۰
plusresetminus
بیانیه ۸ تشکل دانشجویی شیراز درباره پیگیری حقوق پاکبانان شهر صدرا

دانشجویان دانشگاه های شیراز خواهان برخورد محکم با عوامل شهرداری صدرا

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های شیراز در خصوص پیگیری حقوق پاکبانان شهر صدرا بیانیه‌ای صادر کردند و ضمن درخواست رسیدگی به وضعیت پاکبان‌ها، خواستار برخورد نهادهای نظارتی با عوامل برهم زدن تجمع مطالبه‌گرایانه دانشجویان در نماز جمعه صدرا شدند.
دانشجویان دانشگاه های شیراز خواهان برخورد محکم با عوامل شهرداری صدرا
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ،  هشت تشکل دانشجویی دانشگاه‌های شیراز در خصوص پیگیری حقوق پاکبانان شهر صدرا بیانیه‌ای صادر کردند که متن آن در ادامه می آید:

در اندیشه اسلام ناب، مردم اصلی‌ترین متولیان اجرای عدالت هستند به گونه‌ای که هدف همه رسولان الهی آن است که مردم را برای اجرای قسط و عدل بپا خیزانند.
در بیانات حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به این نقش مردم تاکید شده است. یکی از وجوه مهم این اصل در جامعه اسلامی آن است که مردم بتوانند به راحتی حق خود را از حاکمان و بالادستان مطالبه کرده و احقاق کنند.
متاسفانه بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی هنوز در برخی از موارد بستر کاملا مناسبی که در آن مردم و اصناف مختلف بتوانند حقوق و خواسته‌های خود را مطالبه کنند، وجود ندارد و بعضاً مطالبات آن‌ها با برخوردهای ناروا و قهرآمیز مواجه می‌شود. مطالبات پاکبان‌های صدرا یکی از نمونه‌های آشکار و تأمل برانگیز این نوع از برخوردها است.
پاکبان‌های شهر صدرا برای مطالبه حقوق عقب افتاده و وضعیت بیمه خود که مدتی قطع شده بود، مقابل شهرداری صدرا تجمع و خواستار پیگیری حقوق عقب افتاده خود از جانب شهردار شدند که با برخورد بد شهردار مواجه و تعدادی از آنها نیز از کار اخراج شدند.
از این رو و در حمایت از پاکبان‌های این شهر جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز در روز جمعه  17‌ اسفند 97 اقدام به تشکیل زنجیره انسانی کاملا مسالمت‌آمیز در مکان نماز جمعه صدرا نمودند. لکن برخورد زشت عوامل شهرداری در منافق خواندن این دانشجویان و ایجاد تشنج و آشوب از سوی عوامل شهرداری موجب آن شد که عده‌ای از این دانشجویان بازداشت شوند.
در دهه پنجم انقلاب اسلامی که همه تلاش‌ها باید در جهت رفع نواقص و حرکت سریع‌تر در جهت برقراری عدالت باشد، این گونه رفتارهای سرکوب گرایانه مانعی بزرگ در جهت اجرای عدالت است.
جامعه دانشجویی مطالبه حقوق اقشار مختلف مردم را یک رسالت برای خود می‌داند و هویت خود را با آن گره زده و در این راه لحظه‌ای مردد نخواهد شد و از پا نخواهد نشست.
ما دانشجویان بیم آن داریم این نوع برخورد با مطالبات مردمی و دانشجویی تبدیل به رویه شده و فراگیرتر از وضع کنونی شود و این مسئله اهمیت برخورد با عوامل این واقعه تلخ را دو چندان می‌کند.
بدین جهت ما تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های شهر شیراز این حرکت زشت و مشمئزکننده عوامل شهرداری با دانشجویان را شدیداً محکوم کرده و خواهان برخورد هرچه سریع تر نهادهای نظارتی با عوامل این اقدام هستیم.
مجمع دانشجویی آرمان(عدالتخواه) دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
مجمع یادواره شهدای دانشجویان دانشگاه شیراز
مجمع یادواره شهدای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
کد مطلب : ۱۹۷۳۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما