۱
plusresetminus
این هنر نیست که همه قلم‌ها و فضای مجازی را بخریم!

تا حرف می زنی، سیاسی برخورد می کنند

تاریخ انتشارشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
علیرضا پاکفطرت، شهردار سابق شیراز درمورد سیل شیراز گفت: ما تا حرف هم می‌زنیم می‌گویند سیاسی برخورد می‌کنید که باید در جواب آن‌ها گفت قسم به پیر و پیغمبر، قسم به خدا که این حرف‌ها سیاسی نیست بلکه کارشناسی است.
تا حرف می زنی، سیاسی برخورد می کنند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ، علیرضا پاکفطرت، شهردار سابق شیراز درمورد سیل شیراز گفت:::

ما تا حرف هم می‌زنیم می‌گویند سیاسی برخورد می‌کنید که باید در جواب آن‌ها گفت قسم به پیر و پیغمبر، قسم به خدا که این حرف‌ها سیاسی نیست بلکه کارشناسی است؛ دل ما برای مردم می‌سوزد. خب معلوم است که اگر سر کانال‌ها نگهبان بود و سریع اعلام‌خطر می‌کرد، این اتفاق‌ها نمی‌افتاد.

در شهرداری بزنگاه‌هایی است که اگر کار نکنید، مشکلاتی به وجود می‌آورد.

سیلی در شیراز نیامده، یعنی در مقایسه با بارندگی 250 میلی‌متری خوزستان و شهر‌های دیگر، 16 میلی‌متر باران را نمی‌توان سیل به‌ حساب آورد؛ حال اگر خسارت به بار آمده معلوم می‌شود که نقاط حساس شهر کنترل نشده است.

منطقه 3 شهرداری منطقه‌ای بسیار حساس است و ما نیز در زمان مدیریت خود کسانی را در این منطقه منصوب می‌کردیم که دارای تجارب بالایی در کار شهرداری بودند.

آیا می‌شود شهرداری را در منطقه 3 منصوب کرد که شهر را نشناسد؟ دروازه قرآن را نشناسد؟ اصلاً نداند که در دروازه قرآن کانالی وجود دارد؟ و یا اینکه رشته تحصیلی مرتبط با امور شهرداری ندارد؟

در حادثه دروازه قرآن شیراز، اگر یک بیل مکانیکی بوم‌بلند آنجا مستقر بود که ضایعات را جمع می‌کرد، مطمئناً آب پس نمی‌زد که در مدت 7 دقیقه در خیابان جاری‌ شده و این‌همه خسارت به بار آورد.

در این 2 سال باید این خیابان به همان حالت رها می‌شد؟ حتی کانال آن را احداث نکرده و در کانال بالادستی نیز بیل مکانیکی ضایعات را جمع نکند؟ خب معلوم است که با چنین سهل‌انگاری‌هایی باید منتظر حادثه بود.

تونل سعدی آب‌های اضافه را کشید و برد و کسانی که انتقاد می‌کنند ای‌کاش پیش‌ازاین محله سعدی و بن‌بست آنجا را دیده بودند.

در این بارندگی هیچ‌کدام از سازه‌هایی که زمان تصدی بنده ساخته‌ شده بود، تکان نخورد اما آب‌گرفتگی در زیرگذرهایی مانند امام حسن (ع) که در زمان ما ساخته نشده بود نکاتی دارد که باید بدان اشاره کنم؛ در این زیرگذرها ما پمپ، حوضچه آرامش و کانال‌هایی داریم که مرتب باید لایروبی و روغن‌کاری شود که در این حادثه مشخص است که پمپ‌ها را روغن‌کاری و کنترل نکرده بودند.

به چه‌عنوان رئیس حوزه شهردار را کسی می‌گذارید که در عمرش کار شهرداری نکرده است؟ و یا روزی که سیل آمده در شهرداری مرکزی چه کسی مستقر بوده است؟ آیا معاون اجرایی شهردار نباید کسی باشد که از تجربه و دانش شهری و شهرداری اطلاع داشته باشد؟

این هنر نیست که همه قلم‌ها و فضای مجازی را بخریم! خب بخریم آخر چه می‌شود؟ البته در این رابطه بحث من شهر شیراز نیست و مربوط به کل کشور است.

در این قبیل حوادث واقعاً انسان شک می‌کند که نتوانستند یا نخواستند جلوی حادثه را بگیرند که البته بنده بعید می‌دانم نتوانسته باشند و تنها می‌توان گفت همه‌چیز را مسخره گرفتیم.

در این روزها حتی علیه خود بنده نیز نوشته‌اند اما به نظر بنده به خاطر شهر و مردم نباید التهاب ایجاد کرد تا از اتفاقات بعدی پیشگیری کرد؛ گرچه بنده حاضرم در هرجایی که لازم باشد برای دفاع از عملکردم، با عدد و رقم توضیح دهم.
کد مطلب : ۱۹۹۰۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما