گوشی تلفن همراه از نسل 4 اینترنت همراه استفاده کرده‌اند.
دزفولی همچنین در خصوص پوشش شبکه نسل 4.5 همراه ایرانسل (4.5G) گفت تا امروز ایرانسل توانسته در 436 شهر این نسل از اینترنت همراه را ارائه دهد.
دزفولی در خصوص مشترکان نسل دو ایرانسل نیز گفت در این نسل ایرانسل پوشش 86 درصدی جمعیت را دارد و شبکه خود را در 3 هزار و 536 شهر و دهستان گسترش داده است. 48 میلیون نفر نیز از این نسل از خدمات ایرانسل استفاده می‌کنند.
مدیرعامل ایرانسل همچنین در خصوص تکمیل پوشش شبکه در شهرهای باقیمانده که کمتر از 3درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، گفت تکمیل شهرهای باقیمانده، بلافاصله پس از تأمین ظرفیت انتقال لازم صورت خواهد گرفت که امیدواریم با همکاری مدیر عامل جدید شرکت مخابرات ایران، هرچه سریعتر محقق شود.
 
_MTN8745
 
162 شهر تحت پوشش TD-LTE ایرانسل/ تخصیص فضای  فرکانسی وایمکس به TD-LTE
مدیرعامل ایرانسل با اشاره به ارائه اینترنت ثابت به 500 هزار مشترک ادامه داد از شهریورماه 1394 که ایرانسل اولین پروانه شبکه TD-LTE را در کشور دریافت کرد تا امروز 162 شهر تحت پوشش این نسل از اینترنت ثابت قرار گرفته‌اند.
دزفولی در خصوص اقدام ایرانسل برای تعویض مودم‌های وایمکس ایرانسل با مودم‌های TD-LTE گفت: به منظور پایبندی به مهلت قانونی تعیین شده توسط سازمان تنظیم مقررات، ایرانسل از آغاز سال 96 تا کنون 143 هزار و 763 کاربر وایمکس را با تامین مودم TD-LTE بصورت رایگان به این نسل از تکنولوژی اینترنت ثابت ارتقا داده و تعداد هزار و 200 کاربر باقی مانده تا قبل از 31 اردیبهشت 97 به بستر اینترنت ثابت TD-LTE منتقل خواهند شد.
وی همچنین ادامه داد ارائه سرویس با کیفیت برای مشترکان TD-LTE و کسب رضایتمندی مشترکان مستلزم پایبندی تمامی ارائه دهندگان سرویس وایمکس به مهلت قانونی مصوبه یعنی 31 اردیبهشت 97 و تخصیص تمام باند فرکانسی ارائه دهندگان به سرویس TD-LTEاست.
 
مصرف روزانه بیش از 4 پتا بایتی مشترکان از دیتای ایرانسل
مدیرعامل ایرانسل در خصوص میزان مصرف اینترنت روزانه مشترکان این شبکه گفت رشد سرانه دیتای همراه مشترکان ایرانسل 28 برابر، رشد ترافیک روزانه دیتای همراه 75 برابر و کاهش تأخیر یا Latency تا 20 برابر بوده است. همچنین مشترکان ایرانسل تا 100 برابر سرعت را در شبکه ایرانسل تجربه کرده‌اند.
دزفولی با اشاره به مصرف 90 ترابایتی اینترنت ایرانسل در شهریورماه 93 اعلام کرد در اسفند ماه سال 96 میزان مصرف روزانه مشترکان ایرانسل 4هزار و 65 ترابایت شده است.
وی با اشاره به افزایش 55 برابری مصرف دیتا در ایرانسل گفت این میزان افزایش در صورتی است که در همین بازه زمانی (از 2014 تا 2018) میزان افزایش مصرف دیتا در دنیا تنها 4 برابر بوده است.
 
«ایرانسل من» سومین نرم افزار کاربردی محبوب ایران
دزفولی با توجه به گستردگی مشترکان اینترنت و شبکه ایرانسل با اشاره به نرم افزار و نسخه