۰
plusresetminus

نحسی 13،کمال الملک سینمای ایران را گرفت

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
جمشید مشایخی دار فانی را وداع گفت.
نحسی 13،کمال الملک سینمای ایران را گرفت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ، این بازیگر پیشکسوت که در طول تعطیلات نوروز در بیمارستان عرفان بستری بود، روز گذشته درگذشت.
جزئیات مراسم تشییع این بازیگر متعاقباً اعلام می‌شود.
جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران بود و از سال ۱۳۳۶ با نمایش "وظیفه پزشک" فعالیت بازیگری خود را آغاز کرد و با فیلم کوتاه "جلد مار" در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم "خشت و آینه" وارد سینما شد. او تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری بوده است که از جمله آنها می‌توان به فیلم‌های "گاو"، "قیصر"، "شازده احتجاب"، "سوته‌دلان"، "خانه عنکبوت"، "کمال‌الملک"، "گل‌های داودی"، "آوار"، "پدر بزرگ"، "طلسم"، "سرب"، "روز واقعه"، "خانه روی آب" و "یک بوس کوچولو" و مجموعه‌های "هزاردستان"، "داستان‌های مولوی"، "سلطان صاحبقران"، "امام علی (ع) " و "پهلوانان نمی‌میرند" اشاره کرد.
مشایخی با گیتی رئوفی ازدواج کرده و سه فرزند به نام های نادر، نغمه و سام دارد. شاید شناخته شده ترین آنها نادر مشایخی باشد.
نادر، حالا رهبر ارکستر تهران است و سال ها در اتریش موسیقی خواند و ارکسترهای مختلفی را رهبری کرد. شاید وجه تشابه بهترین بازیگران سینمای ایران همین باشد؛ فرزندان مشایخی و انتظامی، هر دو از بهترین آهنگسازان ایران هستند.
کد مطلب : ۱۹۹۲۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما