۰
plusresetminus
نامه یک تشکل دانشجویی به شهردار صدرا؛

مناقصه های شهرداری را شفاف کنید

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
تشکل آرمان دانشگاه شیراز در نامه ای به شهردار صدرا خواستار در دسترس قرار گرفتن اطلاعات مربوط به برگزاری مناقصه عملیات جمع آوری زباله شد.
مناقصه های شهرداری را شفاف کنید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ،  تشکل آرمان دانشگاه شیراز در نامه ای به شهردار صدرا خواستار در دسترس قرار گرفتن تمام اطلاعات مربوط به کلیه دفعات برگزاری مناقصه عملیات جمع آوری زباله شد.
 
متن نامه تشکل آرمان به شرح زیر است:
 
جناب آقای عباس ملک زاده، شهردار شهر جدید صدرا
با سلام

همانگونه که مستحضرید موضوع شفافیت و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات غیرسری از مبانی حکومت داری اسلامی است که به کرات در سخنان ائمه معصومین و به ویژه در کلام اسوه عدالت حضرت امیرالمومنین مشهود است. توصیه و دستور به شفافیت در کلام امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز آشکارا نشان از تاکید این دو بزرگوار به این امر دارد.

گذشته از موارد مذکور و علاوه بر همه این موارد مسئولان تمام دستگاه ها از جمله جنابعالی مطابق ماده 5 بند 3 فصل1 قانون « انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» موظف می باشند اطلاعات خواسته شده موضوع قانون مذکور را در حداقل زمان ممکن و بدون تبعیض در اختیار مردم قرار دهند.

از این رو و با نظر به حواشی تلخ به وجود آمده پیرامون وضعیت پیمانکاران جمع آوری زباله شهر جدید صدرا و شهرداری این شهر ، ما دانشجویان عدالتخواه تشکل آرمان دانشگاه شیراز خواستار در دسترس قرار گرفتن تمام اطلاعات مربوط به کلیه دفعات برگزاری مناقصه عملیات جمع آوری زباله از ابتدای دوره مسئولیت جنابعالی در شهرداری شهر جدید صدرا اعم از نحوه برگزاری مناقصه ، پیشنهادات و مبالغ مطروحه در آن مناقصه ها ، صورت جلسات به جامانده از آن جلسات، افراد حاضر و امضا کننده در جلسات مناقصه و به ویژه قرارداد منعقد شده بین شهرداری و پیمانکارهای برنده در دوره های مختلف به همراه تمام جزییات آن اعم از جزئیات تعهدات پیمانکار و جزئیات تعهدات شهرداری می باشیم.

لازم به ذکر است مطابق ماده 22 فصل 6 قانون مذکور تمرد از این قانون جرم به حساب آمده و برای خاطیان مجازات در نظر گرفته می شود. همچنین گفتنی است مطابق با ماده8 بند 1 فصل 2  این قانون ، قانون گذار برای دستگاه مربوطه جهت اجابت چنین درخواست هایی محدویت زمانی در نظر گرفته است. بدین جهت  دانشجویان عدالتخواه تشکل آرمان دانشگاه شیراز و کلیه دغدغه مندان و افکار عمومی بی صبرانه منتظر ارائه اسناد خواسته شده از جانب شما هستند.
کد مطلب : ۱۹۷۸۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما