۰
plusresetminus
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان:

انفعال، عدم تدبیر و نبود عزم در جنگ فضای مجازی

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳
عضو مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور خود در ششمین اجلاس این مجلس، در خصوص آسیب‌های فضای مجازی و عدم مدیریت صحیح آن نطقی انتقادی ایراد کرد.
انفعال، عدم تدبیر و نبود عزم در جنگ فضای مجازی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ،  آیت الله کلانتری، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور خود در ششمین اجلاس این مجلس به ذکر نکاتی انتقادی پیرامون مدیریت فضای مجازی پرداخت که در ادامه متن کامل این نطق را می خوانید:::

چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی گذشت.با الطاف خفیه و جلیۀ الهی ، نهالی که چهل سال پیش توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی غرس و با خون های پاک شهیدان آبیاری گردید هم اینک به درختی تنومند و ریشه دار تبدیل شده و پنجمین دهۀ خود را با اقتدار و استحکام بیشتر آغاز می کند .
امروز دشمنان به خوبی دریافته اند که این نظام مستحکم و مردمی ، با کودتا و جنگ نظامی از بین نمی رود از این رو بر دو محور اقتصاد و فرهنگ متمرکز شده اند و در محور فرهنگ هم بیشترین تلاش دشمن ، مدیریت فضای مجازی و هدایت شبکه های اجتماعی است. شبکه هایی که با همۀ توان و با بیشترین قدرت کیان و موجودیت ایران و اسلام را نشانه گرفته اند.

ولی با کمال تأسف ، از مسئولان امر و دولتمردان ذی ربط ، چیزی جز انفعال و عدم تدبیر و نبود عزم و گاه کار شکنی در مقابله با این جنگ همه جانبه دیده نمی شود.
دشمنان دین و فرهنگ ، نعره زنان و رجز خوانان ، در حال تازیدن به همۀ هستی این مردمند ولی دولتمرد ما به این افتخار می کند که دستش هرگز روی دکمۀ فیلترینگ نخواهد رفت و یا این شعار تبلیغاتی و احساسی و بی پایه را سر می دهد که در این کشور ، هستند کسانی که با علم و پیشرفت و فناوری مخالفند.

آقای رئیس جمهور ، خودتان خوب می دانید که هیچ کس در این کشور با اصل رسانه های مجازی مخالف نیست و احدی منکر خدمات و فواید این رسانه ها نیست. آن چه مورد مخالفت شدید متدینان ، خانواده های شهدا و در رأس همه مراجع عظام است ، ولنگاری و سپردن مدیریت این فضا به دشمنان است . و آن چه مورد سؤال جدی است آن است که چرا دولت و به خصوص وزارت ارتباطات ، در این همه سال ، اهتمام جدّی به راه اندازی پیام رسان های بومی نداشته است؟

چرا دولتمردانی که سوگند خورده اند حافظ دین و نگهبان ارزش های الهی باشند ، در این مورد کاری نمی کنند؟ آیا آثار مخرب و خانمان برانداز این فضا را نمی بینند؟
آیا ورود فرهنگ منحط غرب به درون خانواده ها ، افزایش آمار طلاق ، بالا رفتن سن ازدواج ، افزایش روابط نامشروع و خیانت های همسران ، چیز کمی است؟ آیا انتشار محتواهای الحادی و اهانت و فحاشی و جسارت به خدا و پیامبر و ائمه و توهین به مراجع عظام قابل اغماض است؟ آیا می توان بر اشاعۀ فحشا و ترویج منکرات و بر تبلیغ مواد مخدر و مشروبات الکلی چشم فرو بست؟ آیا می توان افزایش میزان اعتیاد و تبلیغ و ترویج کالاهای قاچاق را نادیده گرفت؟ آیا اخلال در وحدت و وفاق ملی ، ضدیت با قانون اساسی ، مخالفت با استقلال و تمامیت ارضی کشور ، تحریف تاریخ انقلاب اسلامی ، القای بدبینی و نا امیدی نسبت به مشروعیت و کارآمدی نظام اسلامی ، تبلیغ و معرفی گروه ها و احزاب غیر قانونی ، انتشار اسناد و اطلاعات طبقه بندی شده ، تحریک به اغتشاش و فتنه گری و اخلال در نظام اقتصادی کشور ، آیا این ها جرم های کوچکی هستند؟

چطور از افزایش 140 درصدی جرایم فضای مجازی و رایانه ای و یا از افزایش 300 درصدی کلاهبرداری های رایانه ای اطلاع دارید و با این وجود ، در بومی سازی و مدیریت این فضا ، اهمال و یا کارشکنی می کنید؟
با کمال تأسف و درد برخی از مسئولان ذی ربط ، به جای حل مشکلات این عرصه ، سیاسی کاری می کنند و به هدف تأثیر گذاری در انتخابات آتی ، خود را مخالف فیلترینگ و رقیب را طرفدار آن معرفی می کنند و به منظور جلب آراء احتمالی ، جامعه را به سوی دو قطبی شدن پیش می برند. اینان گاه به صراحت می گویند نمی شود کاری کرد.

ولی دلسوزان واقعی مردم ، بار ها به این طیف گفته اند خیر می شود کارها کرد به شرطی که احساسی باشد و تعهدی و تدبیری . مکررا گفته شده کشور چین که در آن جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون نفر زندگی می کنند و تعداد کاربران فضای مجازی آن بیش از کل جمعیت اروپا و بیش از 11 برابر کل جمعیت ایران است ، هم فضای مجازی خود را به خوبی مدیریت نموده و هم موتور های جستجو گر ملی و داخلی را جایگزین موتور های خارجی کرده. غرب گرایان و غرب باوران ما خوب می دانند کشور هایی مانند سوئد ، کانادا و کرۀ جنوبی که خود را نماد های مردم سالاری و آزادی بیان می دانند ، گسترده ترین میزان فیلترینگ اینترنت را اعمال
می کنند. آنان به خوبی واقفند که فرانسۀ مدعی حقوق بشر ، شدیدترین نظارت های حکومتی را بر فضای سایبری دارد و می دانند که بزرگ ترین مرکز کنترل اینترنت جهان یا به اختصار جی سی اچ کیو (G C H Q)  در انگلستان قرار دارد.

حال که ما می دانیم فرماندهی تلگرام و اینستاگرام و بسیاری دیگر از پیام رسان های بیگانه در دست سیا و صهیونیسم و دشمنان قسم خوردۀ مردم ایران است ، کدام عقل و کدامین شرع می پذیرد که دربارۀ هجمۀ آنان هیچ مقاومت نکنیم؟
مثل این کوتاهی و اهمال مثل آن است که کشوری متجاوز با همۀ امکانات نظامی و با تمامی قوای زمینی و دریایی و هوایی و با هزاران هواپیما و تانک و توپ به کشوری حمله کند ولی فرمانده نظامی کشور مورد تجاوز ، با افتخار بگوید ما اقدام متقابلی انجام نمی دهیم و حتی خاکریز و سنگری هم ایجاد نمی کنیم.

خدایا پروردگارا مسئولان و مدیران کم توجه و غفلت زدۀ ما را نسبت به وظایف سنگینشان آشنا و آنان را از خواب غفلت بیدار بفرما.
کد مطلب : ۱۹۷۲۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما